Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láthatás idö alatt beszoktátok...

Láthatás idö alatt beszoktátok e vonni párotok gyerekét a házi munkába?

Figyelt kérdés
párom lánya 12 éves,kéthetente van nálunk hétvégén.ilyenkor jobb esetben játszik a féltestvérével,rosszabbik esetben unatkozik.soha meg nem kérdezi,hogy segitsen e valamiben,mondjuk fözni vasáenap.inkább lefekszik és nézi a mennyezetet.nálatok ez hogy müködik?
2018. jún. 1. 16:06
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem főzöl meg előtte levő nap? 24 óra hűtőben állástól semmi nem fog megromlani, de most komolyan ne kelljen már ezt magyarázni egy ilyen "nagy háziasszony"nak mint neked!

És ne találjuk már ki hogy nem lehet kicsi mellett főzni, ikertestvérem van, ránk 3 évre született az öcsém és anyám akkor is olyan kajákat csinált aminek a te 5 fogásosod a nyomába se érhet!:D

2018. jún. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
gondolom nem rohadna le a lány keze sem,ha megpucolna pár krumplit.
2018. jún. 1. 16:54
 23/52 anonim ***** válasza:
76%
Hű, de elcseszett egy család, apuka kéthetente látja a gyerekeit egy napra, minek neki gyerek. Ha meg végre együtt van a feleségével egy napot, akkor fontosabb neki az ötfogásos ebéd, mint az együtt töltött idő. Ebben a sztoriban senkivel nem tudok együttérezni. A lány meg toporzékol, hogy mikor lesz már kaja? Hát ő meg legyen türelmesebb. A helyedben megmondanám, hogy egy félét főzök, vagy megyünk étterembe, nem fogok egész nap a konyhában robotolni, ami senkinek se jó, mindenki vagy unja magát vagy ideges. Ha meg ezért elküld valahova az ember, asszem magamtól mennél, de előtte még kiosztanék egy pofont. Ja, és hogy mit lehet csinálni vasárnap délelőtt egy 12 éves lánnyal? Ugyanazt, amit vasárnap délután, kedd este vagy szombat reggel. Társas, legó, puzzle, kártya, egyéb otthoni játékok, biciklizni, kimenni a parkba, kirándulni, állatkertbe menni stb. Apuka két hetente látja a gyerekét, de akkor se tud vele mit kezdeni? Azt se értem, hogy a kistesó miért gátolja meg bármiben. Őt is lehet vinni helyekre, otthon meg egy kicsit multitaskelni kell, lehet rá vigyázni, közben a naggyal kártyázni...
2018. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom egyszer meg nem kérdezted tőle, hogy segítene-e, ő meg nyilván nem is feltételezi, hogy ez az elvárás, elvégre az apja is ott döglik anélkül, hogy egy szalmaszálat keresztbe tenne, és senki sem szól érte.
2018. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell segíteni a gyereknek a főzésben. Nem az ő dolga. Főzni meg simán lehet kisgyerek mellett is. Ot foglald le és már meg is van oldva.
2018. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem rohadna le neki :D de nem krumplitpucolni megy hozzàtok vagy takaritani vagy bàrmi. Azert hogy az apjàval legyen. Arrol igazàn nem tehet hogy az apja veletek sem törődik amennyire kellene. De ha unatkozik azon az egy napon mig ott van akkor vele sem. Majd egy nap azon kapja magat az apuka hogy nem akar menni hozzà a gyerek. Bàr szerintem te ennek csak örülnél. Én is voltam olyan helyzetben amikor nem voltam éppen toppon és pont jöttek a gyerekek, de szàjösszeszoritva kibirtam azt a napot, mert ők nem tehetnek semmiről. Te làtvànyosan utàlod azt a kislànyt aki gondolom érzi ezt és lehet egy légtérben sem akar veled tartozkodni ez miatt...
2018. jún. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
én nem azt mondom hogy nem lehet megfözni másfél éves gyerektöl.meglehet,de nem pontos idöre,amit ugye elvárnak tölem.annyit igazán megtehetnének,hogy foglalkoznak 3 ora hosszát a kislánnyal,amig elkészül az ebéd.ha mindenki kivenné a részét a dolgokbol,akkor elöbb végeznénk,és eggyütt tölthetnénk azt a rövid idöt,amit itthon van a férjem.de látom szerintetek az a normális,ha apuka abban az idöben csak a nagyobb lánnyal foglalkozik,mert az uj gyerek,meg a feleség olyankor nem tartozik a családhoz.hát szerintem meg nem igy van.akik egy családod alkotnak,azoknak eggyütt kell a dolgokat megoldani.
2018. jún. 1. 17:00
 28/52 anonim ***** válasza:
90%

Hát már ne is haragudj, de azt nem lehet se családnak, se párkapcsolatnak nevezni, hogy a pali 2 hetente egyszer van otthon és akkor is le sem szar titeket, csak parancsolgat. Ha ilyenkor nem menne a kislánya hozzátok, akkor is ugyanez lenne, vagy is ez nem kapcsolat, nem család, ez egy szar. Egy semmi. Értelmetlen fenntartani. Ilyenbe nem értem hogy tudtál belemenni, és minek szültél gyereket ennek a nagy kupac szarnak a kellős közepébe.

Egyébként meg...anyum feljött hozzánk tegnap, 10 perc alatt kisütött egy pár szelet húst és főzött hozzá krumplit, nagyon finom volt és 2 étkezésre elég. Mit lehet ennyit agonizálni a főzésen? Úgy beszéltek róla, mintha legalábbis egy teljes napot és Nobel-díjakat igényelne.

2018. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
95%
AZt ne hozd már fel érvnek, hogy időre el kell készülnöd, mert elvárják. Ez csak akkor érv, ha korbáccsal ütnek és lánc van a lábadon. De neked szerintem nincs ilyen, úgyhogy nyugodtan megmondhatod, hogy kapják be, ha meg nem tetszik ez nekik, akkor szedheted a sátorfádat. Önként vállaltad, hogy szolga legyél, akkor viszont ne nyavajogj.
2018. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
91%

Vidékről csak kéthetente megy haza a férjed? Hol van az a vidék?

Ha annyira haza akarna menni, akkor ha törik, ha szakad, hazamegyek. Nem Amerikában dolgozik. Olyan meg nincs, hogy kéthetente egy szabadnapja van csak.

Vagy te vagy bazi nagy hárpia, ezért inkább haza se megy, csak amikor a lánya megy, akkor látja a kisebbet is...

2018. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!