Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám lenéz a munkám miatt?

Anyám lenéz a munkám miatt?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, diákmunkán annál a cégnél vagyok karbantartó (igazából gyakorlatilag segédmunkás vagyok, mivel nincs sok tapasztalatom ilyen téren) ahol anyám is dolgozik, ő ott könyvelő, apám pedig szintén könyvelő, de vállalkozásban.

Eleve éreztem egy lenézést anyám felől, de amikor tegnap kijelentettem, hogy amint leteszem az érettségit (matekból megbuktam év végén, ezenkívül a magyarom négyes lett, többi ötös, max pontos töri és angol szóbelikkel tanulás nélkül) le akarom tenni a karbantartói OKJ-t,akkor elhordott mindennek, hogy nem ilyennek nevelt, stb.

Ezenkívül még érdekel a hegesztői és karosszérialakatos szakma is, nem vagyok egy műszaki beállítottságú ember, de ezekből külföldöm simán meg lehet élni.

Viszont azt nem értem, anyámmal mit kezdjek.

Szerintetek?

18/F


2018. júl. 12. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Hát, ha matekból bukó volt, tök logikus, hogy nem akarsz könyvelő lenni ;)


Amúgy, igen, lehet anyukád kicsit "cikinek" érzi, hogy kvázi értelmiségi ( szellemi szakmunka, igazából) háttered ellenére kétkezi munkás akarsz lenni.


De, ha tényleg szereted ezt a munkát, ha érdekel, élvezed csinálni és úgy tűnik, meg is tudsz majd élni belőle, már jobb helyzetben vagy, mint az átlag magyarok nagy része :)

2018. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Erre így a viszonylag kevés információ miatt nehéz pontos és megnyugtató választ adni. Hallgasd meg anyádat udvariasan és Te meg csináld azt, ami téged érdekel, amit örömmel tanulsz. Anyád talán első generációs "értelmiségi", aki kissé lenézi a kétkezi, fizikai munkát (az is lehetséges, hogy ő maga nem túl gyakorlatias és kissé "fakezű"), a könyvelői beosztás meg sok mindent takarhat, esetenként még alapos felsőfokú iskolai végzettség sem kell hozzá. Egyébként meg anyád nem téged "néz le", hanem kevéssé becsüli a kétkezi munkát.
2018. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Én anyád helyében örülnek neki hogy van célod és tennél is érte, és egyáltalán nem lenézendő az aki kétkezi munkával keresi a kenyerét.
2018. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

3asnak van igaza, sajnos anyád egy orrfennhordó sznob scheggfej lehet, aki a saját elképzeléseit projektálja a kölkére.

Másnak meg az a baja, hogy a gyereke válogatós és nem akar elvállalni pl kétkezi melót


Amúgy meg a világot nem az írósasztal mögül lehet előrébbvinni. Ott nem folyik termelés, csak nyakkendőigazgatós, krákogós affektálás.

2018. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha anyád nem ilyennek nevelt, akkor kicsit elkúrta, mert ő nevelt, nem én, én nem más.

Nem hiszem, hogy a könyvelő szakma létezni fog 10 év múlva, de mindegy.

A fiam szakács (lett nagy nehezen az "elméleti vizsgái - sok-sok számolás) miatt, én meg egyetemen tanítok.

Dolgozik, szereti, megbecsülik - örülünk neki.

Ilyennek akartam nevelni: önálló, elégedett ember.

2018. júl. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én is így jártam. Karbantartó segéd voltam, aztán elektromos karbantartó/általános karbantartó lettem. Ma tervszerű megelőző karbantartásokkal foglalkozó vállalkozásom van. Ne add fel, sok sikert! Megéri! :)
2018. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Én büszke lennék Rád és manapság ritka az ilyen fiú. Édesanyád szégyellje magát,nem h.erét vakaró kefehajú kölök vagy,aki elvárja,h tartsák el. Nekem a gyermekem boldogsága a legfontosabb- legyen az ami szeretne,élvezze a munkáját az életét,ha karbantartóként,akkor úgy. (Persze illegális és etikátlan munkának én se örülnék.)
2018. júl. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha van egy célod az életedben,akkor már könnyű neked.

Értem ez alatt,hogy az eléréséért mindent alá tudsz rendelni.Na,ez viszont már kutyakemény lehet.A kétkedőkkel

szembeszállni.Azt végezd el ami neked tetszik,és élvezni fogod a munkát.A többi nem lényeges,mert ha jó vagy abban

amit választottál a pénzed is meglesz.

2018. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Az érettségizett és könyvelő vállalkozó nővérem is rábeszélte a gyerekét hogy közgazdasági egyetemnél kezdődik a karrier. El is végezte, majd a munkaerő piacon asztmája és szociális fóbiája lett meg még valami betegsége. Szerencsére aztán a saját szívére és eszére hallgatott és a nagyapjához költözött, tessék megkapaszkodni, parasztnak. Helyre jött az egészsége, jelenleg emut tenyészt egy saját tanyán alkalmazottal és a háztartásbeliként otthon lévő feleségével. Tehát nem dolgozik évi 365 napot hanem munkaadó lett és bővíti is a vállalkozását. A könyvelő nővérem meg kikészült idegileg a munkájában.

Hát ennyit a "tanulj fijam" féle tanácsokról meg a "minimum közgáz diploma kell" féle tanácsokról is. Persze a tudás hatalom, de nem mindegy hogy miféle tudás. Mert valljuk be de egy könyvelőt például Amerikában úgy neveznek hogy proli. Míg a példában említett emu tenyésztőt meg úgy hogy munkaadó. Mindkettő egy-egy tudás. Én mégsem a könyvelő lennék. Csak mellékesen, az emu tenyésztő "paraszt" már gazdagabb is mint a könyvelő anyja és számos más befektetése is van (például erdők)mert kiemelt figyelmet fordít arra hogy ne ő hanem a pénze dolgozzon neki. Ja és az anyja könyvel neki, mert lett annyi esze hogy nem idegesíti magát adózási szabályok tanulmányozásával hanem dolgozzon az akinek nagy a szája.

2018. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

#9 ez az emutenyésztés nagyon menő :D és mit csinálnak vele, megeszik?


Kérdező, te meg ne foglalkozz az ellenvéleményekkel, normális szülő büszke lenne arra, hogy dolgozol.

2018. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!