Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire gáz ez, hogy el e...

Mennyire gáz ez, hogy el e fogadjam a kölcsönt, vagy se?

Figyelt kérdés
Számítógépet fejlesztek, amihez nincs meg minden alkatrész, és csak egy hónap múlva lenne meg rá a pénz, a fizetés akkor jön meg. Édesapám fel ajánlotta, hogy addig ad kölcsönt, amíg nem kapok fizetést, és ezután vissza adom neki. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt mennyire lenne gáz el fogadni? Mert én becsületesen vissza fizetném, nem erről van szó, hanem mennyire erkölcsös szülőnek tartozni? Én engem valahogy nem hagyna nyugodni a gondolat, hogy nem az én pénzemből van az az alkatrész, de nyilván ez csak egy hónapig lenne így, másik oldalt viszont csábító, hogy előbb meg lehetne a gépem működő állapotban.

2018. júl. 12. 00:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha normális a viszonyotok, tudod, hogy nem hányja a szemedre és neki sem hiányzik, én elfogadnám. Ilyen esetben és csakis közeli családtagtól elfogadnék pénzt, talán még legjobb baráttól, ha picit nagyobb összegről lenne szó és valóban szükséges. Természetesen visszafizetném, amint lehet. Mondom ezt úgy, hogy alapvetően utálok tartozni, ha akármi miatt "adós" maradok, akkor kattogok rajta és legkésőbb másnap igyekszem is visszaadni, de még 100 forint esetén is. A pénz mindenkiből a legrosszabbat tudja kihozni...


Viszont azt is gondolom, hogy a gépfejlesztés nem egy létkérdés, ha eddig kibírtad, még 1 hónapig kibírod. Alapvetően nem hiszek a kölcsönkérésben, elvégre addig nyújtózzon mindenki, amíg a takarója ér.

2018. júl. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Fel nem foghatom a problémádat.
2018. júl. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%

Szerintem nem gáz, főleg, hogy Ő ajánlotta fel, de amúgy sem lenne gáz.

Nyugodtan fogadd el tőle.

2018. júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem felhánytorgatós faterom van, de ezzel együtt minden anyagit elfogadtam tőle.
2018. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden további habozás nélkül, köszönettel fogadd el! Amikor visszaadod, kérdezd meg, hogy mennyi kamatot kér érte. Aligha kér majd...

Az egyik hozzászóló kritizálta a helyesírásodat. Tényleg lehetne ezt is fejleszteni, de leírok valamit, ami becsület szavamra igaz: ismerek egy idős embert, akinek a helyesírása egy 8-10 éves kisdiák szintjén van. Ellenben számtalan elfogadott újítási javaslata és találmánya van! Túlzás és képletes, de szinte leltárba van véve a Találmányi Hivatalban, olyan gyakori vendég náluk..

Mindemellett a tökéletes helyesírás híve vagyok.

2018. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%
nem gáz. apád. de várhatsz is egy hónapot, nem értem miért olyan sürgős, hacsak nem abból élsz hogy gépeket adsz el.
2018. júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha ennyire zavar, akkor megmondod, hogy a kibírod ezt az egy hónapot, s ha olyan esetekre szeretnéd megtartani a szülői támogatás (pl. munkahely váltás, munkahely elvesztése, váratlan kiadás stb.) ezen fajtáját, amikor ténylegesen szükséged van rá.


Egyébiránt nem gáz.

2018. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel a világon semmi gond nincs.
2018. júl. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Normális családon belül teljesen normális. :) ha anyunak nincs pénze valamire amit szeretne, akkor vagy megelőlegezem neki a fizujáig, vagy ha akkor épp megtehetem akkor megveszem neki. Ő is ugyanezt csinálja. Ha én meglátok valamit ami tetszik és sajnálom rá a pénzt vagy épp nincs annyi, akkor ő is vagy megelőlegezi vagy megveszi nekem. Nálunk ez mindig is így volt.
2018. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!