Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés
Elegem van már a szüleimből, állandóan cseszegetnek mindennel. Takarítsak ki, mosogassak el meg ilyen dolgok. És hiába üvöltöm le őket hogy hagyjanak már békén, szerintem direkt arra játszanak hogy mentálisan kikészüljek.Nem bírom már. Ráadásul apám itt cigizik a lakásba de persze én vagyok a hanyag meg trehány mert nem csinálok rendet füttyszóra. Anyám amúgyse csinál semmit mert nemrég nyugdíjas lett és megcsinálja itthon a házimunkát. Én jövőre 25 leszek de már nagyon unom ezt a gyerekes bánásmodot. Röhej. 24F
2018. jún. 28. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
És mit csinálsz? Ennyi idősen azért elvarhato hogy a környezetedet rendben tartsd. Esetleg ha külön élsz majd, akkor meg fog enni a kösz?
2018. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Ha nem tetszik a rendszer, költözz el, elég nagyfiú vagy már hozzá.
2018. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Már megbocsáss, de ha engem a 25 éves fiam leüvöltene, főleg ilyen alap dolgokkal kapcsolatban, mint házimunka, másnap már az ajtón kívül találná a holmiját.

43/F

2018. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csinálsz otthon semmit akkor mit vársz, mit mondjanak? Te egyébként sem háborodhatsz fel azon,mit csinálnak a szüleid a saját házukban. Ellenben ők megmondhatják neked. Ha egyszer elköltözöl ott se fog téged senki kiszolgálni.
2018. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos a felháborodásod.


A lakás a szüleid nevén van. Az ő házuk és az ő szabályuk/viselkedési értérendjük vonatkozik rád. Ha nem tetszik (pl a cigizés bent), akkor 24 évesen nyitva áll előtted az ajtó. Nem kötelesek eltartani és szállást nyújtani Neked.

Lehet, hogy ami Neked csesztetés (rakj rendet, pakolj el stb) az éppen nevelés akar lenni.


Javaslom hagyd abba a hisztit/rinyát és kezdj el felnőttként élni. Költözz külön, vagy ha ez nem megy akkor meg próbáld meg elfogadni a családodat!

Nem gondolod, hogy a mamahotelt ideje lenne elhagynod?

2018. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Takarítsak ki, mosogassak el meg ilyen dolgok. " => Már bocs, de te nem ott élsz, hogy úgy gondolod, neked nem kell?

Nem vagyok proli, sem szocializmusból szökött "akkorisaszülőnekvanigaza" mentalitású gyepes agyú, de úgy gondolom, bizonyos életkor fölött elvárható, hogy mindenki kivegye a részét az otthoni teendőkből (pömpölőtől függetlenül), és az a kor nem 24 év, hanem inkább 13-14.

(A maga által okozott mocskot, koszt a 9 évestől is elvárom, hogy rendbe tegye, ruháit a szennyesben gyűjtse, szobáját rendbe tartsa, stb.)

2018. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Szomorú, hogy ezeket kérni kell tőled. Elvárod, hogy a nyugdíjas anyád lásson el. Csodálatos.
2018. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jó, mikor kisebb voltam akkor megcsináltam ezeket de akkor is mindig rám szóltak. Most meg itthon vannak így van idejük megcsinálni a házimunkát. Én egyébként is állást keresek, vannak barátaim nincs nekem időm ezekre a veszekedésekre.
2018. jún. 28. 19:21
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ők meg úgy vannak vele,hogy te meg lassan 25 éves vagy aki még mindig náluk lakik,nem csinálsz otthon semmit és még munkanélküli is vagy.Tehát akár vezethetnéd is a háztartást azért cserébe,hogy náluk laksz felnőtt létedre és eltartanak.De ez csak egy tipp.
2018. jún. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szóval munkád sincs, de leüvölöd azokat, akik eltartanak.
2018. jún. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!