Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek apum előírhatja...

Szerintetek apum előírhatja huszonéves létemre, hogy milyen munkát vállalhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Huszonéves vagyok, néhány vizsga választ el a diplomámtól. Addig is, apukám kijelentette, ildomos lenne munkát vállalnom. Ezzel nincs is baj, eddig is kerestem pénzt kisebb munkákkal. Találtam egy gyerekvigyázó állást, megtetszett, örömmel újságolom apukámnak, mire ő kiakad, hogy nehogy már alamizsnáért menjek gyerekeket vigyázni, miközben ő "vagyonokat" költött, hogy kiiskoláztasson, és gyakorlatilag megtiltotta, hogy jelentkezzem, mondván, hogy akkor majd mindenki kinevet minket, és nem ezért költötte a pénzét, én nem ezért tanultam.


Szerintetek ez normális? Mi a baj azzal, hogy néhány hónapig gyerekekre vigyáznék? Ez úgyis csak átmeneti.



2018. jún. 18. 10:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen nem szólhat bele.

Ugyanakkor szerintem sem jó választás. A gyerekvigyázásnál állandó, hosszú ideig tartó kapcsolat a jó. Egyrészt, mert bizalmi kérdés a szülők részéről, másrészt, mert a gyerekkel el kell fogadtatnod, meg kell szerettetned magadat. Elég rossz, ha fél év múlva neki egy másik szittert kell megkedvelnie.


Amúgy nem értem, azokat a vizsgákat mikor teszed le? Ha most, addig kár állást vállalni. Ha szeptemberben, akkor viszont tényleg érdemes lenne már a szakmában körülnézni. Addig lehetne próbaidő, vagy határozott idejű szerződés. Mire meglenne a diplomád, addigra kiderülne, beválsz-e azon a helyen.

2018. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon sok szülő azért tanitatt h utána tudjon zsarolni irányitani bezárni,képére fornálni.. Felnőtt vagy,kegalább tisztába jöttél vele h nem szeret max te fogod megvalositani a terveit.. Készulhetsz kezdődik a törlesztés pasit is választ majd meg életcélt neked..
2018. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
38%
A gyerekvigyázással sok esetben jobban lehet keresni, mint sok, szakmát igénylő munkával. Óránként 1500 az alja, az azért nem rossz szerintem. Aki meg azt írta, hogy "himihumi munka"... Felelős vagy egy kis életért, szóval ha ez szerinted semmiség, gratulálok. Én vállalnám, mert imádtam csinálni. Ha puffog, majd lenyugszik, csak nem zár be a házba.
2018. jún. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!