Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért buzdítják a...

A szülők miért buzdítják a gyerekeiket arra, hogy adjanak le az igényeikből párválasztás szempontjából?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy a csemete a szőke herceget várja vagy a srác a világszép hercegkisasszonyt, a szülő pedig azt mondja, hogy legyen reáisabb.


Nekem például azt mondja az anyám, hogy ahhoz kell hozzámenni, aki nem iszik, nem kocsmázik, nem dohányzik, nem ver, és van munkája. Minden más (pl. külsőre tetsszen vagy legyen közös témánk vagy legyen jó szex) csak luxus.



Egy fiúbarátomnak rágja a fülét az anyja, hogy már ideje lenne családot alapítania (35 éves, egy kicsit idősebb nálam), de a pasas még nem heverte ki a legutóbbi szakítását (10 éves párkapcsolata volt és mostohagyerekei egy nála idősebb nővel), hogy keressen egy huszonéves lányt aki jól néz ki, tud főzni, és tud takarítani. Meg állandóan mondja, hogy a szerelem a huszonéveseknek való, a harmincasok meg a negyvenesek már praktikusan házasodjanak.


2018. máj. 30. 09:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan, az szempont hogy tud főzni és tud takarítani?

Hány perc megtanulni porszivozni? 5?

Felmosni? 10?

Főzni meg bárki tud, mert csak recepteket kell követni, de amúgy rendelni is lehet az ételeket.

Miért nem az a szempont, hogy van-e humora, intelligens-e, lehet-e vele jókat beszélgetni?

2018. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
56%
Mert így gondolják jónak.
2018. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Na én ezért házasodtam meg elöször.

Volt egy 5 éves kapcsolatom 25 éves voltam. Nem ivott, nem vert. Habár másban is lagymatag volt, a kapcsolatunk mint egy állóvíz, de mivel ezt hallottam egész életemben, ezért azt gndoltam ez kell.

1 éves házasok voltunk mikor jött a nagy Ö. Hihetetlen nagy szerelem, válás. Azóta már 11 éve együtt vagyok a nagy Ö-vel és még mindig szerelem van, és két gyermekünk.

Tudom én cselekedetem, de ha nem azt hallom amit fentebb leírsz egész életemben, akkor az elsö férjemmel nem jutottunk volna a házasságig el...

2018. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
68%
Anyád borzasztó igénytelen.
2018. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
75%
Én ezt nem úgy fogalmaznám meg, hogy adjanak le az igényeikről, hanem úgy, hogy szálljanak le a földre. Egy bizonyos kor után, amikor már az embernek lesz némi élettapasztalata, átértékel olyan dolgokat is, amit korábban nem, mert nem is tapasztalta, tapasztalhatta meg, hogy az igenis fontos, vagy éppenséggel alapkő. Ha már éltál együtt valakivel, akkor nyilván vannak olyan tapasztalatid, amikre legközelebb odafigyelsz: ha oszlik a rózsaszín köd, akkor vannak dolgok, amelyek a leglángolóbb szerelmet is aláaknázzák, pl. teljesen eltérő pénzkezelési szokások, háztartás-vezetéshez kapcsolódó nézetek, igények, hivatásbeli és ezzel sokszor együtt járó egzisztenciális kérdések, szülői háttér. Lehet egy dögös pasival izgalmas és jó egy ideig, de ha pl. minimálbérben tengődő/rosszabb esetben munkanélküli, élhetetlen, ambíció nélküli alak, akkor egy idő után a csóró romantika nem fog kielégíteni, ha építeni szeretnéd az életedet, jövődet, de ugyanígy az is rohadt nagy problémákat tud okozni, hogy kinek milyen a szüleivel való kapcsolata, vagy éppenséggel anyósék hitelét kell még 1 évig nyögni, és potenciálisan betervezni azt, hogy a gyereked helyett majd őket kell vénségükre magatokhoz költöztetni és kitartani. vannak tehát olyan körülmények, amelyek a normális élethez hosszú távon fontosabbak, mint hogy első látásra belebolondulsz-e valakibe, vagy adsz esélyt arra, hogy némi ismerkedés után megkedveld, megszeresd, és nem rögtön rávágni, hogy nincs szikra, kuka. Persze van, amiről nem érdemes lejjebb adni, de ezt mindenkinek egyénileg kell eldönteni, hogy mi az, és ebbe nem szólhat bele senki semmilyen észérvekkel. A döntéseiért mindenki maga felelős, amilyet szakítasz, olyat szagolsz!
2018. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
32%
Ezek az emberek csak reálisan gondolkodnak. Tudják hogy szerelemre nem lehet alapozni, az pár éven belül odavan.
2018. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Az nem igényleadás, hogy menjek hozzá valakihez, aki nem tetszik, unalmasnak tartom, meg rossz vele a szex, de annyi előnye van, hogy nem ver és nem iszik?
2018. máj. 30. 10:13
 8/34 A kérdező kommentje:
Én nem a nagy szerelemről beszélek, hanem arról, hogy mondjuk a srác esetleg tetsszen külsőre és ne akarjam elhányni magam szex közben tőle?
2018. máj. 30. 10:15
 9/34 anonim ***** válasza:
75%
Az más téma. Alap hogy ne taszítson a másik.
2018. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező, a saját kudarcos életük mocsarába akarnak lehúzni, nem azzal szembesülni vénségükre, hogy másképp is alakulhatott volna a saját életük, ha másként mernek dönteni...
2018. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!