Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is érezte már azt, hogy a...

Más is érezte már azt, hogy a családja nap mint nap szándékosan megfosztja a legapróbb örömeitől is?

Figyelt kérdés

Azt érzem, hogy kifejezetten akadályozzák, hogy boldognak érezzem magam. Mintha bántaná a szüleimet, hogy néha örülni is látnak. Azt szeretik, ha szomorú vagyok. A bátyámnak lesik a kívánságait, dicsérgetik, engem meg leszólnak. Két fiúgyerek között miért kell ekkora különbséget tenni? Amikor a bátyám hozza az aktuális barátnőjét bemutatni, a szüleim majd elolvadnak, olyan kedvesek, az én barátnőjelöltemet meg kifejezetten hidegen, majdnem ellenségesen fogadták. Tegnap vettem magamnak egy rövidnadrágot. A szüleim rögtön elkezdtek sápítozni: Csak nem akarsz nyáron rövidnadrágot hordani? Duci létedre? Neked az nem áll jól! Az csak Miklóskának áll jól! - Persze, Miklóska mindent hordhat, rá még a nap is másképpen süt, mint rám. Én nem tudom, miért ilyenek velem. Miklóskát mindig bátorítják, bennem meg csak a szorongást, a belső bizonytalanságot növelik. Ha nekem valami jobban sikerül, mint a bátyámnak, szinte meg vannak sértődve a szüleim. A bátyámnak ritkás, vékony szálú haja van, az enyém dús és göndör. A szüleim a múltkor azt mondták: - Jaj, miért nem pakolhatjuk át a hajadat Miki fejére!!! Neki sokkal jobban mutatna a fején ez a sok haj. -

A barátaim, akik voltak már nálunk és beszéltek a szüleimmel, azt mondják, egyszerűen flúgos a családom, ők még nem láttak hasonlót. Igazuk van.



2018. máj. 19. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Feltehetőleg zabi gyerek vagy.

A Trónok harcában is elég cudarul bántak John Snow-bal, mert nem volt igazi Stark.

2018. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Apám teljesen ilyen volt.


Rendszeresen viccet csinált a testi adottságaimból, minden percben el voltam mondva lustának, aki semmire nem viszi az életben. Mindez gyerekként.


Ha sikert értem el, akkor mindig jött az "én fiam, én csináltam" szöveg. Meg hogy ami sikert elérek, az csakis azért van, mert "ő csinált".


És egyszerűen idegesítette, ha jól érzem magam. Napi programja az volt, hogy lekapcsolta az áramot a házunkban, csak mert gépeztem, tv-t néztem. Nem volt más dolgom, kitűnő tanuló voltam, nem is ültem ott egész nap. Egyszerűen zavarta, hogy jól érzem magam, inkább ült ő is áram nélkül, csak ne örüljön a gyerek.

2018. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

A szüleid rossz szülők, és kijelölték a kedvencüket. Egy szülőnek, még ha van is, nem szabad érzékeltetni ezt a gyereken, pont az említett dolgok miatt, szorongás, bizonytalanság növelő. A barátnődet ne vidd haza, és szard le a véleményüket. Ha duci vagy, adj le pár kilót, de ne azért, hogy ezeknek megfelelj, de egy kis motivációt adhat.

Miklóskára nem tértél ki, szóval remélhetőleg ezek alapján ő rendes srác, nem tehet arról, hogy a szüleitek ilyenek, ne mérgezzék meg a kettőtök kapcsolatát.

2018. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogyj le, gyúrd ki magad, vágass előnyös frizurát, esetleg borostát, javítsd fel inges, zakós, farmeres, bőrcipősre a ruhatárad.
2018. máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyobb darab vagy, akkor csak szólj oda, hogy "Hallgass", és ha megtévesztő lenne a nyugodt hang, akkor egy "Elhallgatsz. Kiütlek." vagy hasonló elég kell legyen tisztázni, ki hány kiló.
2018. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy elkeserít az igazságtalanság, mert ez masszívan igazságtalan. Az viszont reálisan nem segít rajtad, hogy sajnálom a helyzetedet (tényleg sajnálom egyébként), és az sem, ha magadat sajnálod.


Azt kellene végiggondolni, hogyan lehetne a legjobbat kihozni abból a szituból, amiben vagy. Szerintem mindenekelőtt fel kellene építeni az önbizalmadat, és erre jó módszer, ha kisebb-nagyobb célokat tűzöl ki magad elé, és ezeket megvalósítod. Egyiket a másik után, és így fokozatosan a "belső bíród" el fog ismerni. Ilyen cél lehet például, hogy "egészséges és fitt leszek" (ne a kinézetet hajszold, az egy "melléktermék" lesz) vagy "megtalálom a nekem való szakmát, jó szakemberré képzem magam és anyagilag függetlenné válok". Ezek nyilván nem egy napos projektek, de feldarabolhatók kisebb, átláthatóbb, napi szintű célokra. Nyugodtan kérd a barátaid segítségét, ha szükséged van rá.


Ha sikeresen veszed ezt a kihívást, hidd el, lényegesen jobb helyzetben leszel, mint a bátyád, és sajnálni fogod őt. Miért? Azért, mert "alfának" lenni pszichológiai szempontból nem előnyös. Ők nincsenek nyomás alatt, hogy érettebbé váljanak, és éretté válni az életben a páncél a szenvedéssel szemben. Ez a Miklós az önbizalmát, önértékelését kívülről kapja, és ha egyszer a szülők kikopnak mellőle (ez pedig az élet törvénye), akkor az első fuvallatra összeomlik. Te, ellenben független leszel attól, hogy tapsol-e a külvilág vagy nem, hogy támogatnak-e vagy nem, hogy hisznek-e benned vagy nem, mert TE bízol magadban, TE tisztában vagy az értékeiddel (és gyengéiddel is), és TE tudatosan, töretlenül haladsz a célod felé. Ezt a nők is nagyon értékelik, hidd el (én legalábbis bizonyosan).


Most nehéz. Még egy darabig nehéz is lesz, és kemény munka vár rád. Viszont ha jól állsz a feladathoz, akkor megoldódik. Nem úgy, ahogy talán most elképzeled (hogy a családod Téged is elfogad), hanem sokkal elegánsabban: megszűnik problémának lenni az, hogy olyanok, amilyenek.

A legjobbakat kívánom Neked, és fel a fejjel!

2018. máj. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!