Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülőknek mire jó az,...

Egyes szülőknek mire jó az, ha visszafogják, gátolják a gyereküket, beleszólnak mindenbe, rombolják az önbizalmát, és állandóan a sarkában vannak? És miért vannak megsértődve, ha a gyerekük felnőttként nagyon eltávolodik tőlük?

Figyelt kérdés
2018. júl. 3. 07:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
87%

És az baj? :o ?


Talán feltűnt: nem kérdeztem a korod, a körülményeidet, végzettségedet, anyagi helyzetedet... Vannak (saját) terveid, igényeid, elképzeléseid, hogy mi leszel, ha nagy leszel ? Papamama kicsi fia ? Vagy valamelyik ismerős, munkatárs, mittudoménki örökbefogadottja ?


Félsz, feszengsz, frusztrált, kisebbségi komplexusos, üldözési mániás leszel azok kedvéért, akik nem feltételezik rólad, hogy egykor (előbb-utóbb) leválsz a szüleidről? Sőt! minő skandalum, hogy szándékodban a magad életét egyengetni és végre önállóan megválogatni azokat, akiknek tényleg számít a véleménye?

Lapítasz, csak mert eddig sem te, sem mások nem vertétek nagydobra a többi ismerős előtt, hogy a szüleidnek van "más arca" is, mint amit nap, mint nap megtapasztalnak a kollégák? Megróttak azért, hogy miért nem ülsz 24órából 24órán át anyud szoknyáján, hogyan merészelsz "távolodni tőle"? Kinek mi köze, söprögessenek otthon, a maguk szemétdombján!

Ha az ő véleményük, tolakodó bunkóságuk, beszólásaik, előítéleteik többet jelentenek, mint a magad sorsa, akkor készíts a cég és a lakóhelyed üzenőfalára fotóalbumot, naplóbejegyzéseket, napi infót arról, amiről úgy gondolod, nélkülözhetetlenül fontos ahhoz, hogy a kollégák, ismerősök, szomszédok, a sarki fűszeres, huszadrangú sz@rházy senkik naprakészek legyenek , amikor a szüleidről alkotott véleményüket korrigálják!

Szégyelled a szüleidet? Frusztrált vagy attól, hogy a közös ismerőseiteknek egy fokkal pozitívabb, vagy egyszerűen csak MÁS a véleményük a szüleidről, mint ami a te tapasztalatod, ami szerinted "valós"?

Képtelen vagy önmagaddal megbarátkozni, ezért inkább azon dolgozol, hogy a "kritikusaid", a kollégák, ismerősök, rokonok és mindenki más rettenetesen meg legyenek veled elégedve?

Azzal semmit meg nem oldasz, helyetted nem békíthetnek meg téged önnön magaddal, mint legfőbb ellenségeddel! Mert így te vagy, aki leginkább keresztbe tesz neked.

Ha az élet első pofonjai után nem tudsz, nem mersz, nem akarsz lábraállni, akkor ne lepődj meg, ha a újra és újra a saját lábadban buksz el, nem más rúg fel!

Próbálj hobbit, ismerősöket, sportágat, értelmes elfoglaltságot keresni, önnön magadban rejlő pozitív tulajdonságaidra rátalálni, azokat felszínre hozni. Kicsit kikapcsolni és néha olyan környezetbe félrevonulni, ahol ráérsz kielemezni azt is, hogy SZERINTED ki vagy

te és mit akarsz az élettől!

Még az előtt, mielőtt kíméletlen kritikusaid olyan tippeket vágnának a fejedhez, hogy pl. fordulj pszichológushoz. Tegyél már magadnak annyi engedményt, hogy néha megpróbálod a saját értékeidet is észrevenni! Nem csak azon rágódni, ki mit gondol arról, mennyire és miért is távolodtál el a szüleidtől.

Engedj már meg néha egy kis önbecsülést is!

Ha elhanyagolod magad, akkor azon se lepődj majd meg, ha egykor a jelenlegi kérdéseddel nagyjából azonos tartalmú kérdést ír ki veled kapcsolatban pl.a fiad, vagy a lányod! Akkor már lehet, késő lesz ráeszmélni, hogy felnőttként milyen messzire eltávolodtál.......önmagadtól!

