Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az hogy apukám...

Kirito97 kérdése:

Miért van az hogy apukám folyton ordít?

Figyelt kérdés
Bővebben:lassan 3. Hete ülök itthon. 2 hétig rajta volt a lábamon a gipsz előző pénteken levették a lábamról a gipszet. Nagyon sokat kell tanulni az órait bepótolni és mellé még a dolgozatokra is sokat kell tanulni. De most jön a lényeg apukám folyton ordít hogy mit nézek, mit csinálok és még kritizálja is azokat. De a gyerekkorom nehéz volt,a részletekbe nem akarok belemenni. És folyton órdít ahogy már sokszor mondtam szerintetek?
2018. máj. 16. 11:59
 1/7 anonim válasza:
60%
Ordíts rá vissza hogy úgy beszéljen már veled mint egy gyerekkel és nem egy kutyával,és hogy had csináld úgy a dolgaidat ahogy neked tetszik,állj már a sarkadra
2018. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha nem tudsz/tudtok róla hogy apukádnak lenne valamilyen pszihés problémája akkor, valószínűleg valamilyen stressznek van ki téve (anyagi nehézségek, munkahely stb.)és ebből kifolyólag származhat az agressziója, amit rajtad vezet le. De ez csak egy általános feltételezés amiért az emberek ingerültek lehetnek és ordíthatnak is, de hogy mi miért ahhoz, kevés részletet írtál hogy megmondjam neked konkrétan vagy megközelítőleg hogy miért "ORDÍT FOLYTON" édesapád.


1. Válaszolónak.


Te olyan abszurd dolgokat írtál hogy az már fáj. Én a kérdezőt legtöbb 13 évesnek tippelem és lánynak de nem is az a lényeg, nem valószínű hogy olyan fizikummal rendelkezne hogy esetleges pofont elhárítson nem hogy megvédje magát egy minimum 60 kilós férfitől. Mert amiket le írtál hogy miket csináljon abból kifolyólag nagy valószínűséggel megtörténhet ez a szituáció.

2018. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

válaszolj neki egyre halkabban ha ordít


hátha észreveszi magát

2018. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. a 57843579834. kérdés ugyanerről. Magyar szokás, hogy apu-anyu folyton ordít, betegesen szabályozni akar mindent, és nem tűri, hogy az egykor cuki szobadíszként funkcionáló kis utód elkezdett felcseperedni, és saját személyisége, igényei, élete van. Ez tűrhetetlen és veszélyezteti a rangsort. Ezért minimum ordítani kell.


Sajnos az ilyen ember soha nem érti meg, hogy mit tesz. Az én apám is ilyen volt. Ordítani fog élete végéig. Nekem pokollá tette a gyerekkorom, a tizenéves korom, de meg volt róla győződve, hogy ő a legtökéletesebb szülő a világon, hiszen mennyi mindent vett nekem! Az más kérdés, hogy egy kézzel adott, de kettővel elvett, mert ugye "fegyelmezni" kell. Egész gyerekkoromban féltem a szüleimtől, mert a legváratlanabb pillanatokban tört ki rajtuk a hoppáré, a legjelentéktelenebb dolgok miatt, és akkor azonnal kezdődött az üvöltözés, fenyegetőzés, törés-zúzás. Meg persze ütöttek-vágtak is minden szarért. Ez ilyen magyar szokás, azt hiszi a sok hülye, hogy ettől lesz jól megnevelve a gyerek. Évekkel később meséltem erről pár kanadai barátomnak, hát tátott szájjal hallgatták, nem is értik, hogy éltem ezt túl ép ésszel. Náluk az ilyenért már rég börtönbe kerültek volna a szüleim.

2018. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Javasolj neki füleszetet.
2018. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg tőle, akkor egész biztosan megtudod.
2018. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szólj anyukadnak.
2018. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!