Túlságosan féltenek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most érettségizem. Úgy érzem, néha túlzásba viszik a szüleim az aggódást, ami mostanában egyre jobban zavar, de lehet csak beképzelem magamnak, nem tudom. Nem nagy dolgok,de idegesítenek. Pl 8 éve úszom és tegnap 7től volt másfél órás edzés. Kicsit elhúzódott,illetve utána még kicsit beszélgettem a többiekkel és csak 21.30ra értem haza. Tökre kiakadtak h már nagyon sötét van és hogy miért csinálom ezt velük, tiszta idegesek. Pedig szóltam nekik 2x is hogy minden rendben csak kicsit elment az idő. Még érettségi előtt amikor mentünk szerenádozni is (7kor indultunk) nekem már 9kor haza kellett jönnöm, s éretm is jöttek kocsival nehogy egyedül jöjjek haza .

Illetve van még valami. A nyáron szerettem voona kimenni New Yorkba, mert ott lakik édesanyám nővére és a lánya. A lánya tavaly nyáron nálunk volt,és azt beszéltük meg,hogy idén én megyek hozzájuk 2 hétre. De a szüleim nem engednek el mert még túl fiatal vagyok. Nem repülhetek egyedül, mivan ha felrobban a reptér vagy a gép vagy éppen valali megöl vagy megerőszakol amíg odaérek.

Nagyon szeretem és tisztelem a szüleimet, megértem,hogy féltenek, de úgy érzem néha hogy sok élményből maradok ki emiatt. Jogosan érzem ezt?


2018. máj. 18. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Én valószínűleg a szüleiddel vagyok egykorú. Nálunk kicsit más módszerekkel ment ugyan ez. Csak az segített, amikor elköltöztem, és erős cenzúrával számoltam be az eseményekről.

Kicsit jelezni kellett az új határokat, hogy nálam ne gyújtsanak rá, "csak úgy" ne essenek be, de utána a probléma megoldva

2018. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Mondj nemet. Kezdj lázadni, vagy még 25 évesen is otthon fogsz csücsülni, mert "nem engednek".
2018. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Betegek. Ahogy tudsz, költözz. Mondjuk, ha továbbtanulsz, addig nehéz lesz, de harcolj, lázadj. Ne kérj engedélyt, ne kérj bocsánatot. Peregjen le rólad az érzelmi zsarolásuk.
2018. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az amerikai útról csak annyit, hogy nagyobb az esély rá, hogy a suliba vezető úton történik veled valami, mint arra, hogy a repülőn legyen bármi is. Most akkor ilyen alapon oda se kéne elengedniük?
2018. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon is túlzásba esnek.

Mindenképp állj ki, és tisztázd, hol a határ. Ehhez nem kell feltétlenül elköltözni, bár ez a szülőkön is múlik.

Nálunk is ez volt a helyzet, egy idő után mi szerencsére meg tudtuk beszélni, és a szüleim nagy erőfeszítéseket tettek, hogy uralkodjanak magukon:)

2018. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

En orultem volna ilyen szuloknek.

Az en szuleim nemhogy nem aggodtak de tonkre vagtak az eletem!

2018. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18 után oda mész ahova akarsz ha van rá pénz,közlöd h mész ide jössz ekkor én már 17 évesen se kértem engedély,mert volt saját pénzem munkából. 19 évesen mehg már külföldön voltam diák. Mondjuk engem eleve önellátonak neveltek.
2018. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!