Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a legtöbb...

Miért van az, hogy a legtöbb szülő azon dühöng, hogy nem segít a gyerek semmit otthon, az én anyám meg akkor kap dührohamot, ha bármit csinálok otthon?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó a kapcsolatunk,de ha bármit merek csinálni,házimunkában,őrjöng.

Pl nemrég későn ért haza munkából,már nagyon éhes voltam.

Főztem magamnak egy egyszerű étel, el is mosogattam,minden rendben.

Hazajön,bepöccen,őrjöng, pofon.

Több példa is lehetne.


2018. jún. 3. 11:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mindig ilyen olt,csak ugye egy kisebb gyereknek még kevesebb eszköze van

Nem tudom,arra gondoltam,hogy fogom magyag és elmegyek egy másik városba tanulni 50 km-re

2018. jún. 3. 13:50
 12/21 Metionin ***** válasza:

Dettó, nálunk azért üvöltött mert nem csinálok semmit, de ha valamit csináltam akkor ugyanúgy újra elmosta az edényt meg kidobálta a kaját a kutyának amit csináltam, ha takarítottam, újra megcsinálta és közben üvöltött hogy semmit sem tudok megcsinálni, szar az egész, minek vagyok ha semmi haszna belőlem.

Így vezetik le a feszültséget a saját elcseszett életük miatt. Ez van. Ha teheted, tényleg menj el valahova koliba.

2018. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ez azért nehéz dolog,mert ahova járok,az a környék legjobb gimije, a következő hasonló szint 50 km-re van és persze kell a szülői hozzájárulás és mivel jó gimi,nem vesznek át csak úgy.
2018. jún. 3. 14:30
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

Hagyd ra. Vagy mindezeket csinald titokban. Ne legyen nyoma, hhy foztel magadnak, takaritsd csak te szobad.

Anyukd valoszinuleg kenyszerbeteg (valamifele neurozisa lehet). Ismerek ilyet ferfiban is, minden nap ujjlenyomatot sikal az uvegajton es felmos es ha ms csinalja, akkor az nem jo. Ezeken nem lehet valtoztatni. Sajnalom es te is sajnald, de ezt csak pszichologus/pszichiater tudna megoldani. Nem a te bajod. Keruld ki az ilyen helyzeteket.

Ha ugyes vagy egyetemre elkerulsz messzire kollegiumba e akkor mar nem.lesz ilyen gondod.

2018. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

pl

nálunk nyaral unokaöcsém

8 éves

mondja anya,hogy majd hazajön korán és főz ő kaját

nem jön,a gyerek éhes,már sír,na mondom, odavágok egy spagettit sajttal-ketchup-pel

Jó is, hogy főztem ,mert anya jó későn jön haza.

De ekkor is kiborul,hogy mit képzelek én

2018. jún. 3. 14:47
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, anyadnak egyszerűen szüksége van arra, hogy nélkülözhetetlennek érezhesse magát. Vannak ilyen emberek, de ebben az esetben, ez már nagyon betegesnek tűnik.
2018. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Apámmal rosszban vannak,élnek egymás mellet,mint két idegen.
2018. jún. 3. 20:12
 18/21 anonim ***** válasza:
anyád bolond, elmebeteg
2018. jún. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ha pofon vág, nyugodtan add vissza neki
2018. jún. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Anyád pszochés beteg, ocd is játszik


Mostihaanyám detto ráadásul hülye mártir is volt.

Én megtanultam leszarni, nyávogjon és szakadjon bele a házimunkába, kit érdekel.


Amiota elköltöztem, nem is beszélek vele, most apám vérét szívja.

2018. jún. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!