Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan ignoráljátok azokat a...

Hogyan ignoráljátok azokat a rokonokat, akik mindenbe bele akarnak szólni, mert ők mindent jobban tudnak? Vagy miket mondtok nekik, tesztek velük ezügyben?

Figyelt kérdés

2018. máj. 13. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom neki, hogy majd en eldontom, mit csinalok, az en eletem, mindenesetre koszonom a tanacsat, de az en velemenyem akkor sem fog valtozni!
2018. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Elkerülöd öket, és nem közlöd velük a magánügyeidet.


Nem tudom, egyáltalán hogy kerül valaki ilyen helyzetbe, én nem modnok el magamról jóformán semmit, így nem is tud senki beleszólni!

2018. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bevált mondataim ilyen esetekre. Pl.

- Nagylány vagyok már, majd ÉN eldöntöm.

- Miből gondolod, hogy TE ezt jobban el tudod dönteni, mint én?

- Te soha semmit nem csináltál rosszul az életben?

- Ne haragudj, de EZT nem veled fogom megbeszélni.

...

2018. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Meghallgatom és elfelejtem a mondandóját (ha kedvelem és tisztelem)

2. Közlöm, hogy majd én tudom, nem kell amiatt aggódni. (ha valaki nagyon erőszakos)

9 hónapja szültem, első baba, leginkább ebbe akar boldog-boldogtalan beleszólni, mert mindenki jobban tudja. Azelőtt építkeztünk, ott dettó, csak akkor a férfiak szóltak bele mindenbe, most a nők.

2018. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen rokonok? Nagyszülő, unokatestvér?
2018. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

- semmit nem mondok

- ha elkzd okoskodni, hazamegyek

- ha levelet ír, hív, nem válaszolok

2018. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nálam anno a középiskolát is félig közeli rokonok akarták megválasztani, akiknek közük nincsen hozzám, majd az egyetemet is, mondván, hogy ők jobban tudják, mint én. Ezek után mindig valami programot szervezek, ha tudom, hogy jönnek vagy egyéb dolgok lennének (például náluk kellene dolgozni). Ha pedig jönnek, akkor most már maradok bent a szobámban, mert nemrég, pár hónapja, talán fél éve jöttek és az én saját elképzelt jövőmet is ők akarták volna irányítani. És jött a sértődés, mert meg mertem nekik mondani, hogy a saját dolgukkal legyenek elfoglalva. Nagyon ritkán találkoztam velük eddig is, mert tanulok még (szeptembertől a 2. OKJ-mat fogom elkezdeni), mellette dolgoznék, hogy később egyetemista lehessek és esélyük se legyen beleavatkozni a legkisebb dolgomba se illetve az elköltözésembe se! Nekik mindig ugorjon valaki itthonról, segítsünk, ők pedig olyanok, hogy nem is finoman közlik, hogy mit, hol, mikor, hogyan fogok tenni! Azon az ágon van két kicsi másodunokatestvérem, velük jól elvagyok. De mind a szülei, mind a nagyszülei pofátlanok és gátlástalanok!
2018. máj. 13. 12:43
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi!
2018. máj. 13. 12:44
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
7: Én el se tudom képzelni, másodunokatestvérrel és szüleivel, nagyszüleivel ugyan miért tartotok kapcsolatot. Nálunk azt se tudják, hogy a világon vagyok.
2018. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pár utcával odébb laknak és anyuék olyanok, hogy a legfontosabb a rokonok, mert a barátok úgy is el fognak pártolni, ha szükség lenne rájuk. Én eddig egyáltalán nem ezt tapasztaltam, hanem éppen ellenkezőleg!
2018. máj. 13. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!