Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapuzárási pánik? Miért...

Kapuzárási pánik? Miért rajtunk akarnak spórolni a szüleink? Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Én 18 éves vagyok, a húgom 15, az öcsénk 9.

Nekem az apánk nem az igazi apám, csak a nevelőapám, de fél éves korom óta velünk él, szóval mellette nőttem fel igazából.


Viszont mostanában megőrült, vagy nem tudom. Jól éltünk mindigis, de az utóbbi 1-másfél évben lettek anyagi problémáink... Mind a hárman felfogtuk, hogy vissza kell vennünk a költekezésből, anya is beszélt velünk erről. Engem támogat apukám, meg a nagyszüleim is, de ettől függetlenül nem büdös a munka, tanítok már több, mint fél éve és ebből azért összejön elég szép összeg hetente.


De a nevelőapám borzalmas, mintha észre sem venné magát.

Pl. az okostelefonokat képtelen használni, a mai napig nem tud pl. sms-t írni, felvenni alig bírja. De neki iPhone X kellett...

A kocsikkal ugyanez. Drága autója van, rendszeresen igényelne szervizelést, ezt már mondta neki több szerelő ismerősünk is. Hogy egyszerűbb lenne, ha néha-néha elvinné karbantartásra, minthogy csak akkor, mikor már megvan a baj, és cserélni kelljen az alkatrészeket, mert nagyon drága hozzá minden. De hogy ő nem költ erre feleslegesen, minek az, stb.


Pár hete nagyon kivolt, hogy nincs pénzünk és hogy kérni akar kölcsön egy barátjától. Rá két napra mentek anyával Pestre, előtte nagy ordítás volt otthon, hogy értsük meg, minket nem visznek, mert nincs pénz, stb. Erre hazajönnek és nagy hangosan meséli, hogy "na, ez a hétvége is háromszázba volt".


Közölte, hogy idén nem visznek magukkal egyikőnket sem sehová (pl. nyaralás), mert nincs pénz. Erre mondtam, mint alternativa, hogy akkor mehetnénk olcsóbb helyre és mondjuk apartmanba, nem 5 csillagos, all inclusive hotelbe, 4 medencével meg wellness részleggel és így mindenki boldog lenne (nekem apa pl. azt is felajánlotta, hogy a részemet fizeti). De hogy ő nem fog valami sz.r helyre elutazni, meg mit gondolok én, hogy neki az hol lenne pihenés és legyek már eszemnél... Csak közben az öcsém meg nekem sír, hogy nem akar mamáékkal itthon maradni, meg miért csinálja ezt az apjuk.


Mindennel ez megy... Régen rengeteget jártunk étterembe, cukrászdába. Ma már sehová, max annyit hallunk, hogy "elmentünk, majd jövünk". Tehát a nevelőapám úgy van vele, hogy magára mindent (mert ha mennek is valahová, anya dísznek van kb.), de a családjára semmit, vagy minimuálisat, de azt is kiabálások után. Engem igazából nem érint már annyira, mert júliusban költözöm, meg mondom, én elvagyok a pénze nélkül. Csak a húgom, meg az öcsém itt marad, és kivannak már ettől.


Kérlek ne gyertek azzal, hogy felvágok, vagy dicsekszem... Mert ezt nem bírtam volna leírni úgy, hogy nem említem meg, hogy valamikor jó volt az anyagi helyzetünk.

Ma meg már olyanokért beszól, ha a húgom vesz egy rágót bevásárlás közben...


2018. máj. 23. 16:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Részvétem a helyzetért.


Én biztos megmondanám anyámnak,hogy bebaxom egy elfekvőbe öreg korában cserébe azért,hogy amikor gyerekek voltatok és ki kellett állni értetek,nem tette.Amint önellátó lennék,xarnék a fejére nagy ívből,csak a tesóim érdekelnének.Természetesen meg is mondanám,hogy azért szűnik meg számomra létezni,mert egy vadidegen broki fontosabb volt a gyerekeinél.

2018. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%

#11

Ne uszíts!

Meg kéne hallgatni a másik feleket is, nem pedig egyoldalúan, a sértődött szemszögéből nézve itélni!

