Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretném, hogy apukám...

Nem szeretném, hogy apukám kölcsönkérjen tőlem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó munkahelyem van, és az átlagosnál jobban spórolok, mert gyerek koromban nem volt semmi pénzünk és nem akarok kiszolgáltatott lenni.

Még egy ideig apukámmal együtt lakok, de nem szeretnék neki adni pénzt:

- nincs együtt anyukámmal, együtt van egy másik nővel (az nem velünk él) és állandóan járnak el mindenféle programokra

- dohányzik

- van diákhitelem, amit anno a családnak vettem fel, persze ő nem fizetett bele semmit, csak én törlesztem



- viszont én lakok nála, bár volt olyan hogy egész éves vizszámla el volt maradva, nekem kellett kifizetnem

tény olcsóbb még így is mint egyedül egy albi...


Csak rosszul esik, hogy én nem "élem" az életemet. Most én is megtehetném hogy kedvem lenne pl. prostizni, életemben voltam összesen 5x. Akkor fogom magam és elmegyek.

De felelősségteljes vagyok, és gyakorlatilag semmire nem költök pénzt, az ennivalón és a sporton kívül.

Mert ha elvesztem (nem mintha lenne rá esély, de a mai világban kitudja...) a normális irodai állásom, én nem fogok visszamenni csicskának egy gyárba vagy bárhova. És nekem fontos hogy legyen úgy 3 havi bérem félretéve. Ami tabu.



testvéremnek adok szívesen adok pénzt

anyukámnak is adok de tőle már egy fokkal jobban sajnálom

mástól meg nagyon sajnálom


25 F



2018. jún. 11. 16:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

nem írtam le érthetően a magyarázatot...

apukám 2 helyen lakik

itt is (itt nem fizet a költségekbe)

és egy nővel együtt (ott felesben fizetnek vagy mit tudom én de oda fizet) és ez nekem nem tetszik

teljesen jogos lenne a felháborodás, ha velünk foglalkozna és nem jönne ki a fizujából, de ő neki már másik családja van.

2018. jún. 11. 20:47
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem akarsz adni, mond azt, h le van kötve minden pénzed, a kis vésztartalékodat, meg csak akkor veszed elő ha minden kötél szakad.

Azt azért hozzátenném, h ennyi idősen illik valamennyit beleadni a közösbe. Nyílván a szerencsésebbek, ahol megtehetik a szülők nem kérnek pénzt a "gyerektől", de szerintem te nem ebbe a kategóriába tartozol.

Költözésen nem gondolkodtál? Ha nem pesten laksz aránylag baráti áron tudsz albérletet fizetni. Ha lesz párod nem anyuka mellé kell felvinned...

2018. jún. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

De 25 évesen miért anyáddal költözöl tovább? Ennyire ne legyél már életképtelen, és nem csodálom hogy nincs nöd.


Semmi hajlandóság az önállóságra :(

2018. jún. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%
ha apád 2 helyen lakik, akkor miért nem költözik a nőhöz? miért kell veled is laknia? nem értem
2018. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Azért mert ha anyukámmal költözök + testvéremmel, akkor nekem harmad annyit kell fizetni mint amúgy, és anyum meg tesóm is tud kaját csinálni így legalább hétvégenként nem kell kajáldákba járnom.

Nem értem miért probléma ez, ha összejövök valakivel akkor mehetünk külön, de mivel 4 éve nem volt barátnőm nincs is ilyen tervem én beletörődtem hogy nem lesz.

2018. jún. 12. 10:12
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem:

- Apáddal laksz, de apád nem fizet rezsit - de akkor miért meglepő, hogy a vízszámlát te fizeted?

- Azért nem akarsz apádnak kölcsönadni, mert nem az anyáddal él együtt?

- Azért akarsz anyáddal és a testvéreddel összeköltözni, mert nem tudsz főzni?


