Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális egy 11 éves gyermeket...

Normális egy 11 éves gyermeket egész napra egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
A történetben én a kislány nővére vagyok. A szüleim reggel elmentek otthonról, ekkor kapott egy szendvicset enni. Én már nem otthon élek, este 6 körül mentem meglátogatni őket, húgom ekkor szólt, hogy ő aznap csak reggelit evett. Elkészített étel nem is volt, amit csak melegíteni kellett volna, sem olyan alapanyag, amiből tudott volna készíteni magának valamit. Jogosan vagyok felháborodva a történteken?
2018. júl. 3. 19:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%

Volt otthon kaja, akkor mire a nyavalygás?


Én 11 évesen már elláttam.magam, mert anya sokat volt a betegsége miatt korházban, apa meg dolgozott 5-6 ig, de tudtam késziteni meleg ételt.


Elég szomoru, hogy a szoban forgó kislány simán éhen halna, ha nem tesznek elé kaját. Önálloság nulla.

2018. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
39%
Így azért nem normális. Mert ennyi idősen életrevalóbb is lehetne sokkal, viszont kaját is többet kéne ott hagyni neki, vagy valamennyi pénzt, hogy boltba tudjon menni, de inkább kaját!
2018. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
18%

Irogat a sok megmondó, életrevaló... de ha egy 11 évest agyonvágja az áram, azonnal jönne, hogy a szülőknek börtönben a helye, hogy mertek egy gyereket magára hagyni egész nap...

Pont abban a korban van, amikor sok butaságot képes megcsinálni, nyilván itt mindenki tudta 11 évesen, mik a veszélyek és betartottak minden szabályt.

11 évesen vagy táborban a helye, vagy rokonoknál, de semmiképpen sem egyedül otthon! Az elmebeteg pedofilokról már nem is beszélve, akik nyáron pont az ilyen magára hagyott gyerekekre vadásznak.

2018. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%

23-as.


1. a gyereket NEM rokonoknak szüli az ember - rám is sózták unokahúgomat egész nyárra, azt hittem, agyfxt kapok, miért én vigyázzak rá?!

2. táborra sok szülőek nincsen pénze

3. a nővérke szövegének a fele nem igaz

4. sok 11-12 éves van már otthon egyedül nyáron akár egész napokat is.

2018. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
83%
Csak ma már egy 15 évest is úgy kezelnek, mintha dedós lenne, meg is van az eredménye, életképtelen sokuk, akinek anyuci keni a kenyeret, mert magától inkább éhen döglik.
2018. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
26%
Akkor szerintetek egy szülő meddig felel a gyerekéért? Az önkormányzat biztosít felügyeletet a dolgozó szülők iskolás gyerekeinek, csak utána kéne járni. Nincs veszélyesebb, egy magára hagyott, unatkozó tinédzsernél! Ilyenkor keverednek rossz társaságba, próbálják ki a cigit, italt, na meg persze elégítik ki a kiváncsiságukat a neten mindenféle mocskos oldalon.
2018. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
76%

Én 8-9 eves koromtól remdszeresen egyedül voltam otthon legalább egy hétvégi napot. Apum dolgozott, anyum pedig a tesóm meccsein volt ahova én már nem szerettem járni. Annyi volt a kikötés, hogy nem mehettem ki az utcára (zsákutcában laktunk és allandóan kint játszottunk a többi gyerekkel). Mondjuk a nagymamám kertszomszéd volt, mindíg főzött valamit és ott adta át, naponta többször telefonált is, néha átmentem hozzá.

Az mondjuk felelőtlenség volt, hogy a húgodat kaja nélkül hagyták ott, bár nem értem miért nem telefonált oda valakinek.

2018. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
32%
Wow,fantasztikus,hogy itt mindenki ilyen multifunkciós 11 éves volt,aki körbeutazta egyedül a fél környéket,meg még egy hâromfogásos ebédet is összeütött utána. Még az a csoda,hogy nem jönnek a "már 11 éves,elmehetne dolgozni" kommentek. A kérdésre válaszolva meg de,gáz otthonhagyni kaja meg pénz nélkül egy 11 éves kisgyereket.
2018. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
32%

Jézusom...biztos a válaszolój nagy részének nincs gyereke...

Attól mert az én szüleim idióták voltak ,én nem vagyok az.

Velem is megcsináltak sok mindent.6 évesen busszal elenedtek másik városba iskolába egyedül.Meg folyton kiiraktak a játszótérre egy ü vízzel,hogy majd jönnek értem,onnan addig ne mozduljak,aztán este jöttek csak.

Túléltem,de attól még nem normális dolog!

Szóval én a gyerekemet nem hagynám 11évesen egyedül felügyelet nélkül.Veszélyes.Ennyi.

Szóval nem nem normális dolog.Jogos a felháborodásod szerintem.

2018. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
95%

#29 attól még, hogy nincs gyerekünk láthatjuk mondjuk, hogy milyen egy rokonunk gyereke, vagy a szomszédé. 11 évesen már 5-6. osztályba megy, ennyi idős korára az alap dolgokat megtanulja az ember. Pl. valaki azt írta megrázhatja az áram... mióta az eszemet tudom, azóta azt is, hogy az elektromos dolgokkal vigyázni kell, nem is nyúlkáltam olyan helyen sokáig, ahol ilyesmi veszély fenyegetett.

Ennyi idősen csináltam életemben először tortát (vagyis...valami olyasmit, meg lehetett enni, de...nem lett valami jó), és semmi bajom nem lett, anya se ordította le a fejem, amikor hazaért, hogy hogy mertem használni a sütőt.

Viszont arra is emlékszem, hogy sokat voltam a legjobb barátnőmmel, kérdező, itt ez nem opció? Nem lenne a gyerek egész nap egyedül (szerintem a magány a gyereket jobban megviseli) otthon?

2018. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!