Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretném megtartani a babát...

Szeretném megtartani a babát de tudom hogy a szüleim minden áron rá akarnak majd beszélni az abortuszra. Én leszek számukra a család szégyene. Hogyan kéne higgadtan kezelni a dolgot?

Figyelt kérdés

Kisvárosi, összetartó, de elég konzervatív a családom. Számukra az élet rendje: diploma, házasság, gyerekek (a testvéreimnél pont így történt.) És tőlem is hasonlókat vártak volna el. A szüleim támogatják a taníttatásomat, de cserébe azt várták volna el hogy lesz egy jól kereső munkahelyem vagy hogy valamiféle karriert csinálok. DE!

Én viszont itt vagyok 22, lassan 23 éves egyetemistaként. és most tudtam meg hogy a szerelmemtől 8 hetes terhes vagyok (akit nem ismernek a szüleim, mert pár 100 km-re élek otthonról)

A szüleim hozzáállása ez lesz: az abortuszon kívül nincs más elfogadható megoldás, nincs itt a gyerek ideje, elrontom az egész életemet, a semmire szülök gyereket, és még szégyellni is fognak mert "híre megy", felelőtlenek vagyunk stb...

Amiért képtelen lennék elvetetni:

Az egyik testvérem most kismama, a másiknak a pár hónapos gyerekét 2 hete fogtam a kezemben. És imádom őket.

Ismerem magam annyira hogy tudom, egy abortusz után egy életen át gyötörne a fájdalom, akár lenne később gyerekem, akár nem.

A párom akit szeretek mindenben támogatna (neki egyértelmű volt hogy meg szeretné tartani a gyereket, ami megerősít hogy mellettem lesz)


A félelmeim:

-Hatalmas felhajtás veszekedés, mert el fogják várni hogy úgy döntsek ahogy szerintük helyes. (abortusz)

-Nem szeretném hogy a bennem növekvő kis emberkére is hatással legyen az ezzel járó stressz.

-A szüleim nem tudnának ugyanúgy bánni az én gyerekemmel mint a többi unokájukkal mert azt hiszik csak elrontja az életemet.

-Nem szeretném ha rossz kapcsolatom lenne a családommal, mert fontosak nekem.


A kérdésem pedig arra irányul, mégis hogyan fogadtassam el velük hogy mi döntöttünk, és hogy vita, csúnya beszéd, a másik megbántása, és az abortusz témakörét kerülve elfogadják a tényeket???


Higgadtan kell közölnöm és magabiztosan a tényeket, el fog mondani miért döntöttünk így. De akinél hasonlók történtek nagyon örülnék ha elmondanák ki hogyan élte meg ezt, és mit szólt a család.


2018. máj. 21. 12:41
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
71%

Először is gratulálok a babához!

Szerintem mondd el nekik egyenesen, őszintén. Mondd el a terveid is. Vigyetek ultrahang képet nekik.

Bár nekem fiam van, de bármikor, bárkitől is lesz gyereke, mindig támogatni fogom. Az ő döntése (döntésük), az én fiam, az én unokám.

Sok boldogságot!!!

2018. máj. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Én egyébként nagyon viszolygok ettől a "tart még a suli, nem dolgoztam még sehol meg alig ismerem a pasit de jön a gyerek" helyzettől, dehát ezt mindenki maga tudja. Ez szerintem nem olyan helyzet, ahol az ilyen szülő is mindenáron abortuszt "javasoljon". Lehet még örülnek is neki. Ha meg nem: ha úgy érzed képesek vagytok önálló életet élni nem sok "közük" van hozzá. Elvileg -ahogy leírtad- nem nagyon függesz tőlük. Én munka mellett csináltam végig a nappalit. Szóval ha elég elszánt vagy a baba mellett is simán be tudod fejezni (ugye eleve 8 hetes vagy, még lehet az őszi szemeszter is belefér, kérhetsz egyéni tan és vizsgarendet is, ilyenre általaban megadják)-de fejezd akkor be basszus, mert az tényleg szemétség a szüleiddel szemben -meg magaddal is kicseszel! És ha babázás után akarod befejezi, most meg félbehagyod, akkor nagyon nehéz lesz belekezdened újból és lehet soha az életben nem végzed el. Legyél túl rajta mielőbb. A többi meg majd kialakul! Sok sikert!
2018. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
70%
Hogy a kérdésre is válaszoljak: kicsit nehéz ez, mert ugye nem ismerik a párod. Szerintem hívjátok meg ti őket (hátha akkor kicsit visszafogják magukat), plusz látják, hogy "rendben vagytok". Szépen bemutatod a kedvesed, vacsi, elmondjátok, hogy híretek van: baba lesz. Szeretnétek megesküdni is, egy kis szertartás vacsora szűk körben. Mondd nekik, hogy tudod mit gondolnak, de a sulit elvégzed, már tudod hogy lehet kérni egyéni tanrendet (ennek előtte járj utánna). Legyenek kézzelfogható terveitek, akkor sokkal jobban elhiszik, hogy "érett" vagy a dologhoz. Ha mégsem: van egy pont az életben, ahonnan a saját családod a fontos -nálatok ez most van. Ha hepciáznak, stb... nem kell megsértődni, majd megnyugszanak. Idő kell ehhez. Ha nem nyugszanak meg, akkor meg nem kell ezen rugóznod, nem lehet mindig másoknak megfelelni.
2018. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
58%

Gratulálok a babához.!

Most van az ideje a családalapításnak, a Ti életetek, a szülők az első sokk után majd megnyugszanak.

Ne törődj a hozzászólók károgásával, akik a kapcsolatodat "féltik".Teljesen rossz a hozzáállásuk. Minden alapotok meg van egy szép családi élethez és jövőhöz. Éljétek saját életeteket, ha nagyon tartasz a szülők reakciójától, várd ki a három hónapot,vagy akár többet is , ne beszélj addig a várandóságról. Minden csoda három napig tart,még egy kisvárosban is.

2018. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
65%
Ne stresszelj! Ha érzi a pici, hogy már most szereted, akkor bármi egyéb stresszed van, másként hat, mintha nem szeretnéd őt! Hogy a szülők hogy reagálnak nem tudom, de ha a lányom vagy fiam lenne hasonló helyzetben, akkor alkalmazkodnék ahhoz, hogyan és miként tudok segíteni nekik a gyermekük nevelésében! Én mindenképp a szüleim elé állnék, bár lehet megvárnám azt a bizonyos 12 hetet, mert ha már nem lebeg az opció, akkor talán előbb megnyugszanak. A nagyszülők másként szeretik az unokákat, ezen változtatni nem lehet, de nem is kell sokat foglalkozni a dologgal, hiszen elsősorban rátok van szüksége a picinek! Egyébként pedig a pici szemek, kezek-lábak nagyon tudnak ám hatni a nagyikra...
2018. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!