Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a szüleim sértődése az...

Jogos a szüleim sértődése az új autóm miatt? Nekik kellett volna adnom a pénzt?

Figyelt kérdés

2 éve lett meg a jogsim, akkor rá pár hónapra kaptam is tőlük egy autót (használt Lancia Ypsilon). Szerettem, mert aranyos kisautó volt, de valljuk be, nem éppen egy olyan kategória, amitől leesik az ember álla... Nem panaszkodtam, nem is mondtam nekik, hogy én többre vágynék. Viszont most a vőlegényemtől kaptam egy autót, a szüleim pedig szinte megsértődtek emiatt. Hogy fogalmam sincs, nekik mennyi lemondásba került, hogy azt a kocsit megvegyék nekem (jelzem, én is adtam bele pénzt, mert 16 éves korom óta dolgozom), mennyire hálátlan vagyok, minek kell nekem ilyen kocsi, hogy fogadhattam el ajándékként.


A párom szerint az a bajuk, hogy a régi autómat eladtuk és nem kaptak a pénzből. De amúgy egyáltalán nem ilyen pénzéhesek, meg sosem volt az, hogy fizessek bele ebbe, vagy abba, stb.


2018. jún. 9. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

Náluk laksz vagy külön? A jelenlegi autód értéke? Nekik milyen autójuk van? Ha nincs vagy rosszabb mint a Lancia és te kaptál egy új BMW 1 akkor érthető miért zavarja őket.


Én odaadtam volna nekik a Lanciat ha nincs autójuk vagy rosszabb mint a Lancia és a úgy vasaroltam volna.

De ha drága autójuk van nem értem a sérettséget

2018. jún. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Külön élek már, hetente/kéthetente találkozunk.


Van autójuk, kettő is. Anyának egy Fiat 500, apának meg egy régebbi Megane. Az én autóm drágább kategória, meg a felszereltsége is jobb, plusz nem is használtan vettük. De konkrét árat, márkát nem szeretnék írni itt.



szántóvető, lehet visszavenni a stílusból.

2018. jún. 9. 18:25
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Azt is gondolhatják hogy ha megtudtad venni a drágább autót akkor odadhatad volna nekik a pénzt hogy valamelyikük lecserélje a jelenlegit.


Jogos a felháborodásuk

2018. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a vőlegényednek van igaza, a pénz kellett volna nekik.
2018. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem teljesen jól cselekedtél. Az első kocsit ajándékba kaptad, tehát a tied. Azt hogy most eladtad a te döntésed. Ergo a pénz is a tied. Szerintem az hogy nem utasítottad el a párod ajánlatát jó döntés volt. Mégis hogy nézett volna az ki, ha a párod már tök régóta gondolkozik és spórol erre a kocsira te meg csak úgy visszautasítod, azzal az indokkal hogy anyuciék mit szólnának hozzá. Jó döntést hoztál, nem kell fennakadni.
2018. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Nehogymár a gyerek tartsa el a szülőjét, ha azok amúgy megélnek... a gyereké a jövő, neki kell az életét, karrierjét felépíteni. Nevetséges ez az irigység családon belül.
2018. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Teljesen normális, ahogy eljártál, volt pénzetek a pároddal az új autóra, megvettétek, ez rendben van. Szerintem a szüleidet a lelkük mélyén más bántja, csak ők se tudják, hogy mi, csak azt érzik, hogy valami bajuk van. Sajnos a legtöbb embernek - főleg, mivel minimális pszichológiai alapokat sem tanítanak a közoktatásban - az önismereti szintje a béka feneke alatt van, és nem képes a saját érzéseit megfelelően dekódolni. Ne haragudj emiatt a szüleidre, próbáld meg a jó kapcsolatot - a lehetőségekhez mérten - fenntartani, de semmiképp ne hagyd magad befolyásolni.

2018. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
Kicsit azért rosszindulatú a párod, hogy rögtön ezt feltételezi, nem gondolod?
2018. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Én két részre bontanám a kérdést.


Egyrészt a saját autód, ha akarod eladod, összetöröd, akármit tehetsz vele, nincs közük hozzá. Attól, hogy ők vették, még nem kötelezhetnek hogy azt használd életed végéig mert csak.


Másrészt nekem a vőlegényed sem szimpatikus azzal, hogy a szüleid fúrja.

2018. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 babyboom567 ***** válasza:
52%
23 éve van jogsim, 4 kocsim volt eddig,most épp nincs mert nincs rá szükség,DE sosem néztem egy autóra úgy"hogy leesik tőle az állam".Mindig olyan kocsim volt, ami az akkori célomnak megfelelt(erre a kocsik99% alkalmas A-BÓL-B-be jutni).Ha most vennék kocsit,(mivel lett egy gyerekünk) valami családi kocsit vennék.Amit mindig néztem vásárlásnál_-biztonság- üzemben tartási költség-szervizelési költség-felszereltség-kinézet (ebben a sorrendben)
2018. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!