Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők miért buzdítják a...

A szülők miért buzdítják a gyerekeiket arra, hogy adjanak le az igényeikből párválasztás szempontjából?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy a csemete a szőke herceget várja vagy a srác a világszép hercegkisasszonyt, a szülő pedig azt mondja, hogy legyen reáisabb.


Nekem például azt mondja az anyám, hogy ahhoz kell hozzámenni, aki nem iszik, nem kocsmázik, nem dohányzik, nem ver, és van munkája. Minden más (pl. külsőre tetsszen vagy legyen közös témánk vagy legyen jó szex) csak luxus.



Egy fiúbarátomnak rágja a fülét az anyja, hogy már ideje lenne családot alapítania (35 éves, egy kicsit idősebb nálam), de a pasas még nem heverte ki a legutóbbi szakítását (10 éves párkapcsolata volt és mostohagyerekei egy nála idősebb nővel), hogy keressen egy huszonéves lányt aki jól néz ki, tud főzni, és tud takarítani. Meg állandóan mondja, hogy a szerelem a huszonéveseknek való, a harmincasok meg a negyvenesek már praktikusan házasodjanak.


2018. máj. 30. 09:56
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó: ezt sehol nem írtam. Csak azt írtam, hogy dönteni kell egy idő után: vagy fennmarad a kapcsolat, vagy nem.

Nem szabadna évtizedekig ámítani egymást és magunkat rossz kapcsolatokban, ezért kell egy vízválasztó, pl. 4 év, de lehet kevesebb is.

2018. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
65%

#19 "A 4 évnél hosszabb kapcsolatokat, ahol nem volt semmi eljegyzés és házasság pedig egyszerűen nem értem.

Az ilyen emberek nem gondolnak bele, hogy már elvettek a másik életéből egy fél évtizedet majdnem, és nem voltak képesek elköteleződni, még mindig kifele kacsingatnak?

Itt már vagy azonnal eljegyzés kell, vagy szakítani, különben csak elfecsérelt idő a kapcsolat." - én meg ezt a gondolkodási módot nem értem... a kapcsolat lényege a kapcsolat maga, nem annak formája... szóval szerinted nekünk pl. 17 éve szakítanunk kellett volna...

2018. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
68%
De ha együtt élek valakivel 20 évig és nem házasodtunk össze, akkor én ezzel ámítom őt? Akkor is ha közben végig boldogok voltunk és egyikünk se csalta meg a másikat. Házasság nélkül nem lehet életreszóló egy kapcsolat?
2018. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
8%

Érdekes mennyien vannak akiknek más a szemléletük...

"Házasság nélkül nem lehet életreszóló egy kapcsolat?"

De, lehet életreszóló de a házasság egy nagyobb szintű elköteleződést jelent a másik felé.

Félreértés ne essék, a papír nem minden, vannak rossz házasságok is, de mégis honnan könnyebb lelépni: a házasságból, vagy sima kapcsolatból?

És valljuk be magunknak: aki nem akar házasságot kötni, annak a legfőbb oka erre az, hogy le akar lépni.

2018. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
71%

" de mégis honnan könnyebb lelépni: a házasságból, vagy sima kapcsolatból?" - 1 év után a kapcsolatból, 10 év után házasságból.

"És valljuk be magunknak: aki nem akar házasságot kötni, annak a legfőbb oka erre az, hogy le akar lépni." - mindenki magából indul ki... én spec egyetlen kapcsolatomat se úgy kezdtem, hogy a lelépésen agyaltam...

2018. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó: nem úgy kezdted a kapcsolatot, ez érthető.

Én csak arról bezzélek, hogy 4 év után nem illene a kiskaput fenntartani a lelépéshez még mindig, hanem el kell köteleződni.

2018. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%

"hogy keressen egy huszonéves lányt aki jól néz ki, tud főzni, és tud takarítani. "


Bármikor kap bejárónőt, ha megfizeti.


Nem, nem kell lejjebb adni az igényekből. Az élet nem egy langyos hely, mit valahogy ki kell bírni, soha nem mondanék ilyet a gyerekeimnek.

2018. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
85%
"Én csak arról bezzélek, hogy 4 év után nem illene a kiskaput fenntartani a lelépéshez még mindig, hanem el kell köteleződni." - nézd, ha te ezt így gondolod, akkor tedd ezt, senki sem akar megakadályozni ebben. Ez a "kiskaput fenntartani" meg úgy hülyeség, ahogy van, évek után nehezebb kilépni egy házasság nélküli kapcsolatból technikailag, mint említettem már.
2018. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
52%
A fiúbarátod anyja inkább kissé sokra tartja a fiát,egy szép,házias huszonéves lány egy 35 éves férfinak minden,csak nem igénytelenség.A lányokra/nőkre erőltetik kb azt amit te írtál,lényeg hogy ne igyon,verekedjen stb.
2018. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
62%

Hát most nem azért, utolsó, de igen, ha egy 35 éves férfinek CSAK ez elég egy kapcsolathoz, az igénytelenség... hogy lehessen mutogatni, hogy jó nőm van meg meg tudjon csinálni egy házias húslevest. Normális esetben ennél sokkal több kell egy rendesen működő kapcsolathoz, mondjuk a vonzalom elengedhetetlen (és nem, épelméjű ember nem vonzódik minden az átlagnál szebb ellenkező neműhöz)... közös témák, hasonló intelligenciaszint, hasonló gondolkodás gyereknevelésről, vallásról, pénzügyekről...?


Ott, ahol ez mind nem számít, ott nagyobb gondok vannak. (gyanítom, hogy egy unalmas, életképtelen, szocializálatlan ember az illető, vagy magához képest vannak túl nagy elvárásai háziasság és szépség terén)

2018. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!