2018. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%
Megint egy aranyfa$zú... szánalom.
2018. máj. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Hány éves apukátok? (Csak mert irod a kapuzarasi panik lehetoseget)

Mert van un. eletkozepi valsag (40-50 kozott vagy van akinel 35 folott mar jelentkezhet) es van a kapuzarasi panik ez inkabb 50 folott, amikor mar tenyleg oregedni kezd egy ferfi. Mindkettore jellemzo, hogy hirtelen uj auto, uj no, uj hobbi vmi kell, amivel "lehet menőzni" bizonyitani, hogy nem rontotta el valaki eddig az eletet, tud még megujulni, megerdemli a luxust (ebbe beleillene az ifon, luxusnyaralasrol le nem mondas, menjunk csak ketten, a gyerekek nyug most nekem...meregdraga auto, es még az idegeskedes, arrogans viselkedes is).

Ennel persze leteznek sokkal egyszerubb valtozatok is. Probalom felsorolni neked oket:

1. apudnak van-e valami fuggosege pl. iszik-e rendszeresen, szokott-e szerencsejatekozni (kartya, jatekgep, billiard penzre ?) - ilyenkor ha ezeket probalja valaki megvonni magatol (vagy nincs ra eleg penze), akkor lehet idegbeteg, feszult tole (vagy mert veszitett vagy epp mert ivott vagy nem.ivott). Tudja sokba kerul, nem kellene csinalnia es ez sokszor a csaladtagokon csattan. Apum nekem ilyen volt, ha ivott akkor hirtelen sokba kerult a rago, minek vettunk ujsagot es kulonben is minek nyaralni menni az csak penzkidobas. Ha nem ivott semmi baja nem volt.

2. Nem birja a letbizonytalansagot kezelni. hHa eddig sose volt anyagi problemaja es most van konnyen elofordulhat, hogy egyszeruen bepanikol, agressziv lesz, duhos vagy tiltakozik a helyzet ellen es lassuk be hulyesegeket csinal. Azaz takarekoskodas helyett tovabbra is a latszatot fenntartani, onzo modon nem lemondani atmeneti idore a luxus nyaralasrol..es persze ilyenkor erzi az ember, hogy nem kellett volna megvenni azt a draga kütyüt, de mar keso es frusztralt lesz es meg duhosebb. Azaz van, aki keptelen kezelni az anyagi helyzetet.

3. Van valakije (vagy lehetne) apukadnak (vagy csak megfordult a fejeben, milyen jo lenne, ha a kevesebb bevetelet magara kolthetne es nem kellene a csalad eltartasa miatti felelosseggel bajlodnia (reszben osszefugg az elozo verzioval), es ideges, frusztralt. Ezert nem akar benneteket vinni, hangoztatja nyug vagytok, sokba kerultok, de bezzeg o megerdemli. Anyukatok azert viszi, mert igy meno, hogy vegre csak ketten, egy kicsit a regi vagy az ujra vagyott szabadsagot az lehet elni stb.

Sajnos ha van szeretoje vagy arrol almodozik, akkor ott a sok kavargo, vegyes erzelem miatt eleve feszult az ember es kepes ilyen ellentmondasokra, hogy vesz ajfont, anyud elviszi fagyizni, de kozben mar furdalja is a lelkiismeret, vagy ezt epp kompenzalasnak szanja. De azert legyen ez a legrosszabb verzio.

2018. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos ez tapasztalataim szerint egy embertípus, aki akkor is költ ha nincs mit, csak hogy a látszat meglegyen. Nem egy ilyen ismerősöm volt, akit már fenyegettek hogy kapcsolják ki az áramot, meg viszik a kocsit, de azért ő ment "hitelbő' Görögbe' wellnessezni". Nem igazán lehet vele mit kezdeni sajnos. Ők azok akiknek a közvélemény a saját jólétüknél is fontosabb, látszatéletet élnek a kisebbségi komplexusuk kompenzálására, amihez drágák a kellékek, mert csak akkor érzik valakinek magukat ha drágábban mentek nyaralni mint a Béláék és nagyobb kocsijuk van mint a Józsinak, és újabb telefonjuk mint a Sanyié.

