Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet finoman megjegyez...

Hogyan lehet finoman megjegyezni hogy ne kritizálja a főztöm, helyette inkább köszönje meg hogy megkinálom?

Figyelt kérdés
Van egy közel 1 éves lányom, szüleim dolgoznak reggeltől estig, az 5 munkanapból jó ha egyszer kimarad csupán csak a főtt étel! Olyankor mondjuk bundás kenyér vagy rántotta van. Édesapám, de anyukám is rendszerint huzgálja a száját, a biztosítékot az verte ki hogy apu tegnap előtt közölte miért chillis bab van? Tegnap pedig tepsibe sült krumpli volt májjal ami édesanyámnak nem tetszett! Ez kikakasztó. Egyrészt gyerek mellett nem könnyű rántásos kajákat és töltött káposztát csinálni, és nem is vagyok egy konyha tündér, több dolgot nem szeretek emiatt készíteni, na meg azért mert ha nem úgy sikerül ahogy otthon készítik akkor szintén jön meg bántásuk!
2018. júl. 14. 14:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

Csepegteted az infókat...


Akkor egyszerűen mond meg nekik, hogy sajnálod hogy nekik ez nem ízlik, de ti ezt és így szeretitek.


Hogy alakult ez ki, hogy naponta nálatok esznek?

2018. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem egyértelmű kérdésed.

Szüleid laknak nálad, kislányoddal együtt birtokolt és fenntartott lakásban, vagy te laksz náluk és dolgoznak rád is?

Amennyiben ez utóbbi eset áll fenn, tetszik-nem tetszik, jogosak az elvárásaik.

.

Nem írsz arról, mostani esetleges párod (aki netán gyermeked apja is), mi a véleménye az általad főzött ételekről.

Nem a minőségére gondolok, mert lehet akármilyen finoman elkészített az a kaja, ha a család nem szereti.

Nem árt figyelembe venned azt sem, vélt igazad bizonyítására nem illik a gyerek létét bizonyítékul használni.

2018. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Én szoktam átvinni! Sajnos nehéz fizikai munkát végeznek, nem is túl tiszta meló egyik sem így sajnálnám ha még neki kellene kezdeni 10 óra meló után főzni este 7-8órakkor

Elnézést a késői infók miatt de ezek szerintem nem olyan fontos infók ezért nem gondoltam hogy leírom őket! Egyébként még a chillis esetre vissza térve hogy apukám ám nem tetszett de ahhoz képest vacsizott de még másnap is vitt dolgozni!

2018. júl. 14. 15:34
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire rossz a kapcsolat nem kelett volna a szomszédba költözni. Én anyosnak köszönthetem a válásom mert még a gyerek számba is beleszoltak h mennyi lehet.. Sose élj volt családdal v amelett v anyossal,v melette.. De itt inkább a rossz kapcsolatot érzem, alapjáraton akik egyszeru kaján igy viselkednek egymással,azok ennél fontosabb dolgokban is igy fognak..
2018. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
Én hálás lennék érte, hogy így gondolsz ránk és akkor is megdícsérném, megköszönném, ha nem ízlene...
2018. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
97%
Én ezt a helyedben nem tűrném. Lehet hogy nem te vagy a legjobb szakács, lehet hogy nem a kedvencüket főzöd, de itt te segítesz nekik és nem fordítva. Kit érdekel, hogy nem nehéz rántásos kaját sem csinálni? Eszem megáll, örülnének inkább, hogy főzöl. Ha nem tetszik nekik, akkor álljanak be 10 óra munka után a konyhába, vagy rendeljenek. Felnőtt nő vagy, nyugodtan mondd meg nekik ha legközelebb húzogatják a szájukat, hogy főzzenek maguknak, vagy rendeljenek. Ha tovább húzogatják, akkor másnap nyugodtan tegyél eléjük hideget, másnapra meg készíts nekik szendvicset... Vagy szerezz ilyen tipikus közepesen rossz rendelős helyről származó töltött káposztát, hátha észbe kapnak. Nem kötelességed eltűrni, hogy így viselkednek veled.
2018. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
A fáradt éhes embernek minden ízlik ugyh. nem lehet olyan nehez az a meló. Ennyire finnyásak kenj meg nekik két- két darab vajaskenyeret es avval kináld meg őket. Le se szarnám ilyen hozzáálás mellett, megmondanám kerek perec a szemükbe nem célozgatva: Ha nem hadjátok abba a finnyáskodást több kaját nem kaptok, van jobb dolgom is, hogy két finnyás öregemberre főzzek.
2018. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
98%

Tudod mikor főznék én nekik külön! Kapnának abból, amit magamnak és a férjemnek is főzök. Ha nem tetszik, lehet mást csinálni helyette! És ha zsinórban nem tetszik, akkor egy idő után már nem is hordanám nekik.

Egyébként ha este 10-ig dolgoznak, valószínű nem reggeltől, hanem valami délutános műszak. Délelőtt nyugodtan főzhetnek maguknak, vagy gondoskodhatnak arról, hogy este mit fognak enni.

2018. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
94%
17-es véleményét maximálisan osztom!!!
2018. júl. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
97%

Valahogy így rendezném le a helyedben:


" Apu, anyu, egy dolog, hogy nem ízlik Nektek a főztöm és tudom, hogy nem vagyok egy konyhatündér, de ha így kritizáljátok a kajámat, oldjátok meg a dolgot, ahogy tudjátok. "

2018. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!