Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon elkeseredtem! Mi a...

Nagyon elkeseredtem! Mi a véleményetek mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés

Borsod megyében élünk. Én hajdú bihar megyében tanulok. Apukám Ausztriában dolgozik. Szüleim Győrbe szeretnének költözni. De én akkor kb. havonta fogok haza járni, mert olyan messze van. Most minden héten mentem.

Én nem akarom, hogy elköltözzenek, mert szeretek itt lakni, minden ide köt.

Viszont apukám nem bírja az utazást ezért akarnak odaköltözni.

De én még 6 évig tanulok így sose fognak tudni szinte látni, nekem nem tetszik az a környék. És a későbbiekben sem szeretnék annak a közelébe költözni.

Viszont aggódom miattuk, hogy nagyon magányosak lesznek és bele fognak bolondulni.

A pénz nem boldogít, de ezt nem értik meg nekem.

Tesómmal ugyanott tanulunk, az alberlet es a kaja miatt kb. 120-at havonta elviszünk.

Apa azt állítja emiatt muszáj dolgoznia,hogy tudjon minket tanítatni.

Bennem pedig óriási a nyomás, emiatt hiszen en is szeretnek valamit letenni az asztalra.

Szomorú vagyok, mert az egyetlen baratom, a legjobb baratom itt marad. Es en el megyek es nem lesz senkim.

Felvetettem szuleimnek, hogy mi lenne ha oda koltoznenek ahol mi tanulunk, mert akkor ingyen lenne az egyetem es kereshetne apa itthon munkát.

De apukam nem akarja ott hwgyni a munkahelyet,mert hogy mar 10 eve kint van es hogy o onnan akarja a nyugdijat, mert az tobb es h amit itthon kapna abbol nem elne meg.

Egy nagy hazat akarnak nagy kerttel. Es elore latom,hogy kesobb nem fogjak birni gondozni a kertet, meg anyara harul majd minden.

En meg nagyon messze leszek es tanulnom is kell nem keveset nem ugy mukodik, hogy csak haza ugrok. :(

Zavar az egész.... :(

Nekem sose voltak nagyszuleim es nem szeretnem h a gyerekeim is igy nojenek fel :(

Neha bekattanak es azt mondjak vesznek tobb generacios hazat es lakjunk egyutt, viszont azt vegkepp nem szeretnem.

Nem azert tanulok 6 evig h azt a peldat mutassam a gyerekeimnek h szuleim vettek egy hazat berendeztrk en emg csak belekoltoztem es bele szultem 3 gyereket.

Semmikeppen sem szeretnem. Meg mondtam, hogy nem szeretem azt a kornyeket :( itt nottel fel es itt szeretnek maradni.



2018. máj. 22. 16:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy te egy picit önző????

Apád azért dolgozik hogy te azt tanulhass amit akarsz,neked ne kelljen dolgozni az egyetem mellett!

De te csak azt sorolod, hogy neked mi miért nem jó.

2018. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Kérdésedre a válasz:

az lenne a megoldás, ha felnőnél végre, és abbahagynád a rinyálást.

Az ország keleti felében soha nem lesznek olyan munkalehetőségek, mind az Ausztria felőli oldalon.


Szóval álláspontod szerint apád nyugodtan pusztuljon bele az ingázásba, vagy mondjon le a magas osztrák nyugdíjról, mert te tíz éves módjára csipogsz a barátod után?


Esetleg barátságból akarsz később megélni? És a szüleid is éljenek meg a te barátságodból?


Itt az ideje,hogy te ingázz egy kicsit a családért. Apád tíz éve ezt teszi, ÉRTETEK!

2018. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
92%

12-essel teljesen egyetértek!

A szüleid törekednek arra, hogy előbbre lépjenek, te meg vissza akarod húzni őket!

Nőj fel! Nem bántásból írom, komolyan: MINDIG előbbre kell lépni (vagy legalábbis megpróbálni), mindig nyitottnak kell lenni az új dolgokra (nem ész nélkül), tudni kell alkalmazkodni, tudni új kapcsolatokat teremteni, tudni anyagi biztonságot teremteni stb.

Amúgy már nagy vagy, a szüleidnek már nem kell több áldozatot hozniuk érted, ha ez a vágyuk, ezt kell tenniük (egyébként nagyon logikus lépés is), neked meg TÁMOGATNOD kell őket, mert ettől vagytok egy család!

2018. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Kései Sirató ***** válasza:
57%
Milyen szakon vagy? Szeptembertől átjelentkezhetnél egy győri, vagy a közelben lévő ugyanilyen fősulira, v egyetemre, amire jársz. Én nem maradnék Hajdú-biharban, vagy Borsódban hosszú távon, hiszen az ország keleti felében nagyon nehéz elhelyezkedni és megélni, Győrben a sokszorosát lehet keresni..
2018. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

Úristen azt hittem 13 éves vagy, aki hatosztalyos gimibe ment...

" pénz nem boldogít, de ezt nem értik meg nekem.


Tesómmal ugyanott tanulunk, az alberlet es a kaja miatt kb. 120-at havonta elviszünk."

Persze, a pénz nem boldogít, csak épp egy átlagos ember fizetését viszitek el havonta, hogy tudjatok tanulni, hogy BOLDOGOK LEGYETEK. Na és miből? Hát csak nem a pénzből? :o

És ha havonta tudsz csak hazajarni? Akkor mi van? Húsz éves, bőven felnőtt ember vág,, örülj egy kicsit a szabadságnak. Meg amit már írták, keress Győrben vagy a közelében iskolát. Ugyanazt tanítják az egyetemeken, ha ugyanarra a szakra mész.

Te picsogsz, hogy nem akarsz több száz kilométert utazni havonta egyszer, nem akarsz távol lenni a családodtol, miközben apád ezt csinálja tíz éve, hogy NEKED jó legyen.

2018. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
hidd el Győr elég király hely :D
2018. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Neked nem győr a bojod,nem is az ujitando ház,husz évesen még 10 évesz szinten ragaszkodsz... Ami roppantul mem egésszéges,én 20 évesen már mennyasszony voltam.
2018. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat.

Megváltoztattátok a hozzá állásomat.

Igazatok van totál.

Nem szólhatok bele,hogy hova költözzenek az ők pénzük és felnőttek.

2018. máj. 23. 21:10
 19/20 Kései Sirató ***** válasza:
Én nagyon örülök, hogy komolyan vetted a véleményeket. A legjobbakat kívánom!
2018. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Komolyan!:)
2018. máj. 25. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!