Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya ideges, mert nem csinálha...

Anya ideges, mert nem csinálhat házimunkát, hogyan nyugtassuk le?

Figyelt kérdés

Anya alapból elég idegbeteg egy nőszemély. Nem érzi jól magát ha nem köt bele valakibe. Már kb 10 éve. Apával elváltak 7 éve, de még mai napig együtt lakunk, bár utálják egymást, és legszívesebben megölnék egymást. Minden nap minden percében idegileg kész van. Ezt naponta sokszoros kiabálással, ordítással, sírással, önbántalmazással, és mindenen való veszekedésgenerálással fejezi ki. Elég idegesítő, már volt miatta egy műtétem 3 éve (akkor nagyon intenzíven, másodperc szünet nélkül idegesített mindenkit), amikor az összes stressz a hasamra ment. Azután se állt le, de már nem ilyen intenzív a dolog, max 20-25 veszekedés van egy nap. Na de, most megint sokkal intenzívebben elkezdett veszekedni, mert meg kellett műteni a lábát viszér miatt és vérrögös trombózis ellen. Pénteken jött haza (húga hozta haza), és addig tök nyugodt volt minden, amíg nem volt itthon, majd berrobbant a frissen műtött lábával és az első perctől kezdve úgy veszekedett, mint valami vadkan, aki meg akar minket ölni. Tudniillik, NAGYON tisztaság és rendmániás. Egy porszem miatt beindítja a porszívót, ha kell 3 naponta porszívózza a lakást, minden nap mos/mosogat, napi 3-szor söpör/mos fel. De erre senki sem kéri. Sőt, kérjük sokszor, hogy NE csinálja, majd mi elintézzül a saját szobánkat vagy majd mi feltakarítunk magunk után. De ezt ő figyelmen kívül hagyja, és ha lecsöppent 1 csöpp víz egyből kiugrik a fotelből és felmossa az egész konyhát. Na és amikor hazajött a veszekedés mellett teljesen stresszes állapotban elkezdett növényeket öntözni, mert hogy mindjárt meghalnak a virágjai (amúgy mi locsoltuk ahogy kérte és semmi bajuk nem volt

...) meg elkezdett a mosogatóból kipakolni meg be, a ruhákat a mosógépbe berakta, elkezdett söpörni, stb, olyan dolgokat csinált amit nem szabadott volna. Másnap reggelre ki is vérzett a sebhelye és elájult egy pár percre, majd felpattant és ment ebédet főzni. Amikor mentőt akartunk hívni akkor pedig úgy veszekedett, hogy olyat még nem látott a világ. Szerencsére mostmár jobban van, de hiába kérjük meg, hogy ne csináljon semmit, pihenjen a lábával, nem érdekli őt, ő házimunkát akar végezni, az az egyetlen szórakozása neki az unalmas TV nézés mellett. Szóval, bármi ötlet hogyan nyugtassuk le? Én 18/f, anya 46, apa 66 éves.



2018. júl. 23. 15:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Látom megjöttek az idióták. Ez nem takarító mánia?? Akkor mi a hímtagom?? