Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira csalódtam az anyámban....

Annyira csalódtam az anyámban. Miért kell azonnal így reagálnia a terhességemre?

Figyelt kérdés

Vele mindigis jobb volt a kapcsolatom, mint apuval, vagyis őszintébb, nyitottabb. Ezért vele próbáltam megbeszélni, hogy terhes lettem... 17 éves vagyok, még gimis, vannak hosszútávú terveim, így nyilvánvaló volt, hogy nem fogom megtartani. De ezt el sem bírtam neki mondani, mert azonnal elkezdett velem veszekedni, hogyha szülni merek diploma nélkül, akkor rájuk többet ne számítsak, ne keressem őket és egy forintot se várjak, sem most, sem később. 10 percig ezt hallgattam, közben meg sem kérdezte, hogy én mit szeretnék, vagy bármi. Mikor elmondtam, hogy meg sem fordult az a fejemben, hogy megtartsam, akkor teljesen lenyugodott, mintha kicserélték volna... Annyit mondott, hogy "jó, hát reméltem, hogy ez lesz a válaszod". Megértem azt, hogy nem örült. De tényleg fél perc alatt elmúlt volna a szeretete és a törődése, ha azt mondom, hogy gyereket akarnék?


És most így a terhességtől függetlenül, ha bármi olyat tennék, ami neki/nekik nem tetszik, akkor az lenne a válasz, hogy "többet nem vagyok a lányuk"? Eddig azt hittem, hogy vele bármit megbeszélhetek, bármilyen helyzetben fordulhatok hozzá... Vagy ez csak a sokk miatt volt nála?


2018. júl. 14. 15:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
A sok okos úgy beszél,mintha ők nem szexeltek volna 17 évesen .... A kérdező hibát követett el, de sztem tanult a dologból.. Nemkéne mindenkit egyből letámadni.....Mindenki követ el hibákat... De persze ti tökéletesek vagytok.... Gondoltam!!!!! N
2018. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Szegény, sajnálom.... :( Valószínűleg nála ez a kommunikáció/a dolgok intezesenek módja.....

Az enyém is ilyen amúgy....elég szar....

2018. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%

Úristen ezek a válaszok h csalódott benned meg csak hirtelen megijedt....

Eleve a férfiak nagy része 14 evesen veszti el a szüzességet....

Nem, nem ijedt meg. Az ilyennek ez a stílusa, eleve mi ez h diploma nélkül ne szuljon? Egy fodrász mar nem.vállalhat gyereket v mi?

2018. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

“Utána mondta, hogy nem haragszik rám, meg nagyon szeret és megoldjuk majd”


Igen mert azt mondtad amit hallani akart. De ahogy irtad is ha megtartand akkor viszont mint mondta ne is szamits ra es hasonlok! Ez nem szeretet. Ez egy anya? Aki szarba hagyja a kolyket? Azt hiszi ha rikacsol akkor az celravezetobb?

Persze csalodott meg nem gondolta hogy terhes lesz a kiksoru lanya, de az hogy egybol neked esik, rad zuditja az osszes fenyegetest ugy hogy nem is mondtal meg semmit! Meg se kerdezett?! Jol erzed ez elegge erdekes!!...

O ugy latszik ugy “szeret” hogyha az elvarasai szerint elsz es cselekszel. Ha olyan dolgaid vannak ( es most vonatkoztassunk el a terhessegtol, mert nyilvan masban is ilyen..) ami nem az inyere valo akkor jajj neked!


Ez nem egy Anyai hozzaallas! Megha a gyakorin sok is az ilyen “anya” aki a gyereket egybol utcara dobja es megtagadja ilyen esetben. Es hirtelen nem szereti!

Jol erzed! A szeretet nem olyan hogy egyik percben van aztan ha olyat teszel akkor nincs! Mert az nem az!!


Es joggal merulhet fel benned a kerdes mi van ha megint olyan dolog tortenik (nem feltetlen terhesseg, barmi mas) ami nem az o elkepzelese, esetleg neked arrol teljesen mas, ugyanigy “melletted all” majd? Vajon szamithatsz e ra nagy bajban ha ugy van?!.. az is lehet igen.. de annak meg lesz az ara kesobb a reszerol.


Ismerem ezt a tipust... mint anyam! Es lehet az o bizalma is elveszett, de a gyereke is ilyen esetben!


Felreertes meg ne essek! Nem megtartani kell, de egy anya aki igy viselkedik mert adodott valami ahhoz hogy fordulhatna oszinte bizalommal az ember legkozelebb ha barmi van??! Mert lathatoan nem lehet! Es ez okoz egyfajta torest a szulo-gyerek kapcsolatban. Nem kicsit!

