Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért érzek ellenszenvet,...

Miért érzek ellenszenvet, mikor így látok anyukát és gyerekét?

Figyelt kérdés
Valami miatt ellenszenvet érzek, amikor babával látok egy nőt. Mármint nem csak úgy az utcán, hanem mondjuk ha tudom a nőről, hogy az ő kicsikéje a mindene és 1 lépést sem tenne nélküle, folyton hurcolja mindenhová és senkinek sem volna képes leadni az "őrizetét". Valamiért annyira visszataszító számomra az, amikor valaki ennyire, már-már betegesen ragaszkodik a gyerekéhez. Ezzel csak én vagyok így? Talán az a baj, hogy még nincs gyerekem és még nem tudom milyen az? Lehet én is ilyen leszek? Én úgy gondolom, hogy én gyakran fogom például a nagyszülőkre bízni a gyerekemet egészen kicsi korától. Én nem szeretném, ha teljes egészében megváltozna az életem, az életritmusom csak azért, mert lesz egy gyerekem. Szerintem nem kell magamat alárendelnem és nem kell mindenről lemondanom az ő érdekében - mellesleg nem is gondolom, hogy a gyereknek az lenne az érdeke, hogy anyuci mindig ott legyen mellette. Mit gondoltok erről?

2012. aug. 13. 17:15
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
62%
Azért érzel ellenszenvet, mert félsz, hogy te is ilyen leszel.
2012. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
53%
Tudod a kolléganőm is akkor hajtogatta állandóan, hogy hogyan kell gyereket nevelni, amíg neki nem volt. :-DD
2012. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Ja, meg itt is olvastam nem egyszer, hogy például esküvői meghívásnál, ha a gyerekét nem viheti magával, akkor el sem megy. Ez is mennyire nonszensz már.... miért nem lehet 1 napot a kölyke nélkül töltenie? Annyira vicc. És felháborító, hogy ezek a nők lenézik általában a gyerekteleneket, mintha ők valamivel is többek lennének attól, hogy kipottyantottak egyet és azóta kézitáskaként hurcolják őt mindenhová.-..
2012. aug. 13. 17:22
 4/55 anonim ***** válasza:
57%
Egyetértek a kérdezővel.
2012. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
2-es: ki beszél gyereknevelésről?
2012. aug. 13. 17:23
 6/55 anonim ***** válasza:
67%
Bár elég támadóan fogalmaztad meg a véleményed, TÖKÉLETESEN egyetértek veled. Főleg az esküvős résszel.
2012. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Megnyugtat, hogy nem csak én vélekedek így a dologról... már kezdtem aggódni, hogy lehet én nem is lennék jó anya, amiért ezt a viselkedésformát elítélem.
2012. aug. 13. 17:29
 8/55 anonim ***** válasza:
77%

2Azt írtad: "Talán az a baj, hogy még nincs gyerekem és még nem tudom milyen az?. " Ezzel kapcsolatosan írtam a gyereknevelést.

Egyébként én sem lógtam állandóan a gyerekeimen, nagyszülők mindig szívesen vigyáztak rájuk, ha valahová mennem/mennünk kellett.

2012. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
81%

Én a másik oldal vagyok.


Egyrészt én is örülük néha a gyerekmentes időnek, amikor lepasszolom és nyugodtan kávézgatok a barátnőmmel egyet és beszélgetünk.

Viszont nem mindenkinek adatott meg az azonnal ugró nagymama vagy nincs annyi pénze, hogy egy bébiszittert fizessen. De nem is óhajt a lakásban ülni 24 órát, hanem szeretne sétálgatni.

Én annak a híve vagyok, hogy a gyermekek is a társadalmunk részei, úgy mint az idősek, fogyatékosok, és a gyerek is úgy tanulja a társas kapcsolatokat, ha ő is részt vesz ebben és nem csak elzárva ül a sufniban 18 éves koráig, nehogy véletlenül zavarni merészeljen bárkit is a jelenlétével.

Szóval egyrészt szerintem ezt túlreagálod.


De azt sem szeretem, hogy egyes anyukák pl. étteremben is sokáig bömböltetik a gyereket, vagy egy éttermi asztal tetején!!!! teszik tisztába, amikor ott volt pelenkázó helység is. Anya vagyok, de azt hittem ott küldöm el a melegebb éghajlatra a másik anyukát..


Egy esküvő viszont általában családi ünnep, öröm, nem olyan mint egy temetés. De én azért nem vinnék oda kicsit, mert végre lehetne bulizni, iszogatni és nem időre hazamennni.

2012. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
80%
Az esküvős dologban és abban, hogy néha lepasszolhatnák, abban igazad van. Viszont, hogy gondolod, hogy az életed ne változzon nagy mértékben? Nekem, pedig gyerek mellett dolgozom, teljesen megváltozott. Nem is értem, hogy téged miért taszÍt, én, amikor nem volt még gyerekem észre se vettem.Amúgy meg nem tudom mi olyan ellenszenves abban, ha valaki szeretne a gyereke mellett lenni, az ő dolga, ezért megszólni, na az az ellenszenves.
2012. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!