Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális egy 11 éves gyermeket...

Normális egy 11 éves gyermeket egész napra egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
A történetben én a kislány nővére vagyok. A szüleim reggel elmentek otthonról, ekkor kapott egy szendvicset enni. Én már nem otthon élek, este 6 körül mentem meglátogatni őket, húgom ekkor szólt, hogy ő aznap csak reggelit evett. Elkészített étel nem is volt, amit csak melegíteni kellett volna, sem olyan alapanyag, amiből tudott volna készíteni magának valamit. Jogosan vagyok felháborodva a történteken?
2018. júl. 3. 19:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs más megoldás akkor igen. Ennyi idős gyereket már simán meglehet tanítani olyan dolgokra hogy egyedül boldoguljon és tudjon magának ételt melegíteni mikróba például.


Én 11 évesen főzni tanultam meg, mert így jött ki a lépés hogy meg kellett már akkor tanulnom azt hogy boldogulni tudjak egyedül.

2018. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
65%
Azért az rohadt önző dolog, ha egy anya fogyózik és akkor üres a hűtő. Nekem 3 lányom van, nagyon önállóak, mégsem lenne egy nyugodt percem sem, ha a 11 évest felügyelet nélkül hagynám egész napra. Az a minimum, hogy megvan a reggeli-ebéd-uzsonna és a telefonos ellenőrzés, minden rendben van-e. Persze egy kamasz könnyen elfelejt enni, ha pl. a gép előtt zombiskodik egész nap, az önsajnáltatás sem áll messze tőlük :)
2018. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%
Egy 11 éves az már tizenéves, bőven olyan szinten kellene lennie, hogy egyedül lehessen hagyni. Teljesen normális egyedül hagyni. Más kérdés, hogy azért az ennivalóra jobban figyelhetnének a szülők. Én ennyi idősen ilyen simán elszaladtam a boltba venni magamnak valamit, ha nem volt otthon, de mi egyrészt falun laktunk, ahol nem volt veszélyes egy gyereknek egyedül mászkálni és közel volt a bolt is, másrészt nekem hagytak otthon olyankor pénzt. Nyilván akinek nem adnak pénzt a szülei, az vásárolni sem tud kaját. Ebben az esetben jogos a felháborodás.
2018. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
87%

Honnan tudod, hogy a főzelék nem volt laktózmentes?

Nálunk a családban van laktózérzékeny és mindent laktózmentesen készítünk, hogy ő is tudjon belőle enni.

Plusz nekem kicsit hiteltelen a történet, hogy reggel kapott egy szendvicset és ennyi. Ezek szerint reggel volt még otthon pékáru.

Nem az lehetett a sztori, hogy a szülők mondták neki, hogy majd menjen le kenyérért, zsemléért aztán egyen hideg kaját, szendvicset, stb csk aztán a kislány lusta volt lemenni?

2018. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
12 éves vagyok, egész nyári szünetben én főztem magamra mindent. Ha nem volt kaja akkor lementem a boltba és vettem a zsebpénzemből. De nem hiszem el, hogy a fagyasztóban nem lapult valami zöldség vagy valami...
2018. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
40%

Akkor a kis icipici 11 éves lemehet a boltba, de ha ennyi esze van éhen is halhat, nem kár érte.

11 évesen egyedül utaztam vonattal vidékre, nem pedig éhen haltam otthon. Annyira szánalmasak a mostani kölykök, hogy hányni tudnék tőlük.

37N

2018. júl. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Metionin ***** válasza:
90%

Gyerekfüggő és családfüggő. Engem már 8 éves koromtól simán egyedül hagytak, fél napokra pedig már ovis koromban is (utóbbit nem helyeslem, az igaz). Annyi hogy nekem ott volt a kaja, meg kellett melegíteni vagy volt tojás, szendvics alapanyag amit meg tudtam csinálni. Plusz ki volt adva hogy mit kell megcsinálni mire hazaérnek, pl. gyomlálni a kertben, takarítani meg ilyenek.

Hagyhattak volna ott valami kaját a gyereknek de egyébként miért ne lehetne otthon egyedül. Sok osztálytársam ilyenkor már rég a kistesóira vigyázott egész nap egyedül, irigyeltek is hogy nekem csak takarítani kell, ők meg etethetik meg szórakozathatják a kicsiket.

2018. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
81%

Azért mostanság elég sok ilyen korú gyerek lehet egyedül "egész nap" (értsd amíg anyu meg apu dolgozik). Legalábbis nem hiszem, hogy sok szülőnek van annyi szabadsága hogy egész nyári szünetben tudjon valaki otthon ülni a gyerekkel.

Másrészt meg nehogy már egy 11 éves éhen haljon, ha nincs ott anyuci hogy elé tegye a kaját. Épp itt az ideje, hogy kicsit elkezdjen önállósodni.

2018. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
67%
Na jó, addig hittem el, hogy csak főzelék volt.
2018. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
95%

Szüleim 3 műszakban dolgoztak, már 6-7 évesen lakótelepi kulcsos gyerek voltam, sokat voltam egyedül, tudtam, hogy mit szabad és mit nem. És nem én voltam az egyetlen, mert szinte mindenki a helyi gyárban dolgozott. Többnyire az utcán időztünk, fociztunk, bicikliztünk, békákat fogdostunk a tónál, és tudtuk, hogy sötétedéskor haza kell menni. Éhen nem haltunk, tudtuk, hogy gyufához, késhez, gyógyszerhez nem nyúlunk, és élek.

Afrikában 11 évesek már terhes nők hasából szedték ki a gyereket, tehát annyira nem kicsik már.

Persze ha egy full életképtelen gyereket hagynak ott, akit egész életében kiszolgáltak, és semmi önállóság nincs benne, az probléma. Pár óra alatt azért nem hal éhen ő sem, inni tud, annyi esze biztos van, hogy nem dugdossa a hajcsatot a konnektorba, úgyhogy nem kell ezt ennyire túlreagálni.

2018. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!