2018. júl. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

Utolso.. Nem ertek veled egyet egyaltalan..

Mint anya,egy ilyen helyzetben bizony ezzel allok a gyerekem mellett a legjobban,mert egy becsuszott baba nem egy leanyalom. Persze,lehet itt most dobalozni,hogy mekkora utalatos anyja van neki mert jaj ezek utan biztosan masban sem all melle..

Te mit tettel volna? Nem akadtal volna ki,ha a kiskoru gyerekedrol van szo? Nem akadtal volna,ki ha a kiskoru gyereked kitalalja,hogy marpedig babazni fog es majd neked kell eltartani? Ugyanmar.. Hirtelen felindulasbol az ember barmit mond,annak ellenere is ha nem gondolja komolyan azt. Mert felti a gyereket,mert csalodott benne,igen csalodott benne es nem azert mert szexel,hanem mert felelotlenul. Szoval... Lehet itt az anyat szidni,szerintem ez akkor is jogtalan..

2018. júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
42%
Èrtsd meg őt is, hirtelen pànikba esett. Èn is összeszarnàm magam ha ilyet szólna a 17 èves lànyom. Leperegne előttem eletem filmje, hogy mi lesz, hogy akarhogy dont mindenkepp rossz lesz neki.
2018. júl. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

“Nem akadtal volna,ki ha a kiskoru gyereked kitalalja,hogy marpedig babazni fog es majd neked kell eltartani?”


A kerdezo pont azt mondta nem tartja meg, egy szoval se mondta hogy megtartja es babazni akar.

En se tapsikolnek egyebkent, de elgondolkoznek En hol rontottam el (felvilagositas egyebek) hogy ez megtortent. Mindazonaltal teljesen szakszeru, konkret vedekezes mellett is lehet valaki terhes kortol fuggetlenul.

Itt a fo problema amit a kerdezo kerdezett valojaban hogy az anyja, Kerdezes Nelkul kezdte razuditani az osszes letezo fenyegeteset! Nah itt van a problema!

1. Fogalma sincs vedekezes vagy hanyagsag miatt lett

2. Fogalma sincs a lanya mit gondol a helyzetrol csak raripakodott

3. Ha megkerdezte volna egybol esetleg meguszik o is egy idegbajos kirohanast, mert rajon hogy esze agaban sincs megtartani a lanyanak a gyereket


De teljesen mas a gyerek fekvese, hogy


A: megkerdezi, hurra a lanyom is ezt gondolja mindenki boldog, mehetunk az abortuszra


B: elodaom az idegbajost, a lanyom nez hogy mi van mert megszolalni nem tud, aztan kiderul ugyanaz mint A esetben, csak eppen itt nem 100%ig boldog mindenki mert a lanyaban felmerult a kerdes hogy ez most megis hogy? Normalis e hogy az anyja Kerdezes Nelkul raripakodik, es esetleg tovabb gorgeti mas dolgokra. Nem, NEM normalis! Te egy ilyen anya fele legkozelebb ha bajban vagy oda mersz majd allni hogy belekalkulalod megint ezt kapod? Plane ha ellenvelemenyen..

Aztan utan a meg jon majd az anyuka reszerol a siram hogy miert nem mondta el a budos kolyok! Hat ezert...

2018. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet azt az anyát is megérteni? Kiváncsi lennék az itteni válaszolók közül mennyien reagálnának teljesen higgadtan arra, ha a 17 éves lányuk előállna azzal, hogy terhes lett. Ez azért egy nagy sokk. Az ember meg mindig a legrosszabra gondol. Ha eltűnt a gyereked, akkor is csak legyintesz egyet és "áh, majd előkerül, biztosan nem rabolták el"? Nem, bepánikolsz, lehet azonnal mész is a rendőrségre, közben a gyereked meg csak elbújt. Ugyanaz a helyzet. Ilyen stresszhelyzeteket nehéz pókerarccal kezelni és ezt te is megérthetnéd kérdező, ha már nagy voltál ahhoz, hogy lefeküdj valakivel.
2018. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Egy lapon nem emlitheto egy eltunessel!!


Nehogy mar az legyen az alap es a normalis emberek kozotti kommunikacioban hogy kerdezes nelkul leuvoltjuk valakinek a fejet mikor halvany lila fingunk sincs a dolgokrol, reszletekrol!

Eszem megall!

2018. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nagy a szád, de azért megnézném, te hogyan reagálnál egy sokkoló hírre.
2018. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!