Anyukádnak kéne kilépni a kapcsolatból vagy a sarkára állni, de megértem azt is hogy ő nehéz helyzetben van. Te már apukád nélkül nőttél fel, tehát egy elhibázott kapcsolata már van, ha most elválna, lenne még egy, a tesóidat is megfosztaná az apjuktól, és ott állna kb negyvenvalahány évesen, három gyerekkel, egy 18 éves kapcsolat után, egyedül. Esetleg beszélgess vele erről ha van olyan viszonyotok, ha ő is látja hogy ez így nem jó, hátha változtat.

Neked pedig én is azt tudom tanácsolni hogy függetlenedj minél hamarabb, a költözéssel, tanítással és apukád segítségével már egész jól állsz, csak így tovább. Aztán ha te már állsz valahogy, ők meg idősebbek lesznek, esetleg segíthetsz a tesóidnak is. Menjetek hárman tesós nyaralásra, van amit egészen olcsón meg lehet úszni, persze nem öt csillagos wellnessben, de egy 3-4 napos városnézős belföldit meg tudtok magatoknak fizetni. Segíts nekik munkát keresni, ha elég idősek lesznek, meg elköltözni. Nem is anyagilag elsősorban hanem szellemileg, mert addigra te már tapasztalt leszel albérletkeresés, egyedül élés terén. Meg simán csak tartsd velük a kapcsolatot, ne érezzék úgy hogy ott hagytad őket a kakiban.

Kitartás, és sok sikert!

2018. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
5%

"Nekem az apánk nem az igazi apám, csak a nevelőapám, de fél éves korom óta velünk él"


Úgy látom, hogy senkinek sem tűnt fel, hogy 18 éve egy vadidegen -nevelőapa- tartja el a teljes családot, az igazi apa helyett!!!

Ha már ennyi év alatt sok 10 milliót beleölt -a neki vadidegen- 3 gyerekbe meg az anyjukba, hadd vegyen már magának legalább egy olyan kocsit amilyent akar.

A 18 éves -már nagykorú- kérdező meg elhúzhat dolgozni, és/vagy molesztálja tovább az igazi faterját aki kitudja, hogy merre kujtorgott az elmúlt 18 év alatt?!

2018. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

55%-os, te idegbeteg vagy, vagy egyszerűen csak sötét, mint az éjszaka?!


Leírtam, hogy dolgozom. Azt is, hogy apa támogat anyagilag rendszeresen (pl. lakást is tőle kapok), jó vele a kapcsolatom. Fizeti utánam a gyerektartást, a különórákat, mindent. Ha pénzt kérek tőle, első szóra ad. Érthetően elmagyaráztam továbbá, hogy a két testvéremnek a nevelőapám a VÉRSZERINTI apjuk. Vegyen magának kocsit, persze, de akkor ne veszekedjen egy 170 ft-os rágó miatt a boltban, a pénztáros előtt.



Anyának már többször mondtam, hogy lépjen ki ebből a kapcsolatból, mielőtt tönkremegy teljesen. De azt mondja, hogy egyedül sem lenne jobb...

2018. máj. 23. 22:49
 18/21 anonim ***** válasza:
97%

Milyen idegen? Ha valakit elveszel feleségül, csinálsz neki 2 gyereket és tudatában vagy hogy van egy harmadik, és 18 éve együtt éltek akkor ott senki nem idegen. Az egy ötfős család, ahol tetszik-nemtetszik, egy bizonyos szint fölött senkinek az igényei nem írhatják felül a másikét.

Itt most nem arról van szó hogy apuka kaszálja a pénzt, és a hatalmas vagyonából akar drága helyekre járni és drága kocsit venni. A baj pont az, hogy valami változott, és már nem engedheti meg magának, tehát kevesebbet kéne költenie. De A költségcsökkentést csak és kizárólag a gyerekekre hárítja, ő ugyanannyit vesz ki a családi kasszából mint eddig, akkor is ha a többieknek nem marad belőle.

Az ötfős család háromötöde nem megy a családi nyaralásra, mert neki jobban hiáyzik az ötcsillagos hotel meg a medence, mint a saját 9 éves fia. Ne mondd nekem hogy korrekt, hogy neki a maximális pihenés jár, a többieknek meg ezért cserébe semmi.

2018. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
97%
#16: Neked tényleg szövegértelmezési problémáid vannak, meghozzá elég komolyak.
2018. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

:DDDDD

Te tényleg hülye vagy!:D

2018. máj. 24. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!