Elég sajátos elképzeléseid vannak az etikáról, meg a pénzről. Értem, hogy nem akarsz pazarolni és fontos, hogy tartalékaid legyenek, de az élet különböző területeit egyensúlyba kell hozni, enélkül nem fog menni. Mintha emberi kapcsolatokra nem vágynál, elég neked a haszonelvű kapcsolat a családban is, a szexben is (együttélés spórolási céllal, a prosti olcsóbb, mint egy barátnő, ráadásul ez aztán tényleg csak haszonelvű).


Szerintem:

- Ha bárkivel összeköltözöl, előtte pontosan írjátok le, hogyan osztjátok meg a rezsiköltségeket (az összeset, nemcsak a havi villanyszámlát), ill. a bérleti díjat.

- Ha bárkinek kölcsönadsz, írjatok erről papírt, két tanúval, és a kölcsön visszaadása is legyen dokumentálva. Pár ezer ft-ot max. másnap estig adj kölcsön.

- Költözz külön.

- Keress magadnak egy terapeutát, aki segít túltenni magad az egzisztenciális félelmeiden. Ha jól keresel, akkor nem normális, hogy anyagi okokból nem mersz különköltözni a szüleidtől (l. még lakástakarék).

Nem azért "nincs életed", mert ott vannak a szüleid, hanem azért (vannak ott), mert nem tetted túl magad pár korábbi sérüléseden.

2018. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

én nekem volt 16-18 éves koromban hogy nem volt mit ennem

az exemnek is adtam kölcsön 10.000 Ft-ot és megígérte hogy visszaadja ha már nem leszünk együtt akkor is... azóta is várom

2018. jún. 12. 14:16
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Iszonyat önző vagy, de persze, veregesd a vállad 10 ezer miatt. :D Más 100 ezret kölcsön ad és nem várja vissza.Állj a lábadra, költözz külön és költhetsz magadra, másnak meg nem kell adj...
2018. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

ez a válasz: Azért mert ha anyukámmal költözök + testvéremmel, akkor nekem harmad annyit kell fizetni mint amúgy, és anyum meg tesóm is tud kaját csinálni így legalább hétvégenként nem kell kajáldákba járnom.


prostizás


10 ezret képes lennél behajtani az exeden


szánalmas vagy, ugyanolyan mint amilyennek apádat állítod be. ideje lenne észrevenned, és változtatnod ha tényleg zavar az ilyen viselkedés.

2018. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Van itt problema biztos, ahogy a valaszolójat nézem. 100kt nem kér vissza, persze annyit épp, hogy megkeres az átlag otthon. Hülyeség albérletre 100 kt kiadni, ha van ház... Apuka meg nem fizet otthon semmit akkor minek írja mindenki, hogy illene beszállni otthon a költsegekbe? Beszállni lehet, nem az egeszet fizetni. Apukának van csaja meg masik háza, vszeg egy alkoholista, aki szézverte anyut, de fizessük neki a rezsijét a melléklakásában... 1 evben 100k alberlet 1.2 milka, nagyon sokat lassìt ház, autó gyüjtésén, 600ks keresettel se dobnék csak úgy ki 100kt. Ez nem spúrság, önzőség, hanem az ami nincs meg a magyarokban ezért csövesek. Sìrni tudtok de a pénzt szórjátok. 10kt meg nem hiszem, hogy vàrja a kérdező, csak megemlìtette, mert kva jó hogy neki kell kolcsonadnia mindenkinek es vissza se adjak neki, ne is varja vissza? Es ki ad neki kolcson? Amugy egy gyereknek akinek van havi 2k zsebpenze sok az a 10 ezer es masra raaldozod a penzt amit magadra kolthetnel es xart kapsz erte. Nem mindenki erdemli meg, melleslrg azert ha jol keresek meg nem leszek penz automata masoknak. Keressenek ok is penzt. Ha van egy csaladtag v barat szivesen kolcsonadok neki, de nem igy ahogy itt irkaljak. Onzo kerdezo nem osztogatja a penzet es visszavarja a kolcsont pedig jol keres. Onzo bunko paraszt. Gg guys megmutatta a magyar megint milyen feltekeny nepseg
2018. jún. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!