Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a férjem a...

Mit tehetnék, ha a férjem a gyerekeken "veri le" az irántam érzett ellenszenvet?

Figyelt kérdés

Két fiunk van, 5 és 3 évesek. Imádta őket, rengeteget játszott, foglalkozott velük, nem az a típus volt, aki hazaült, és befeküdt a tv elé, aztán alvás. Szóval apának tökéletes volt. Viszont a házasságunkban voltak problémák, ennek a vége az lett, hogy azt mondtam, elég. Június elején kértem, hogy költözzön el, a válás is folyamatban van.


Ezért rettenetesen haragszik, sértett... Közölte, hogy ezen túl ne számítsak rá semmiben, gyerektartást sem fog fizetni, a gyerekeknek meg magyarázzam el, hogy miért nem látják többet az apjukat. Azóta tartja is magát ehhez, a 3 hét alatt egyszer nem beszélt a fiúkkal, vagy látogatta meg őket. Pedig nem tiltanám tőle őket, nyugodtan vihetné is őket bármerre, mert tudom, hogy amiért a házasságunk nem működött már az utóbbi időben, attól még apukának nagyon jó volt.


2018. jún. 26. 18:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem volt tökéletes apa, eddig is csak házimunka gyanánt gyerekezett. Nincsenek érzései a gyerekek felé. A férjed egy szar ember, mindig is az volt, mindig is az lesz. Ne foglalkozz vele, a bíróságon ne hagyd magad és a gyerekeket megrövidíteni (nem ő dönti el, fizet-e gyerektartást), aztán építsd fel az életedet nélküle.
2018. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%
Miért nem működött a házasságotok?
2018. jún. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Ezek szerint nem jó apa, milyen apa az aki nem kíváncsi a gyerekeire.
2018. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

jó apa ilyet nem tesz...

és fizetnie akkor is kell majd ha nem akar XD Szép kis apa aki sértettségében nem akar a gyerekekkel lenni.

2018. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Lényegtelen, hogy miért döntöttem így. Már nem voltam boldog abban a kapcsolatban, nem láttam a közös jövőt, igazából az utóbbi fél-1 évben már tényleg csak a gyerekek miatt voltam "csendben". De ez így nem élet. Fiatal vagyok, nem kell egy rossz házasságban élnem, úgy gondolom.


Igen, gyt-t fizetni fog ígyis-úgyis, függetlenül attól, hogy látogatja-e a gyerekeket, vagy sem.

2018. jún. 26. 18:37
 6/24 anonim ***** válasza:
12%
A mór megtette kötelességét, a mór mehet. Persze attól ugyanúgy fizessen, meg ugyanúgy legyen ott a gyerekeinek, mintha anyuci nem rúgta volna ki. Meg ahogy azt anyuci elképzeli. Ha nem kell a pasi, akkor a gyerekeidnek nem lesz apjuk, te meg edd meg, amit főztél. Minimál gyerektartásból, segítség nélkül is ugyanolyan menő lesz szingli anyukának lenni?
2018. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
15%
Magyarán minden a legnagyobb rendben volt, csak eleged lett a kispolgári életből és behisztiztél hogy válni akarsz, mert fiatal vagy és különben is, neked a többnél is több jár. A férjednek meg - aki példás családeltartó volt - emiatt bepöccent az igazságérzete és most csodálkozol.
2018. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
11%
Csak öntudatosan. Majd ezt mondd a kicsiknek is, amikor sírnak az apjuk után: “már nem szerettem, nem kívántam”
2018. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
23%

Őszintén: MIT tettetek, hogy a házasságotok rendbe jöjjön?


Csináltatok egyáltalán bármit is?

2018. jún. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Itt pár válaszoló elmebeteg, vagy mi a gondja?


"Persze attól ugyanúgy fizessen, meg ugyanúgy legyen ott a gyerekeinek, mintha anyuci nem rúgta volna ki."

Drága, gyerektartást nem akkor fizet apuka, ha ő lép le. Mindkét esetben fizet, akkor is, ha a feleség akar válni, akkor is, ha a férj. A gyerekekkel meg nem az én kedvemért kell foglalkozni velük, ugyanis nem csak az én gyerekeim, hanem az övé is mindkettő, ugyanúgy!


"Minimál gyerektartásból, segítség nélkül is ugyanolyan menő lesz szingli anyukának lenni?"

Megnyugtatlak, 1 forint gyerektartás nélkül is tökéletesen meglennénk, ugyanilyen színvonalon. A segítség meg csak az apuka lehet a háznál?! Bocsi, ezt nem tudtam.



"Magyarán minden a legnagyobb rendben volt, csak eleged lett a kispolgári életből és behisztiztél hogy válni akarsz, mert fiatal vagy és különben is, neked a többnél is több jár. "

Nem, semmi nem volt rendben. Nem működött a házasságunk, nem az én hibámból. De ezt itt, ország világ előtt, idegeneknek, nem fogom részletezni. Olyanokat tett, amiken nem bírtam túl lépni, amit nem hozott helyre a párterápia, amin nem segített semmi. Teljesen csalódtam benne, megundorodtam tőle. Nem fogom leírni, miket művelt, de ne engem állítsatok már be a rossz, gonosz anyának, mert nem élem le az életemet egy olyan férfi mellett, akit egy cseppet sem szeretek, és nem tisztelek. Ha nektek ez oké, akkor éljetek így. Én köszönöm szépen, erre nem vágyok.

2018. jún. 26. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!