Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet finoman megjegyez...

Hogyan lehet finoman megjegyezni hogy ne kritizálja a főztöm, helyette inkább köszönje meg hogy megkinálom?

Figyelt kérdés
Van egy közel 1 éves lányom, szüleim dolgoznak reggeltől estig, az 5 munkanapból jó ha egyszer kimarad csupán csak a főtt étel! Olyankor mondjuk bundás kenyér vagy rántotta van. Édesapám, de anyukám is rendszerint huzgálja a száját, a biztosítékot az verte ki hogy apu tegnap előtt közölte miért chillis bab van? Tegnap pedig tepsibe sült krumpli volt májjal ami édesanyámnak nem tetszett! Ez kikakasztó. Egyrészt gyerek mellett nem könnyű rántásos kajákat és töltött káposztát csinálni, és nem is vagyok egy konyha tündér, több dolgot nem szeretek emiatt készíteni, na meg azért mert ha nem úgy sikerül ahogy otthon készítik akkor szintén jön meg bántásuk!
2018. júl. 14. 14:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%

Akkor?


Én az első után megmondanám nekik, hogy NEM főzök rájuk és pont!


Ennyi, oldják meg.

2018. júl. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

Drágám a levezetés nekem kusza, de címből kiindulva:

-ne kináld meg jo ideig

utána meg szépen add elő a kis cuki aranyos ártatlan lánykát akit úgy szertnek hogy de hát te úgy félsz hogy nem fog nekik ízleni

kéresd magad néhány hétig utána csend lesz

2018. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek után nem vinnék nekik kaját. Ha rákérdeznek, megmondanám, hogy besokalltam, hogy az elkészített kajára egy köszönömöt nem tudnak mondani, csak hepciáskodni. És te meg elsősorban párod és saját ízlésed szerint fogsz főzni euzentúl is. Ha továbbra is akarnak enni a főztödből, akkor nem fikázzák... ha igen, több kaja nem lesz, oldják meg maguknak.
2018. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem olyan "rendelős" fajták, de ha egy ilyen cetlit nyomsz a kezükbe, akkor majd abból érthetnek! Ráadásul, ha attól kezdve valóban nem viszel nekik még egy kóstolásnyit sem!

Oldják meg! Felnőtt emberek, mások is végeznek nehéz fizikai munkát, és mégis megoldják a család étkezését a bevásárlástól kezdve a főzést, mosogatást.


Te meg döntsd el, hogy hagyod-e magad tovább is kihasználni, miközben inkább a sárba taposnak, minthogy egyszer is azt mondanák, köszönöm! Vagy úgy döntesz, hogy ebből neked elég volt, és az ő életük, oldják meg ők!

2018. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!