Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért buzdítják a...

A szülők miért buzdítják a gyerekeiket arra, hogy adjanak le az igényeikből párválasztás szempontjából?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy a csemete a szőke herceget várja vagy a srác a világszép hercegkisasszonyt, a szülő pedig azt mondja, hogy legyen reáisabb.


Nekem például azt mondja az anyám, hogy ahhoz kell hozzámenni, aki nem iszik, nem kocsmázik, nem dohányzik, nem ver, és van munkája. Minden más (pl. külsőre tetsszen vagy legyen közös témánk vagy legyen jó szex) csak luxus.



Egy fiúbarátomnak rágja a fülét az anyja, hogy már ideje lenne családot alapítania (35 éves, egy kicsit idősebb nálam), de a pasas még nem heverte ki a legutóbbi szakítását (10 éves párkapcsolata volt és mostohagyerekei egy nála idősebb nővel), hogy keressen egy huszonéves lányt aki jól néz ki, tud főzni, és tud takarítani. Meg állandóan mondja, hogy a szerelem a huszonéveseknek való, a harmincasok meg a negyvenesek már praktikusan házasodjanak.


2018. máj. 30. 09:56
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
A házasságból ugyan olyan könnyu lelépni v kitekintgetni,ha vki nem tiszteli a másikat tök mindegy h élettárs v feleség ugy fog átlépni rajta mint a tehén lepényen. Elváltként mondom,mert megtapasztaltam,rajtam is igy léptek át,lobogtattam volna azt a semmit érő papirt... Az uj párommal több ideje vagyok együtt a hires üres papir nélkül,és sajátjaként neveli a fiam,mindenben támogatja anyagilag,lelkileg,őt hivja apjának,és nincs papirunk h szerethetjük e egymást legalisan...
2018. máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezt a kettőt valahogy össze kell hozni. Hiàba van egy jókèpű, szexben jó pasid ha dolgozni nem dolgozik ès egy semmirekellő. Lehet jókèpű, de amúgy egy agresszív àllat. Adjon a külsejère is, "belsejère is" de azèrt normàlis is legyen. Ugyan ez a nőkkel szemben is. Legyen igènyes, de tudjunk màr főzni ès tartson már rendet. Lehet szèp egy nő, ha mègis megeszi a retek az otthonàt 😂😂
2018. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%

Gondolod anyádat az sem fogja zavarni,amikor majd bejelented,hogy szeretőd van:D

A lényeg,hogy valaki biztos életet adjon neked:)


Amúgy a legbiztosabb az életben,ha nem házasodsz össze senkivel,és magadra alapozod az életedet,akkor nem érhet csalódás.

2018. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem azért mert a szülő aggódik hogy a 30 feletti gyereke szingli marad, nem talál magának párt, vagy olyat talál aki már elvált vagy gyereke van. (Én ezeket se ellenzem, de tudom hogy az én szüleim se örülnének ha egy gyerekes pasival lennék) Ezért lehet úgy gondolják hogy ha van normális keresete, biztos munkahelye, segítene 1-2 gyerek felnevelésében akkor semmi baj nem lehet vele. Holott a szerelemnek ehhez semmi köze.

Egyébként nálunk pont ellentétesen van, bár én még huszonéves vagyok. A szüleimnek "elvárásainak" senki nem felel meg. Elfelejtik hogy nem nekik választok párt hanem magamnak.

2018. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!