Gags kérdése:

Terror vagy garzon?

Figyelt kérdés

A családomban már régóta nincs minden a rendjén, de tegnap elharapózott a helyzet. Mivel apa korábban kapott szabadságot elkezdte a felújítást, viszont ez azzal járt hogy a munka közben részegre itta magát (ez még nem újdonság, nála már csak természetes). Miután anya is hazaérkezett a 12 órás műszakból (túlóra) apa a haragtól elvakulva rátámadt anyára (előtte én kaptam) és előadta kálváriáját (igen, anya nem dolgozik, csak ő dolgozik, sőt ő már nem is dolgozik, igazi rabszolga). Anya tűrte egy darabig, mert ez is megszokott dolog. Ha apa csinál valamit rögvest úgy érzi a világot váltotta meg és dicsőíteni kell ezért. Csak hogy anya különösen nem volt abban a passzban, alig állt a lábán, sőt dicsőítés helyett csak annyit mondott hogy az új szőnyeget fel kellett volna szedni. Ennél a pontnál eldurrant apa agya. Már ordítoztak egymással amikor is anya olyant tett amire nem sokszor volt példa, visszaszólt. Apa megütötte és nem is egyszer, felpofozta (lesokkoltam) és akkor anya elájult. A kávé amit kezében tartott beborította a padlót ő pedig ott vonaglott az egész közepén félig nyitott szemmel. Borzalmasan megijedtem, itt már én üvöltöttem apával és felhívtam a mentőket (a legrosszabb amire gondoltam a szívroham, az epilepszia utána ugrott be) még mielőtt megadhattam volna a címet anya jobban lett. (De apa még akkor is ordított amikor eszméletlen volt és nem akarta elhinni hogy rosszul van, váltig állította hogy megjátssza. A tesóm volt az aki odarohant segíteni míg én telefonnal babráltam. Apa az ágyra is a karjánál fogvást rángatta fel.)


Most pedig anya nem tudja mi tévő legyen, ahogyan mi sem. Nem akarunk tovább együtt élni az emberállattal akit apaként emlegettem és nem akarunk garzonban sem élni. Más kilátásunk nem lenne,hiszen anya fizetés nem elég egy kislakáshoz. Itt nem a luxus elvesztéséről van szó amiben amúgy sem élünk, sokkal inkább a normális körülményekről. Falun nőttünk fel én és a bátyám is, számukra a kert és az állatok természetesek és mindennaposok. Így is egy szobában élünk és borzalmas. Két ellentétes nemű kamasz alapból nem jó kombináció. És ilyenkor elképzelem hogy a városban élnénk és hárman nyomorognánk egy szobában. De pokoli bűntudatom van ha így gondolkozom, mert baromira nem normális hogy anya a tesi és lelki épségét kockáztassa ezért.


Nem bírok dönteni és támogatnom kell. Mondhatom neki azt hogy többé már nem bántsák és elhagyjuk a szülőházunkat a szülőfalunkkal együtt hogy egy kis garzonban nyomoroghassunk (és lemondunk a háziállatainkról is) vagy mondhatom azt hogy tűrje apa kilengéseit, mondjon le az emberi mivoltáról és legyen a holtáig hű, engedelmes asszony aki minden este megkapja a jól megérdemelt pofonokat (amikért 12 órát dolgozott?)



2018. júl. 18. 17:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Keresni kell alberletet. Ha eleg magyok vagytok ti is tudtok dolgozni, ha mas nem nyaron es segiteni anyukatoknak. Kertes hazat is szoktak kiadni, nem kell egybol varosra gondolni, de kisvarosokban is lehet olcson talalni, attol fugg, merre eltek. Vagy egy kisebb lakast 40-50 korul mar ki lehet venni. De semmikeppen ne maradjatok evvel az idiotaval. Csaladsegitobe be lehet menni, egy probat meger, hatha tudnak segiteni.
2018. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Meneküljetek.
2018. júl. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Látlelet, feljelentés, a ti tanúvallomásotok alapján jó eséllyel elítélnék ezt a "lényt". Normális világban halált érdemelne. A házban Anyukádnak van tulajdonrésze? Ha elválik, utána rendezni lehet az anyagiakat. Szerintem meneküljetek, akár garzonba is, a testi-lelki egészségetek fontosabb bárminél. A családon belüli erőszak a statisztikák szerint az idő múlásával egyre rosszabb lesz, és nem szükséges megvárni, amíg tragédia történik. A tesóddal próbáljátok minél inkább támogatni Anyukádat.
2018. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelműen menjetek. Ha mindhárman dolgoztok, ki tudok bérelni egy két szobás lakást.
2018. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
"meneküljetek, költözz el, albérlet"-mind ezt tv előtt ülve, fotelból. Más ötlet? Mintha olyan lenne, mint palacsintát sütni. Szálljatok már magatokba.
2018. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 acelsziv ***** válasza:
83%
5:Te mit javasolszVilág Bölcse?
2018. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 acelsziv ***** válasza:
83%
5:Te mit javasolsz Világ Bölcse? Mert eddig csak másokat oltogattál.
2018. júl. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Ti hány évesek vagytok? El tudtok menni dolgozni?

Én mennék albérletbe inkább, ez így nem élet. Vagy koleszba.

2018. júl. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a te döntésed, felesleges stresszelned miatta. Apád dolga lett volna nem előidézni, de ha már így alakult, anyád dolga lenne téged megvédeni tőle. Te nem tudsz semmit csinálni, az lesz, amit anyád dönt és tesz. Akkor is, ha közben veled takarózik.
2018. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én 16 a testvérem 8 és Erdélyben élünk.
2018. júl. 18. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!