Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sem normális,...

Szerintetek sem normális, hogy anyám kiakadt és balhézott, amiért 21 évesen AJÁNDÉKBA vettem egy üveg likőrt egyik ismerősöm születésnapjára?

Figyelt kérdés
Egyik egyetemi csoporttársam szetésnapjára vettem neki kozmetikumokat és egy likőrt, erre anya mérges lett rám, hogy én miért viszek alkoholt, hogy ők engemet nem erre neveltek és hogy ez mennyire gáz és nem ért egyet azzal, hogy ajándékba alkoholt vigyek, nert alkoholistának fognak nézni. Egyébként a szüleim azt hiszik, hogy eddig még soha nem ittam alkoholt, oedig 21 éves vagyok. Szerintetek sem normális ez?
2018. jún. 17. 21:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

Kettes, figyellek egy ideje, az a napi tevékenységed, hogy minden családi jellegű kérdéshez odaokádod, hogy szerinted ez kamu. Mi lenne, ha édesanyád valagában kutakodnál inkább, mint önjelölt nyomozó? Vagy hívj egy prostit, az jót tenne neked. Hülye troll.


Kérdező, nem, anyád nem normális. A szokásos hülye prűd magyar, aki azt hiszi, neki kell őrködnie, hogy a gyermeke megfelelően puritán és "becsületes" életet éljen, értve ez alatt, hogy semmi öröme ne legyen a fiatalságában, és maradjon rövid pórázon, amíg ő él. A fenti reakció akkor lenne normális, ha pl. heroint vettél volna a haverodnak.

2018. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%
Anyuka verziója is érdekelne. (le lehet pontozni, de a kérdező megerősítésért jött, vagy megoldásért?)
2018. jún. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%

Itt nagyon nincs szükség anyuka verziójára.

Akkor érteném a felháborodását, ha hónap végén a család vésztartalékából vett volna drágább ajándékot. (Már amennyiben anyagilag ilyen helyzet áll fent.)

De akkor sem azért, mert "alkoholistának nézik őt és a szüleit", hanem, mert az a pénz mondjuk kajára volt eltéve.


Szóval abszolút nem jogos a kiakadás semmilyen formája a jelenlegi helyzetben.

2018. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21%

Honnan tudod, hogy mi a háttértörténet? Honnan tudod, mennyi alkoholista volt már a családban?

Ezek számomra fontos kérdések. És azért, mert támogatod a kérdezőt, a valós probléma, a szüleivel való konfliktus nem fog megoldódni. Ezt remélem látod te is.

2018. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Részvétem a családodhoz,gondolom vallásosék..
2018. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%

Jezusom! Gondolom anyad masban is hasonlo lehet.

O se vitt meg soha senkinek alkoholt ajandekba?!

Borzalmas milyen korlatolt emberek vannak

2018. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

Tökmindegy hány alkoholista volt a családban. Disztingválni kéne anyukának. Az ajándék ital fel sincs bontva, tehát a gyerek egy kortyot sem ivott belőle.

Az alkoholista családtag azt indokolhatná, hogy ha kérdező elmegy bulizni, AHOL TERMÉSZETESEN ALKOHOLT IS FOGYASZT, akkor anyja aggódva várja haza, és ha csak spicces, már elkezd óbégatni, hogy fiam, te is alkoholista leszel. Ez se lenne természetes, de ez legalább érthető lenne.

2018. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
14%
Hát ha alkesz volt, akkor csak félt, és nyilván Őt már a szájára vette mindenki, azt nem akarja, hogy téged is.
2018. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
12%
Nevelés kérdése. Én gyűlölöm az alkoholt, mert apám, anyám részeges disznó volt, így itthon sincs, a gyerekeim is ezt megértik és szerencsére van annyi fantáziájuk, hogy ajándék kérdésében nincsenek lekorlátozódva az alkoholra.
2018. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
20%

Lehet majd lepontozni, de ehhez a kérdező is hozzájárult azzal, hogy otthon az anyjának végig azt játszotta el hogy ő még szűz, kettőig sem tud számolni és az alkoholról is csak annyit tudott eddig, hogy azt az elektromos autókba töltik be, hogy sokasodjon bennük az amper...


Ehhez képest naná, hogy ledöbbent a kedves mama a csalódástól, mert nem ez volt a ártatlan kislányáról kialakított kép, ezért sokkolta a hirtelen jött valóság.

2018. jún. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!