Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha a férjem a...

Mit tehetnék, ha a férjem a gyerekeken "veri le" az irántam érzett ellenszenvet?

Figyelt kérdés

Két fiunk van, 5 és 3 évesek. Imádta őket, rengeteget játszott, foglalkozott velük, nem az a típus volt, aki hazaült, és befeküdt a tv elé, aztán alvás. Szóval apának tökéletes volt. Viszont a házasságunkban voltak problémák, ennek a vége az lett, hogy azt mondtam, elég. Június elején kértem, hogy költözzön el, a válás is folyamatban van.


Ezért rettenetesen haragszik, sértett... Közölte, hogy ezen túl ne számítsak rá semmiben, gyerektartást sem fog fizetni, a gyerekeknek meg magyarázzam el, hogy miért nem látják többet az apjukat. Azóta tartja is magát ehhez, a 3 hét alatt egyszer nem beszélt a fiúkkal, vagy látogatta meg őket. Pedig nem tiltanám tőle őket, nyugodtan vihetné is őket bármerre, mert tudom, hogy amiért a házasságunk nem működött már az utóbbi időben, attól még apukának nagyon jó volt.


2018. jún. 26. 18:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező! Én ugyanebben a cipőben jártam, csak a gyerekként. A szüleim elváltak, anyám kezdeményezte a válást nálunk is, mert nekik sem működött már a házasságuk. 8 éves voltam, amikor szétmentek, előtte én voltam apám szeme fénye, sokat foglalkozott velem, imádtuk egymást.

Aztán válás után mintha kicserélték volna apámat, nem érdeklődött, nem akart gyerektartást sem fizetni, mondván, hogy nem ő akart válni. Persze, a bíróság megítélte, így sok választása nem maradt. De érzelmileg teljesen eltávolodott. Gyerekként is levágtam, hogy vérig van sértődve a válás miatt és engem (is) büntet miatta. Sokat szenvedtem a viselkedése miatt, de egy idő után már nem hiányzott és elfogadtam a helyzetet. Kb. 15 éves voltam, amikor rádöbbentem, hogy nélküle is jól megleszek.

Anyám újra férjhez ment és az új férje, noha soha nem apáskodott felettem, de sokkal többet törődött velem, mint a vérszerinti apám.

2018. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
77%

Tegnap óta töröltek pár választ, amit valószínűleg a párkapcsolati kategóriából ideözönlő frusztrált gyökerek fröcsögtek ide.

De komolyan, mint a dühöngő gyerekek. A nő válni akar, akkor biztosan büdös sz..jha szerintük, a szegény gyerekeken bosszút álló apuka meg a kihasznált áldozat.

2018. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
42%
Ja és a tegnapi, magát három gyerekes édesanyának kiadó 58% valójában egy troll...
2018. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudhatjátok, és ne is akarjátok tudni, mi volt az oka, mert nem ez a kérdés, semmi közötök hozzá.

Egyébként is, amit kívülállóként lehet látni egy házasságból, kapcsolatból, az semmi.

Tapasztalat, 5 és fél éve hagytam ott az exem. Saját családom akkori reakciója: "Hogy tehetted, jó dolgodban azt se tudtad, mit csinálj, neked semmi se jó, szegény ember..." stb.

Mellesleg próbáltam helyrehozni a kapcsolatot, de ehhez 2 ember kell ugye... De amikor a privát dolgokat elmeséltem vele kapcsolatban, azért anyám is kicsit átértékelte, kit védett annyira...


Lényeg a lényeg, a lányát tényleg szerette, vitte gyakran, csinált programokat, vett neki dolgokat (bár a szarrágóskodás már akkor jelen volt, pl ő nyárra nem akart gyt-t fizetni, ami mondjuk túl sok amúgy sem volt, mondván a gyerek ott is sokat volt. Megmondtam, ez nem így működik.)

2 és fél évre rá jött össze a jelenlegi feleségével. Azóta volt pereskedés, a láthatások leritkultak, a gyereket nemigen viszi sehova, ha ott van, nem vesz neki semmit, nem száll be semmi kiadásba, ami a gyerek javát szolgálja. A gyerek elmondta, ha ott van, az új asszony gyerekeivel elvannak, az apja nem beszélget vele, apának szava nincs, a feleség diktál mindenben, a pénzt is ő osztja be, nyilván kell az ő gyerekeire...

2018. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!