2018. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Baj? Nem, ez van.

Kellemetlen? Igen.


Szégyellem a szüleimet a másik arcuk miatt? Igen, mert tették már tönkre baráti kapcsolataimat, párkapcsolatomat, éppen ezért akiket újabban ismerek meg, távol tartom tőlük, de vajon mindenkit távol tarthatok? Jelenleg egyedülálló vagyok, de mi lesz, ha lesz valakim (és lehetőleg ne olyan, aki hasonló gondokkal küzd, mert nem akarom "halmozni az élvezeteket" ilyen formában, mert bőven sok az én családom is)? Hogyan fogja fogadni? Mit fog szólni, ha nehezen veszem rá magam, hogy bemutassam az ősöknek? Mit fog szólni, ha megtudja, milyenek? Egy rakás kérdés, amire nincs egyértelmű válasz, mert bárki bármit mondhat elméletben, aztán amint látja a valóságot, mégse úgy viselkedik, legalábbis eddig ez a tapasztalat, és szeretném, ha valakivel más lenne, és nem úgy, hogy teljesen elzárom őket egymástól, hogy ne is ismerjék egymást.

Nehezen alakítok ki kapcsolatot, ez is egy rossz berögződés, de megvan az oka, dolgozom rajta, de ott van a korábbi tapasztalat.

2018. júl. 4. 16:56
 23/28 A kérdező kommentje:
"Ha az élet első pofonjai után nem tudsz, nem mersz, nem akarsz lábraállni, akkor ne lepődj meg, ha a újra és újra a saját lábadban buksz el, nem más rúg fel!" - Nem az élet első pofonjai ezek. Dolgozom, ott is kaptam bőven, ott is keresztbe tettek, volt olyan, hogy le kellett állítanom őket, mert fel akarták jelenteni a céget, ahol éppen dolgoztam, de semmi okuk nem volt rá. Ha megtették volna, oda a munkám, és így is több év telt el, mire stabil munkám lett.
2018. júl. 4. 17:00
 24/28 A kérdező kommentje:
"Próbálj hobbit, ismerősöket, sportágat, értelmes elfoglaltságot keresni, önnön magadban rejlő pozitív tulajdonságaidra rátalálni, azokat felszínre hozni." - Ez mind megvan.
2018. júl. 4. 17:01
 25/28 A kérdező kommentje:
Egyébként ne gondoljátok, hogy csak panaszkodni jöttem ide, tényleg dolgozom magamon. Ettől még vannak dolgok, amik zavarnak, főleg, ha látom, hallom, olvasom másoktól, hogy nekik milyen jó családjuk van az enyémhez képest. És amikor valahol azt írják, hogy örülj, amíg élnek a szüleik, vagy hogy sajnos az övé már meghalt, akkor mindig eszembe jut, hogy én nem tudok így ragaszkodni az én családomhoz, és hogy anyai nagyanyám mennyire pokollá tette anyám életét... stb. Irigylem azokat, akik naivan azt gondolják, hogy minden szülő jó szülő, csak mert az övék olyan.
2018. júl. 5. 09:45
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a 22-es válaszodra: nekem pl. az jött "be", hogy hasonló a párom, mert legalább megért. A legtöbb ideális családban felnőtt ember egyszerűen nem képes felfogni, hogy van rossz szülő, és ha a párja nem szereti a szüleit, akkor hajlamosak arra gondolni, hogy "hát rossz ember, mert milyen ember nem szereti a szüleit" meg hogy kényes vagy hisztis. Nyilván én sem egy 100%-os pszichés ronccsal jönnék össze, aki emiatt már drogfüggő is lett, de attól nem lesz a te életed sem rosszabb, ha neki nem szupercuki szülei vannak.
2018. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én eddig csak olyanokkal találkoztam hasonló háttérrel, akik maguk is problémásak, és nem dolgoznak magukon úgy, mint én.
2018. júl. 5. 16:26
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, az mondjuk nem épp ideális :(. Sok ember ilyenkor nagyon elhagyja magát és hajlamos ezzel takarózva, hogy a szüleim tönkretették az életemet, lókukit sem kezdeni az életükkel.
2018. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!