Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mitől lesz egy...

Szerintetek mitől lesz egy 40-es évei elején járó férfi alkoholista?

Figyelt kérdés
Mik lehetnek a leggyakoribb okok szerintetek. Válaszokat keresnék apám alkoholizmusára. Egyébként nem volt rossz ember, soha sem bántott senkit részegen se. Hozzám is mindig jó volt, nagyon szerettem. 12 éves voltam amikor meghalt. Viszont szeretném, ha nem jönnének mocskolódó kommentek, mert ha ismertétek volna tudnátok, hogy nem volt egy ro*hadék tetű. Nem haragszom rá amúgy csak egyszerűen nagyon bánt ez a dolog, és választ keresnék, mert nincs ötletem, hogy mi vezetett oda, hogy alkoholista lett.
2018. júl. 20. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Boldogtalanság, pótcselekvés, lelki vigasz, menekülés....


Valamit nem tudott megoldani, valamivel nem tudott szembenézni, vagy valamit nem tudott elérni, stb. és ennek elfedése egyszerűbb módszerrel.

2018. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Rossz házasság.
2018. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hajlam...
2018. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3 Ezt hogy érted? A felmenői közt nem volt alkoholista. Amúgy ami nekem körvonalazódik az, hogy nem volt jó a házasságuk anyámmal. A világért se szeretném kritizálni anyámat, de eléggé elhagyta magát. Nem tudom, hogy mi volt ennek az oka, talán apám is elhanyagolta vagy nem tudom... Az a baj, hogy egyáltalán nem láttam rá ezekre a dolgokra. Össze vagyok zavarodva.
2018. júl. 21. 00:42
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

CSAK az lesz alkoholista, aki annyira gyenge jellem, hogy képtelen önmagának parancsolni!

Rengeteg ember él rossz körülmények közt, boldogtalan, MÉGSEM lesz alkoholista, meg szintén soknak nincs igazßanból komolyabb problémája, és MÉGIS alkoholista lesz.

Ez egyszerüen csk jellemhiba és semmi köze a körülményeihez!

2018. júl. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az alkoholista semmivel sem gyengébb jellem, mint a dohányos, túlevő, (szerencse)játékfüggő, internetfüggő stb ember, csak szociálisan nem elfogadott a függősége.


A hajlam sokat jelent, de ha nem volt semmilyen függő felmenője (dohányos sem?) Akkor azt mondom, hogy az ember a boldogtalanságra, rossz házasságra, szex hiányra néha a legkülönfélébb pótszert választja. Sok férfi mondja büszkén, hogy nem csalná meg soha a feleségét, de helyette iszik, kártyázik, lóversenyezik, dohányzik stb. Mindig van valami.Amúgy egy házasságban a megcsalás is lehet egy "pótcselekvés" a problémák megoldása helyett.

2018. júl. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

"nekem körvonalazódik az, hogy nem volt jó a házasságuk anyámmal"


Apád nem akart elhagyni benneteket -főleg téged- amikor rájött, hogy anyád csalja.

Tehetetlen bánatában inkább az italhoz fordult...

2018. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7 Azt hiszem ez lesz az igazság.
2018. júl. 21. 17:58
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os: "Szerintem az alkoholista semmivel sem gyengébb jellem, mint a dohányos, túlevő, (szerencse)játékfüggő, internetfüggő stb ember, csak szociálisan nem elfogadott a függősége."


Ebben egyetértünk, de ITT most az alkoholizmus volt a kérdés.

2018. júl. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!