Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek mennyire várják el a...

Kinek mennyire várják el a szülei, hogy hétvégén, amikor hazajön süssön-főzzön, dolgozzon?

Figyelt kérdés
Tegnap este jöttem haza, holnap délutánig. Felkelekés rögtön kiadják, hogy főzzek ezt meg azt, csináljak muffint és miután befejeztem menjek a szőlőbe apámmal. Ez egész napo program, de nekem beadandót, prezentációt kellene készíteni s nem tudok semmivel haladni. Azért akarok hazajönni, mert kelle egy kis nyugi, erre minden hétvégén szombatra legalább fél napos munkát adnak.
2018. máj. 12. 11:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%

Első körben beszélj a szüleiddel.

Lehet, hogy fogalmuk sincs róla, milyen időbeosztással élsz, és hogy a hétvégére is maradnak kötelező feladataid. Ha valaki olyan munkakörben dolgozik, ahol a munkidő végén leteszi a szerszámot/tollat/akármit, miből gondolná, hogy neked a hétvégén kell prezentációt készíteni?

Az is lehet, hogy egyszerűen együtt szeretnének lenni veled,és közösen csinálni dolgokat, bár a "süssél ezt meg azt" azért nem egészen így hangzik.

Viszont ha még ők tartanak el, jogos az igény, hogy a lehetőségeidhez képest vedd ki a részed a családi munkamegosztásból. Csak beszéljétek meg, mikor és hogyan.

Az én nagylányom már dolgozik. Nővérszállón lakik, és a legtöbb hétvégét itthon tölti. Valamikor hét közepén szoktuk egyeztetni, milyen programja lesz a hétvégén. Legkésőbb ekkor szólok, ha valami konkrét segítséget szeretnék kérni tőle, vagy családi program lesz (kistesó szülinapja vagy hasonló).

Megbeszéljük, mikor és mennyi időre ér rá. Van hétvége, hogy megfőz egy komplett ebédet, de van hogy szinte egy szalmaszálat sem tesz keresztbe. Az előbbit megköszönöm, az utóbbit pedig elfogadom. Ő is egyetemre jár, vannak nagyon elfoglalt időszakai.

2018. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%
A szüleimnél én se tudtam tanulni hétvégén, ezért ha tanulnom kellett, inkább nem mentem haza.
2018. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező kicsit gondolkozhatnál, ha nem mész haza - nem kell dolgoznod. Én is ezért jártam havonta haza, otthon segíteni kellett, meg egyéb dolgok, nem tudtam tanulni.
2018. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%
Ja nekem is ez van és volt, vizsgaidőszakban haza sem teszem a lábam . Nem mintha tőlem ekkora feladatokat várnának el ,mint tőled,mert pl én sütni,főzni nem tudok így evidens,hogy nem kérik :D De összességében otthon lehetetlen tanulni,mert folyton rám járnak ,hogy mit csinálok,hogy jó lenne ha ezt vagy azt arrébb tenném, hangoskodnak, jönnek rokonok,meg akkor menjek már át nagyiékhoz is stb. Az albérletben el vagyok a kis szobámba ,igaz itt meg rossz,hogy nekem kell a kaját elővarázsolni de inkább ez,mint sem az otthoni légkör.
2018. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
23%
Na megint egy kérdés ahol lehet szidni a szülőket mert szegény gyereknek be kell segítenie otthon.miért nem maradsz akkor ott ahol hétköznap is vagy? Ott 5 nap, otthon csak 2. Nem hinném hogy ezen a 2 napon múlnak az eredményeid. Ha igen, akkor maradj ott és tanulj.
2018. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
28%

21 éves korom óta önálló vagyok. Minden nap sütök, főzök, takarítok, vezetem a háztartást. Szüleimnek is segítek, ha meglátogatom őket (mosogatok, szerelek, seprek, porszívózok, mosok, térségetek, szemetet leviszem).


Tudom, most rossz ember vagyok, mert nem támogatom azokat, akik szerint ez nem dolga az embereknek.

2018. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14%

Kommunikáció hiánya a legnagyobb baj.


Kicsit off

Bírom az egyetemistákat, akinek semmire sincs ideje. Persze vannak nagyon húzós időszakok, de azért nem 8:00-tól 18:00-ig kell folyamatosan bent ülni az egyetemen Mérnöki karra jártam és végig dolgoztam az egyetem mellett és (nem bántásként), de általában azok "sírtak" a legjobban, hogy folyamatosan bent kell lenni, akinek kreditszorzója volt (amíg nekem a félévente 30 kredit 30*45 percet jelentett, nekik 20*45 kredit). Meg valljuk be mindenkinek vannak olyan órái, amire nem jár be/ha bemegy mást csinál, az oktatók is lazábban veszik, mert tudják, hogy az adott hallgatónak az kevésbé fontos. Persze voltak húzós tantárgyak, de azért az nem igaz, hogy folyamatosan a könyv felett kellett ülni. Ez maximum orvosin lehet igaz.


Hogy a kérdésre válaszoljak, ha hazamentem segítettem otthon, főzésben takarításban, nagyszüleimhez is mindig mentem és ott is segítettem. Mondjuk én nem min

2018. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19%

# 17/17 Időpont ma 15:31 vagyok bocs, véletlenül elküldtem.


Mondjuk én nem minden hétvégén mentem haza, de ezek természetesek számomra a mai napig. Ha valakit eltartanak a szülei, akkor pedig ennek kellene lennie a minimumnak.


Ha anyagilag független vagy akkor néha mondj nemet, de azért néha igazán segíthetsz otthon.

2018. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%
Semennyire. Haza se mennék, ha ez lenne.
2018. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%
Jujjjj dw jó! Törölték a válaszom, akikkel pedig ehyet értek, azok le vannak pontozva. Pont lesz@rom. Akkor sem kell a szülőt csicskának nézni, mert mert vállalni gyereket. PONT.
2018. máj. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!