Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy ússzuk meg sértődés...

Hogy ússzuk meg sértődés nélkül azt, hogy visszautasítjuk a szülői segítséget? Más ehhez hogy viszonyulna?

Figyelt kérdés

A vőlegényem anyukája lakberendező. Mi nemrég vettünk egy házat, és mindenáron segíteni akar, hogy ő az interiort megcsinálja. Viszont nézegettem a munkáit és mind egy kaptafára készült, ugyanaz a megoldás visszaköszön szinte az összesben. Tetszik, stílusos, de én szeretnék valami egyedit.


Nekem nem ez a szakmám, egyszerűen jó a stílusom. Úgy érzem, megőrülnék, ha minden ötletemet felül akarná bírálni, vagy ránk erőltetni az akaratát. De sértődést sem szeretnénk... Már mondogattam neki párszor, mikor mutatott valamit, hogy mi másmilyenre gondoltunk, stb, de már most azzal jött, hogy "meglátom, majd tetszeni fog". Vagy túlreagálom és nem baj, ha ugyanolyan lesz a leendő otthonunk, mint több családnak is?


2018. máj. 27. 16:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%

Miért kéne azt hazudnia, hogy örül a tanácsoknak? Nem örül.

"Sajnálom, de nem vehet részt a lakásunk berendezésében." Nem kell cifrázni.

2018. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%
A tanács egy tanács. Meg lehet fogadni, vagy nem. nincs kizárva, hogy itt-ott tényleg kelleni fog, vagy jót fog mondani. Viszont így előre el van mondva, hogy ezt ők akarják sk csinálni.
2018. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%
Nincs elmondva. A te verziódban annyi van elmondva, hogy ha anyuka drága úgy látja jónak, akkor kisebb döntéseket akár rájuk is hagyhatna, mert lenne kedvük felnőttesdit játszani. De persze csak ha úgy látja jónak, mert anyukát természetesen elismerik a szaktekintély atyaúristennek és minden belepofázása aranyat ér.
2018. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
Oké, ez az én véleményem, az meg a tiéd, látom, le is pontoztál. Úgyhogy most már megnyugodhatsz.
2018. máj. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%
Én megpróbálnék kész ötletekkel menni. Ha megmutatod neki, hogy milyen színekre gondoltatok, vagy ha már kinéztetek pár bútort, akkor lehet hogy ad pár jó tippet. Ha át akarja tervezni alapjaitól, akkor már van alapod visszautasítani. Mennyire erőszakos? Be tudod vonni úgy, hogy az alapkoncepciódat ne írja át?
2018. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

Én lazán megmondanám, hogy a MI házunkban a MI kiválasztott bútorainkkal lesz berendezve a ház. Pont.

Ha ordít, meg ezen megsértődik, így járt, akkor nem kell látogatnia.


Ezt máshogy nem lehet, mert az írásod alapján erőszakos természetű.

2018. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

Tökmindegy, hogyan működik egy rendes lakverendező, ha egyszer a kérdező nem akarja a segítséget, s azért az a "meglátod, majd tetszeni fog" nálam kiverte volna a biztosítékot s már rég megsértődött volna, ha olyan, mert én őszinte ember vagyok és utálom a tukmálást.

A leírásban MINDENÁRON segíteni akar, ez sem utal jóra.


Ha valaki lakberendezőt akar, az elhatározza, megkeresi, megkéri. Mivel családon belül van, OK, hogy felajánlja, de ennyi! Ha nem, nem. Aki ezt nem érti meg, azt nem tudom sajnálni s azon agyalni, hogy hogyan ne sértsem meg egy szolidan, udvariasan megfogalmazott nemmel.

Értem én, hogy ő a profi s úgy gondolhatja, alap, hogy ő csinálja, de ez akkor sem így van.

2018. máj. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%
Köszönjük a felajánlást anyuka, de mi ketten egyedül fogjuk berendezni, úgy, ahogy mi szeretnénk.
2018. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
63%

Biztos hogy nem csak azért nem tetszik neked az a stílus, mert ő lesz az anyósod? Nem lehet hogy úgy gondolod, ha most ebben engedsz neki, akkor másban is érvényesíteni próbálja az akaratát?

Én a helyedben megbeszélném vele nekem mi az elképzelésem, és azért kicsit hagynám hogy ebben segítsen. Szerintem ez a helyzet egy jó kapcsolat kialakításához is tudna vezetni.

2018. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!