Jogosan akadtam ki?

Figyelt kérdés

Idén államvizsgáztam, hamarosan doktorrá avatnak. Öt évig kitanultam a lelkem és végül elértem az álmom hogy orvos lehessek. Annyira boldog voltam.

Hazajöttem (másik városban voltam albérletben az egyetem miatt). Apám nagyon érdekes ember úgy el van a maga világában. Összevesztek anyámmal még a költözésem előtt, mire én hazaértem nem nagyon beszéltek egymással. Na mindegy már kb 3 hónapja amúgy is mondtam h mikor lesz a diplomaosztóm, anyámmal egyik nap elmentünk ruhát venni is. Mikor hazaértünk kérdeztem apám h akkor hány jegyet vegyek a diplomaosztómra és ekkor hangzott el az az ominózus mondat: "Miért, most ez mikor lesz? Elmegyünk rá egyáltalán? Nekem senki nem mondott semmit erről, nem is tudok semmiről"

Egyszerűen szó szerint lefagytam, 5 rohadt kemény év van mögöttem, kitanultam a belem és van képe egy olyan felvetéshez h mindez semmi, arra se érdemes h emiatt utazzunk 50 km-t és rászánjunk egy napot h megünnepeljük? Egész nap csak zokogtam annyira rosszul esett. Azóta nem tudok jóérzéssel gondolni a diplomaosztóra, úgy érzem a mondatai, a hozzáállása megölt minden örömöt, varakozast ami ehhez kapcsolódott.


2017. júl. 6. 10:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Magyarországon milyen orvosi diplomát adnak 5 év alatt? A fogorvos igen, de mást nem. Szerintem ha Neked ennyire fontos a diploma osztó akkor mondd el ezt Apukádnak, vagy Anyukád beszéljen Vele. Kommunikáció a kulcs mindig. Mondjuk nekem nem volt fontos, csak egy felesleges nyűg volt, de nem vagyunk egyformák.
2017. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Igen,jogos a kiakadàs!! Én biztos nem hagytam volna szó nélkül ...
2017. júl. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

HA egy ilyen kérdés miatt "kiborulsz" és "egész nap csak zokogsz", akkor érzelmileg nagyon labilis vagy!

Mellesleg a kérdésben szó sem volt arról, hoyg nem akarna elmenni, hanem csak arról, hogy eddig senki nem hívta öt oda!

2017. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Ebben a válaszában nem azt mondta, hogy nem akar elmenni. Lehet nem tudja, neked mennyire fontos ez. Ülj le vele beszélgetni és mond el. Az én apukám szó nélkül el sem jött, de ha egész nap zokogok azzal nem jutok előrébb.
2017. júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem biztos, hogy van erről jogszabály, úgyhogy nem biztos, hogy jogos...
2017. júl. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
57%
Jogosan akadtál ki, én is igy reagáltam volna. Büszke kellet volna rád legyen és boldog, hogy haza mentél.
2017. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azt kérdezte h elmegyünk rá egyáltalán, magyarán ő nem akar, azért ismerem már ennyire a saját apámat. Az érzelmi állapotomról meg nem kértem jellemzést. Négy hónapnyi folyamatos, napi 12 órás tanulás után, vki hozzád vág egy ilyen mondatot amivel ledegradálja az egész addigi munkádat - erre te csak vállat rántanál? Ugyan kérlek. Egyébként nem vagyunk egyformák, de ismétlem a kérdés nem az én lelki jólétemről szól. Hanem hogy masnak is szarul esett volna egy ilyen megjegyzés?
2017. júl. 6. 11:29
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Jogos, viszont próbálj megnyugodni. Mint irtad Apud el van a maga világában. Nekem is van olyan a családomban aki el van és ha ilyen helyzet alakulna ki, akkor nem venném a lelkemre, mert NEM LEPŐDNÉK meg a reakcióján.

Nem mindenki egyforma. Szerintem büszke rád és tudja, hogy mennyit gürcöltél, hogy mindezt elérd, viszont vannak olyan emberek akik nem szeretik a felhajtást..a rendezvényeket stb. A múltkor az öcsém teljesen ki volt akadva, hogy mennie kellett a fia ballagására. Mondta, hogy nem szereti ezeket..természetesen büszke a fiára meg minden.

2017. júl. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem kiakadni kellett volna, mint egy ovis, hanem válaszolni, igen, most lesz, ekkor és ekkor, persze, hogy elmegyünk rá.

De ha anyukádék összevesztek, akkor lehet, hogy anyukád miatt nem akart igazán menni, mert nincs kedve vele menni sehova.

Szerintem ne legyél orvos, ha ettől ennyire kiakadsz. Nem szeretnék a kezeid közé kerülni :)

2017. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem túlreagáltad.:-) A barátnőm két gyerek mellett végezte az orvosit (ÁOK-t, nem FOK-ot, 5 év alatt max fogorvos vagy gyógyszerész leszel:D), az ő avatására nem ment el a család, de nem csinált nagy ügyet belőle. A te apád meg nem azt mondta, hogy nem megy el, egyébként meg ne csak közöld, mikor lesz, hanem hívd meg rá, és probléma letudva. Ha ennyitől kiborulsz, mi lesz veled később? A te szakmádban is tudni kell bánni az emberekkel, még ha csak a szájukban kotorászol is.
2017. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!