Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sértődhetett meg rajta?

Miért sértődhetett meg rajta?

Figyelt kérdés

A férjemmel nem állunk túl fényesen anyagilag. Anyukám kajával segít minket elég gyakran. Nemrég felhívott,hogy főzött karfiollevest,vigyünk belőle. Megköszöntük,de mondtuk,hogy egyikünk se szereti. Anyu ezen nagyon megsértődött,hogyha segítségre szorulunk,még válogatunk is,majd megennénk még azt,ha nincs más

Először is: anyukám (főleg rólam) ezer éve tudja,hogy nem eszem meg a karfiolt semmilyen formában,mert nem szeretem az ízét. Ezenkívül még 3 étel van,amit nem szeretek,tehát nem mondhatni,hogy válogatok.

A férjem véletlenül pont ugyanúgy nem szereti a karfiolt,mint én.

Másodszor: azért annyira rosszul nem állunk,hogy zsemlére,parizerre ne fussa addig is,míg nem kerül olyan egyszerű főtt étel az asztalra,amit mindenki szeret.


Nem értem,mi ez a hozzáállás anyukám részéről,képes volt este még egy hosszú üzenetet írni a facebookon is arról,hogy mi az,hogy mégis ennyire jól megy nekünk,hogy válogathatunk és lesz még olyan,hogy az ajtó alatt csúszunk be a karfiolért,ha majd nem lesz mit enni.

Már csak azért sem értem ezt a reakciót,mert eddig semmire nem mondtam neki,hogy nem hoznánk el,most ez az első.



2017. máj. 17. 00:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád elég hevesen reagált. Ha legközelebb még küld, akkor bármi legyen is az elfogadnám a helyetekben a viták elkerülése végett.
2017. máj. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam,hogy nem lehetek őszinte vele. Főleg nem úgy,hogy ő tudja a legjobban rólam,hogy mit eszek,mit nem eszek már gyerekkorom óta.

Engem amúgy elég könnyű etetni,ha kihagyjuk ezt a pár dolgot,én mindent megeszek. Nálam nincs teljes kiőrlésű/ilyen mentes/olyan mentes/egészséges dili. Nem is tehetnénk meg. Férjem is eszik mindent,ő a karfiolon kívül még egy dolgot nem eszik,tehát ő még egyszerűbb. Pont ezért nem értem.

2017. máj. 17. 00:43
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Azért sértődhetett meg, mert ő gondolt rátok, jót akart, és ti visszautasítottátok. Próbálj meg beszélni vele erről, nyilván-ahogy írtad is-ő is tudja, hogy vannak ételek, amit nem eszel meg, és szerintem szinte mindenkinek van olyan étel, amit nem szeret. Anyukád kicsit túlreagálta, de szerintem ezt pont meg lehetne beszélni.
2017. máj. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Aki ilyenen megslrtödik az ostoba, már ne is haragudj, és csak a hiszti elkerülése miatt ne menj bele a já r szmájába.


Egyébként nem tudom elhinni, hogy ha a szar parizerre futja (mert a hust is tartalmazo bizony nem olcso), akkor egy kis idényzöldségre amiböl tudsz három napra pl levest fözni, miért nem.


Mi is szarul álltunk anyagilag, de egy tányér fözeléket vagy levest mindig ki tudtunk hozni még ho végén is.

2017. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Te ismered anyukádat.

Mondjuk az nekem is fura, hogy anyaként pontosan tudnia kell, hogy mit nem szeretsz. Akkor miért ajánl fel olyan ételt? Vagy miért csodálkozik, hogy nem kell nektek?


A helyetekben én azt a tanulságot vonnám le, hogy rendkívüli eseteket leszámítva nem kell tőle elfogadni az ebédet. Ahol nincsenek filléres gondok, ott az ebéd főzés nem is lehet anyagi kérdés. Inkább kényelmi... :D

Szóval, ragadj fakanalat, főzz te (vagy a férjed)!

Hívd meg hozzád anyukádat ebédre, pont azzal az indokkal, hogy elégszer főzött ő rátok, most hadd viszonozd ezt te. Szerintem ettől mindenképp megbékül.

2017. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Fura, hogy ezen megsértődött, de lehet, hogy neki is nagyobb áldozat főzni nektek, mint ahogy azt ti gondoljátok. Csak azt tudom elképzelni, hogy besokallt a főzés anyagi, vagy munka részétől és úgy gondolja, hogy ti meg bele kényelmesedtetek. Szerintem, ha nem éheztek, akkor csak időnként kérj anyukádtól ételt, amúgy ne várd el a segítséget.

Most talán segít, ha bocsánatot kérsz tőle, hogy esetleg udvariatlanul utasítottad el, és finomítod a helyzetet, hogy fáj a hasad a karfioltól, nem válogatsz.

Azért felnőtt emberként próbáld minél hamarabb egyedül megoldani a táplálkozásod.

2017. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Hát, nem tudom!

Nekem eszembe nem jutna egy karfiollevesért odarendelni a gyerekemet, még ha nem utálná, akkor sem.

Esetleg ha van hozzá egy halom palacsinta, rizskoch, vagy máglyarakás, vagy egyéb.

Önmagában egy karfiolleves nem oldja meg a problémát, ha éhesek és én segíteni szeretnék.

2017. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy ha az anyád nevelet fel, hogyhogy nem tud róla, hogy nem szereted a karfiollevest??
2017. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha már segiteni akar legalább dobozban elvihetétek volna
2017. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!