Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez jogos apámtól? Pénz kérdés.

Ez jogos apámtól? Pénz kérdés.

Figyelt kérdés
Szerettem volna elmenni dolgozni a nyáron, de szülői beleegyezés kell hozzá, mert még nem vagyok nagykorú. De apám nem írja alá, azt mondja, hogy ne menjek dolgozni, mert befizettek egy kresz tanfolyamra. Egyáltalán nem is akartam vezetni, ezt ő akarta. Most pedig miden áldott nap elmondja, hogy ez mennyibe került, DE NEM ÉN KÉRTEM. Most pedig ezért nem engedi, hogy dolgozzak, mert tanuljak a vizsgámra, ami augusztus végén lesz. De pénzt meg bármire kérek, nem ad, hanem azt mondja, hogy menjek el dolgozni, már kifizette nekem a kreszt. Ma megint felhoztam neki a diákmunkát, az volt a válasz, hogy hiába megyek, úgyis el fogja venni az összes pénzt, amit kapok, mert még a vezetési órákat is fizetni kell.
2018. jún. 14. 15:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De kell. Csak bankartyara utaljak a penzt, ami nekem nincs. Es apam nem fog nekem csinaltatni/segiteni csinaltatni.
2018. jún. 14. 17:19
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Anyuddal is elmehetsz számlát csináltatni, vagy az ő számlájára is utaltathatod a diákmunkás jövedelmedet.
2018. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
Akkor mégsem a munkához kell az engedély...
2018. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nincs kartya, nincs munka.
2018. jún. 14. 18:29
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Miért nem ezt írtad?
2018. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%

őszintén megmondva, nekem már az nem tetszik, hogy milyen jogon venné el azt, amit TE keresel meg?


Esetleg kompromisszumot úgy lehetne kötni vele, hogy megmondod neki, hogy abban az esetben vagy hajlandó elmenni a kreszre, ha mellette mehetsz dolgozni és MAGADRA költheted a pénzt.


Mondd meg neki, hogy vagy így, vagy sehogy.


Amúgy, szerintem biztosan összehozható, hogy az órák mellett tudj dolgozni, (nincs jogsim) gondolom nem napi szinten kell menni.

Ha igen, akkor meg vagy délelőttös vagy délutános munkát kell vállalnod.


Én ezt javaslom, próbáld meg ezt. Legyél kicsit határozott, ne engedd, hogy uralkodjon azét, mert Ő az apád.

2018. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
93%

#16 vagyok


Még annyit tennék hozzá, hogy egyik válaszíró szerint ha bankszámlára jön a pénz, azt nem veheti el.

Ez tény, de ahhoz kell egyik szülő, aki aláírja a papírt pontosan azért, mert nem nagykorú a számlanyitó.

Tehát apa/anya nélkül nem lesz bankszámla.


Ezt maximum édesanyáddal lehetne kivitelezni, de gondolom ő nem akar konfliktust.

2018. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel h a fizetésedet is elveszi majd ami nem diákmunka lesz.. Ismerek olyat aki a teljes fizut leadja mert ha nem jön a terror,és utána könyörög egy ezresért abbol amiért megdolgozott. pofám leszakad ezeken a családokon,itt csak fejős tehenek a gyerekek.
2018. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy közeli barátod/rokonod, akinek a számlájára meghetne a pénz?
2018. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsinálnám a jogsit, mert na, az nem hullik az ember ölébe csak úgy, és drága, aztán közölném, hogy bocs, más autóját nem vezetem.


Én spec tényleg nem vezetem másét, mertha gebasz van, esetleg véletlen koccanás - pláne friss jogsisként -, akkor engem bxnak le, holott ő adta oda.

2018. jún. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!