Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa utálja, ha éjszaka későig...

Apa utálja, ha éjszaka későig fent vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Alapjáraton egy éjszakai bagoly típusú 18 éves fiú vagyok. De ami a vicces, hogy ő is, sőt jobban mint én. Mivel érettségiszünet van és befejeztem a sulit, ezért már nem kell korán kelnem egy jó ideje. Tehát ezt nem ezért csinálja. Azt mondja, hogy nem akarja, hogy olyanná váljak mint ő, hogy éjszakai életet éljek, hanem azt szeretné, ha normális életem lenne sőt ha kell erővel reggeli pacsirtává változtat. Én pedig ezt nem szeretném.... Egyszerűen nem tudok hajnali 2 előtt elaludni, és nem tudok dél előtt felkelni. Nekem ilyen a biológiai órám ezzel nem tudok mit kezdeni, nekem így kényelmes, de ha kell, felkelek reggel persze. De most nem kell, itthon maradhatok. És ez apát annyira zavarja, hogy ha meglát este 10 urán gépezni, leordítja a fejemet az éjszaka közepén és kihúzza az internetet.... Nagyon-nagyon utálja, hogy ilyenkor tevékenykedem. Pedig ő például hajnali 4-ig nem tud elaludni és unalmában őrjáratozik sokszor, hogy alszom-e és mikor lehet velem összeveszni. Meg sokszor mondja azt hogy kis 18 éves kisbabának már alapból este 9-kor ágyban lenne a helye, és ezt nem viccből mondja. Meg tud őrjíteni. Alapból szeretjük egymást, nincs bajunk egymással, de ez a dolog akkora viszályt szül köztünk, mintha embert öltem volna. Büntetéseket akar kiszabni rám, megsértődik ha nem alszom el és folyton az idegeimen táncol ilyenkor.Ja és nem zavarom amúgy a családot éjszaka, ilyenkor már csöndben videót nézek vagy eljátszogatok magamban, nem ordibálok és nem beszélgetek senkivel, tiszteletben tartom anyuékat és húgom, mert ők pacsirták, reggel 5-kor kelnek már maguktól is. Szóval mivel lehetne észérvekkel meggyőzni apát a dologgal kapcsolatban? Ha azt mondom, már 18 vagyok, csak kiröhög és azt mondja 25-ig én még egy senki vagyok, akinek nincs saját gondolkodása. Biológiai órában nem hisz. Mit lehet még neki mondani?

2018. máj. 30. 00:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
52%
Inkább menj el sportolnj, hogy hamarabb el tudj aludni, mert szopó lesz majd holt fáradtan délelőt bemenni szóbelizni.
2018. máj. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
48%

Azt a választ hagyjuk, hogy "próbáld neki elmagyarázni", mert a magyar szülők 99%-a nem ért a szép szóból, tehát vagy úgy megvered, hogy becsicskul, vagy más megoldást kell keresni. Sajnos nem fogod tudni vele megértetni, hogy vannak "bagoly" és "pacsirta" típusú emberek, mert az ilyen embernél olyan nincs, hogy a gyereke magyarázzon el neki valamit. Presztízskérdés, hogy mindig ő legyen az okosabb.


Viszont az ilyen ember általában földig hajol és "parancs, értettem"-mel felel bárkinek, aki felfogása szerint fölötte áll a társadalmi ranglétrán, legyen az tanár, rendőr, orvos, akárki. Tehát olyasvalakivel kell elmagyaráztatnod neki, akire feltétel nélkül hallgat.


Menj el a háziorvosodhoz, és mondd el, hogy apád ezzel kerget az őrületbe, hogy nem hagy akkor aludni, amikor kellene, nem fogja fel, hogy más az időbeosztásod. Az orvos tudja, hogy ez így működik. Kérd meg, hogy hívja fel apádat, és mondja meg neki, hogy ez nem jellemhiba, hanem így működsz, ha tetszik neki, ha nem, és ha erőlteti, hogy akkor aludjál, amikor ő megparancsolja, csak annyit fog elérni, hogy figyelemzavaros, dekoncentrált, végül depressziós leszel. Akkor aztán rosszak lesznek a jegyeid / kirúgnak a munkahelyedről, ezt akarja elérni?

2018. máj. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Reggel 1 kávé után nem leszek holt fáradt :D meg amúgy is megszoktam már hogy mindig fáradtan kelek fel reggel, nem gáz az. Sportolni meg lusta vagyok elmenno, pedig ja kéne dehát mit lehet tenni akarathiánnyal xd
2018. máj. 30. 00:58
 4/39 A kérdező kommentje:
2-es jó ötlet! Holnap fel is hívom az orvost :D
2018. máj. 30. 01:00
 5/39 Saku14 ***** válasza:
54%
Egyetertek az elsovel.... Amugy en is ilyen vagyok h fent vagyok sokaig, de hosszutavon nem jo, nem tudsz koncentralni a dolgokra ami fontos lesz majd , ugye az erettsegi miatt jelenleg . Hiaba mondod h feltudsz kelni es nem erzed magad faradtnak , akkor sem tudsz olyan szinten teljesiteni , mint ahogy tudnal alap esetben. 17/L
2018. máj. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
31%
Persze kérdező, te vagy az okosabb. Nehogy hallgass rám, hiába vagyok ugyan abban a helyzetben, mint te, és hiába tudom rá a megoldást.
2018. máj. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudsz mit tenni, ő ilyen.


Te pedig ilyen. Ismerem a dolgot, én sem vagyok reggeli típus, finoman fogalmazva és soha nem is leszek az. Délig pl. nem szokott beindulni az agyam tudatosabb része. Soha nem dolgoztam délelőtt, max. netezgettem az irodában, de azt sem sokat, mivel eleve nem mentem be korán, inkább tovább maradtam (sokszor pedig a hivatalos munkaidőm után végeztem el a munkám zömét). Otthoni munkánál is este dolgozom inkább, de délelőtt semmiképp. Ez van.


Az pedig főleg csúnya, hogy azt várjuk el a másiktól, amit mi sem teszünk.

2018. máj. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
74%
Kossetek kompromisszumot: te is koran kelez es fekszel ha o is. Ha rossz peldat mutat, nem varhatja el, hogy bagolykent te is erot vegyel magadon.
2018. máj. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
93%

már érettségizel úgyhogy lehet hogy későn jövő tanács, de költözz koliba egyetem alatt.

Nagyon ismerős a probléma, rengeteg vita volt közöttünk a szüleimmel ilyen napi hülyeségek miatt. Mikor fekszem le, mikor érek haza este, mikor tanulok, mikor takarítok, mikor eszem, hogy osztom be az időmet.

19 évesen még mindig tízre, tizenegyre haza kellett érnem ha nem volt különleges alkalom, ami kb a szalagavató after, a saját születésnapom és az érettségi bankett volt.

Fogtam magam és jelentkeztem egyetemre külföldre, kiköltöztem, kéthavonta járok haza, itt pedig egyedül élek.

Ettől egyrészt sokkal felnőttebbnek tekintenek, mert már lassan egy éve tökegyedül élek, és még nem fogyott el a pénzem hónap vége előtt, nem haltam éhen, nem kaptam ételmérgezést, nem fulladtam bele a mocsokba és nem haltam bele a bulizásba. Másrészt pedig nem tudnak ellenőrizni, mert 1000 km-re vannak, és ha azt mondom hogy ne keressenek este mert bulizni megyek, beszélünk kilenckor mire elindulnék, utána pedig mivel pontosan tudják hogy nem fogom felvenni a telefont, tizenegykor elmennek aludni, és fogalmuk nincs hogy én tizenegykor vagy háromkor érek haza.

Mióta elköltöztem, fantasztikus a kapcsolatom velük, mert végre nem ezekben az erőméregetésekben merül ki a kapcsolatunk hogy "márpedig kislányom akkor is lefekszel tízkor ha nem vagy álmos és három oldal matekházid van, mert én azt mondtam", hanem tudunk egyenlő félként beszélgetni politikáról, gazdaságról, főzésről, lakásberendezésről, akármiről.

Azt hiszem nekik kellett a különköltözés okozta sokk hogy rájöjjenek, egy 18-20 évesre nem lehet ugyanazokat a szabályokat rásózni ammit egy 15 évesre. Hátha a te szüleidnek is ez kéne.

2018. máj. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
60%

Azért nem akarja, hogy fent legyél, mert emberileg egészségtelen az éjjeli fent lét.

A szervezeted CSAK IS az esti órákban való alvástól regenerálódik és piheni ki magát.

Meg amúgy is, ha elmész dolgozni egyszer, nem ártana megszokni már előre, hogy korán kell kelni, mert akkor még rosszabb helyzetben lennél.

És nem tudom miért kellett lepontozni azt, aki azt mondta, hogy nem tud megfelelően koncentrálni.

Ez így van. Ha fáradt az ember, kevésbé megbízható.

Nálam pl: aránylag figyelmes vagyok vezetés közben, de ha fáradtan vezetek, nem vagyok 100%-ig a toppon.

Pl én motorozni szeretek, alapjáraton nincs is gondom, de figyelmetlenebbé válok, ha fáradtan megyek el.

Ami még szintén igaz volt nálam az éjszakai fent létre, hogy sajnos én évek óta ilyen vagyok, hogy éjszaka vagyok fent. Már ki sem tudom magam pihenni rendesen.

Sajnos sokkal ingerlékenyebb is vagyok már emiatt.

Ha nem fogod fel, a te bajod, majd max nem éled meg a 65-öt; ha tönkre akarod tenni a szervezeted, hajrá.

2018. máj. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!