Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is rászólnátok a gyereketek...

Ti is rászólnátok a gyereketekre ezért?

Figyelt kérdés
Tehát vagy te mint egy idős apuka és van egy 18-20 éves körüli fiatok. Vasárnap este van és holnap hétfőn korán suli/munka. Látjátok, hogy még éjfélkor számítógépezik. Rászólnátok így, hogy azonnal takarodjon különben kitérsz a hitedből és úgy megbünteted, hogy kettéáll a füle, lenyomod a netet mellé vagy megkéred szépen és nem teszel többet, te szóltál, vagy teszel rá, ő dolga ebben a korban. (Igen, nálunk ez történik minden este, az első....)

2017. nov. 19. 23:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Ha lesz gyerekem, biztos, hogy nem fogom 18-20 évesen ilyesmi miatt cseszegetni. Egy 10 éves gyerekre még oké, ha rászólnak a szülei, hogy ne maradjon fent sokáig, de egy 18 évesre már nem kéne.

Engem is sokáig irritált az apám ezzel és egyrészt nem ért el vele semmit, mert gépeztem tovább, másrészt sosem voltak emiatt rosszabbak a jegyeim szóval felesleges volt a felhajtás.

2017. nov. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
18-20 éves gyerekre rászólogatni mert sokáig van fenn? Esetleg ne jöjjön haza sötétedés előtt?
2017. nov. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Én mondanám neki hogy holnap nagyon fáradt lesz de az ő dolga, nem cseszegetném vele. Ha nem akar felkelni akkor úgy sem fog. Ha meg másnap fáradt majd abba hagyja egy idő után. Persze csak akkor nem cseszegetném vele ha másokat nem zavar, mondjuk a szüleit vagy testvéreit az alvásban. Én mondjuk éjfél előtt iskolás koromban sem tudtam el alhdni, vizsga időszakban sem. Most esti suliba járok, általában este 11 és hajnali 1 között tanulok másnapra. Számomra így vált be.
2017. nov. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

Azért engem érdekelne mi vezetett ehhez a hangnemhez. Azért az mond valamit hogy ezt minden este el kell játszani.... Mióta is?


Őszintén: ha a fiatal felnőtt fiam élete abból állna, hogy péntek délután hazaesik, majd péntek-szombat vasárnap este úgy kell levakarnia gépről éjfélkor, miután folyamatosa a gépen lógott (vagy heti hét napon át), hát én is csak egy darabig tűrném.

2017. nov. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, nyilván van valami oka rá, hogy szól. Gondolom a gyerek reggel alig bír kimaszni az ágyból, amikor mennie kell. Teljesen mindegy, hogy hány éves, ha otthon él, a szülei nem fognak csakúgy atnezni rajta. A hangnem nyilván nem megfelelő, de ha minden este szólni kell a hpgyereknek esélyes, hogy elfogyott a türelem. Ha pici esze lenne a gyereknek, lefekudne időben, hogy megelozze a balhét, vagy fogna magát és elkoltozne
2017. nov. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
39%

"18-20 éves körüli"


Most mi van, nem tudod, hogy hány éves vagy?


Költözz el, ha nem tetszik és kész. Bár ebben az intervallumban még a 16 is benne van. Akkor meg bírd ki még két évig, aztán mehetsz, amerre látsz.

2017. nov. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Az ő dolga, de én felkelek fél ötkor és ne várja el hogy laposkúszásban közlekedjek mert ő fáradt és aludni akar. Valamint akkor se, ha jó tanuló(4-5)tehát nem a tanulás rovására meg a függősége.
2017. nov. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Hasonló korú fiam van. Kicsit fiatalabb.

Neki szerencsére van annyi esze, ha másnap korán kel (5.30) akkor időben lefekszik. (21.30-22.00 között).

Nagyon csalódott lennék, ha a "18-20" éves fiam olyan hülye lenne, hogy még minden nap magyarázni kéne neki, hogy 5 óra alvás után hulla fáradt lesz másnap.

Egy 12-14 éves kiskamasznál még elmegy, hogy ezzel lázad, mert szerinte felnőttes dolog sokáig fent maradni, másnap meg nem bír kikelni az ágyból magától.

Kíváncsi lennék rá, hogy nálatok hogy telnek a reggelek. Tippelek: neked elég 4 óra alvás, magadtól kelsz, mosolyogva és fitten. Még kávét is főzöl idős apádnak.

2017. nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen korban nem kell ezért már szólni, ő baja, ha reggel fáradt lesz. Kifejezetten utáltam, mikor idős családtag nekiállt osztani az észt ilyenkor, hogy aludjak. Senkinek semmi köze hozzá, amíg tudok megfelelően teljesíteni.

Főleg egy 18 éves vagy idősebb gyereknél ez a hangnem már inkább szánalmas, a szülő akkor láthatóan unja az életét és a gyerekén éli ezt ki. Nem lehet komolyan venni.

2017. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
39%
Mert kockulni éjfélig az olyan kiba qrva fontos, meg "felnőtt" vagy el tudod dönteni hogy mi kell....
2017. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!