Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem veszik komolyan a...

Miért nem veszik komolyan a szülők a gyerek problémáit?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor találkozok azzal, hogy bántják a gyereket a suliban es a szülők csak legyintenek rá, hogy "ne foglalkozz vele". Én is így jártam. Pár éve engem is kikozositettek az osztalytarsaim, ok nélkül. A szokásos történt; biztos ismeritek ezt; beszologattak állandóan, kiboritottak a táskámat, ha zenét hallgattam, hogy ne halljam csoportosan jöttek oda és kiteptek a fulhallgatot a fulembol. Elég sokaig nem turtem, majd egyik délután hazamentem az utolsó óráról, igazolatlant kaptam, a szuleimet hívta az osztalyfonok, hogy logok és elmondtam, hogy miért, de az senkit nem érdekelt és én kaptam érte. Aztán egyik nap megmondtam, hogy nem megyek be tobbet, nem tudtak mit csinálni, de rengeteg veszekedés volt ebből. Végül sikerült váltanom, életem legjobb döntése volt, nagyon szerettem a másik sulit és több helyen is dolgoztam már diakkent, azóta se volt sehol semmi gond, mindenhol jól éreztem magam (tehát van amikor el kell "menekulni ", mert nincs más út).

Aztán anyukám egyszer bekerult egy rossz tarsárgaba egy munkahelyen és az a hiszti amit napi szinten levagott, egy csúnya nézés miatt is... Ő így nem bírja, úgy nem bírja, állandóan ki volt borulva. 2 hétig se bírta... Én megertem, mert tudom, hogy nekem is milyen volt. De miért van az, hogy a gyereket nem veszik komolyan, mert "gyerek vagy, ne foglalkozz vele, az iskolában amúgy is tanulni kell minek kell ezzel foglalkozni"?


2018. júl. 10. 10:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
7-esnel a pont
2018. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az én anyám annyira töketlen és konfliktus kerülő, hogy még értem sem állt ki soha.

Az osztályfőnök mondott valamit, amit én 8 évesen meghallottam és elmondtam az illetőnek. Aztán az egészet rámkente, hazugnak titulált csak hogy mentse magát.

Anyámhoz odament egy másik szülő, hogy az ő gyereke is mondta, hogy hallotta, szóval ne engem hibáztasson.

Még 6 évig én voltam a "hazug".

Én sem szeretek balhézni, de nincs az a konfliktus amit ne vállalnék be a gyerekemért.

2018. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem kiközösítős dolog volt a legnagyobb probléma (bár ott is volt ilyen, hogy amiért nem engedtek sehova, kb. elmarták tőlem a barátaimat, aztán 2-3 évvel később meg jött, hogy biztos azért nincsenek barátaim, mert antiszoc vagyok... aha, persze...). Hanem hogy teljesítménykényszeres terrorban tartottak, és sosem volt nekik semmi elég jó, a kitűnő meg az alap volt... ezt egészen addig nem vették komolyan, akármennyire panaszkodtam nekik, amikor tehetetlenségemben üvöltve-bőgve törtem-zúztam a szobában. Nem értem, miért csak a szélsőséges viselkedésnél jönnek arra rá, hogy a gyerek panaszait legalább meghallgassák és próbálják meg komolyan venni.
2018. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!