Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha összeköltözünk anyám...

Ha összeköltözünk anyám párjával, onnantól kezdve ő a nevelőapám lesz?

Figyelt kérdés
Már nem vagyok kisgyerek (16 éves vagyok), a szüleim elváltak, de a rendes apámmal is tartom a kapcsolatot, találkozunk. Pontosan mikor használják a nevelőapa kifejezést? Mert nem ő fog felnevelni, de mégis ott lesz minden nap, akkor most nekem a nevelőapám lesz?
2018. júl. 16. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A köznyelvi megnevezés ez, de ettöl még nem lesz nevelöapád, már csak a korod miatt sem. De jobb megnevezés híján ezt fogják a legtöbbem mondani.

Gondolom, te eddig is valahogy szólítottad (keresztnév vagy egyéb megnevezés), nyugodtan használd azt továbbra is másokkal szemben is, pl. a Zoli hozzánk költözött, stb.

2018. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Tkp. nevelőapád lesz, hiszen még kiskorú vagy és vele együtt fogsz lakni. Úgy tudom, ez nincs pontosan meghatározva, inkább a bevett szokás mutatja meg.

Ha szabad kéretlenül is tanácsot adnom Neked: Amellett, hogy biológiai apáddal is tartod a kapcsolatot (dicséretet kapsz tőlem érte), a nevelőapáddal (most már így nevezem őt) se viselkedj idegenként, hiszen anyukád élettársa élsz, akit ő minden bizonnyal szeret. Tehát ne keserítsed meg anyukád életét. Gondolkozz el azon, amikor netán megszid, vagy valamit nem engedélyez, hogy valószínűleg az édesapád is ezt csinálná. Nem gondolom, hogy mostoha gyerekeként kezelne. Légy bizalmas feléje, gondjaidat beszéld meg anyukáddal, de ne durcáskodj a nevelőapáddal szemben. Minden jót!

2018. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Igen - vagy mostohaapa.


Nos, nekem mostohaanyám lett. Lehetett volna nevelőanyu, a természetéből adódóan nem lett, sajnos :/

2018. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én anya élettársaként hivatkozok rá. Nem az apám, nem is lesz soha. nincs vele bajom, neki se velem, olyan semmilyen a viszonyunk. De nem is kell szeretnünk egymást, aki összeköt minket az anya. Ennyi.
2018. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Meg sem fordult a fejemben, hogy rosszul viselkedjek vele, nincs rá okom, normális, kedves ember és nem akarna beleszólni az életembe. Én sem szoktam olyan dolgokat csinálni, amikért annyira megszidnának, jó gyerek vagyok.:D

Van 3 fia, ők már felnőttek és nem vele élnek, de azért ott is vannak problémák, szerintem elég neki az is.

2018. júl. 16. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, úgy látom józanul gondolkozol.
2018. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!