Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok a "csak felnőtt...

Mit gondoltok a "csak felnőtt lehet fáradt, a gyerek nem" kifejezésről?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 18 éves fiú, aki 12. Gimnazista és reggel 7-tól este 7-ig iskolában volt, 0. Órával kezdett és este 7-ig volt szalagavató táncpróbája ( amibe nem volt beleszólása, kötelező a részvétel és a próbák, tehát nem a gyerek vállalta magának) és van egy anyuka, aki 8-16-ig dolgozott és hazajött egyből. Mivel tudni illik a családi életük nem túl fényes, egész nap a veszekedés folyik otthon, a gyerek pont veszekedésre ért haza, és hulla fáradtan épp beesett. A család veszekedett, a gyerek szenvedett a padlón/a vacsora előtt fáradtságában és hallgatta a szülők és a többi gyerek üvöltözését és visítozását (ami kb napi szintü) és a fiú felordított, hogy "csöndet légyszi, fáradt vagyok" erre mindenki rátámadt, hogy egy gyerek nem lehet fáradt, csak a dolgozó felnött, hogy képzeled, hogy te otthon nyugalmat akarsz, nem csak te élsz itthon, stb. Erről mi a véleményetek?

2017. nov. 16. 19:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez egy passzív agresszív kifejezés, ami mögött az áll, hogy valójában valaki nem meri kimondani, hogy mire van szüksége és nem bízik abban, hogy a másik megérti ezt, mert nem őszinte a kapcsolatuk.
2017. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem mire gondolsz első valaszoló
2017. nov. 16. 19:48
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez így hülyeség, egy gyerek is,lehet fáradt. De mi az, hogy a padlón szenvedtél? Ez nekem se tetszene, menjél a szobádba aludni, ha fáradt vagy.
2017. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem úgy, hanem már kb olyan szinten volt a fiú,átvitt értelembe.
2017. nov. 16. 19:52
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

"a gyerek szenvedett a padlón" - ez egy négyéves szintje.

De a 4 éves is lehet fáradt, természetesen.

Nagy a terhelés az iskolákban. De nem gyerek egyébként.


Caius Iulius Caesar 18 éves korában hadsereget szervezett.

2017. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Én nagyon nem szeretem ha ezt mondják. A nagymamám is mindig ezt mondja hogy én nem lehetek fáradt mert még fiatal vagyok, minden házi munkát én csinálják meg ezért... Engem ez már nagyon idegesít.
2017. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg, hogy márpedig Te belefáradtál a mindennapos balhéba. Mihamarabb vedd fel a kapcsolatot családsegítő központtal, gyermekjóléti szolgálattal, védőnővel. Ilyen környezetben nagyon nehéz lesz érettségire készülni. Jó lenne, ha valahogy kikerülhetnél ebből a közegből. Nincs valami rokonod, aki be tud fogadni?
2017. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez mártírkodás, fél éve kezdtem el teljes 8 órás állásban dolgozni, sokkal fáradtabb voltam az iskola alatt, most lehet hogy fizikailag fáradt vagyok de nem vagyok szellemileg is leépülve, főleg egy olyan programhoz hasonlítva mint a kérdezőé.

Ez a gyerek nem lehet fáradt hülyeség azon a szinten van mint a "ne rinyálj, van akinek rosszabb". Úgy tudom akárhány éves valaki nem generál a szervezete végtelen energiát.

2017. nov. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagyok, de GYŰLÖLÖM ezt a f...ágot. Nemcsak abban lehet elfáradni, hogy pénzt keresel és magadat tartod el. Sőt most dolgozó felnőttként kevésbé vagyok leterhelt meg fáradt, mint fiatalként... most legalább ritkán van "lecke" otthonra, azt csinálhatom, amihez értek / amit nem gyűlölök, nem járok mellette egy vagon különórára (anno németkorrepetálásra azért jártam 2 évig, mert középfokút akartam letenni, de a suliban a németoktatás ahhoz nem volt elég jó, mert a gyengébbekhez igazították... matekra azért, mert 11.-ben bekaptam egy olyan betegséget, ami miatt a fele órára nem tudtam bejárni, és otthon tanulva nem értettem meg a sinus-cosinusos bulit, szalagavató próba nálunk is megvolt, edzésre is jártam, mert nem vagyok egy nádszál alkat...). Nem az összes tini, gyerek van úgy, hogy van 5 órája (nekünk volt olyan napunk, amikor 0. és 8. óra is volt, és egyik sem tesi, ének vagy rajz), suliban nem figyel, du. esetleg összefut a haverokkal, este hazamegy, fb-zik meg instázik, nem ír leckét...
2017. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szakadjon a nyakába egy mázsa fekália,aki kitalálta,de szó szerint,ezt gondolom.Fú,mennyiszer hallgattam,jó ég!Na,ezt a részét nem sírom vissza a gyerekkoromnak.
2017. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!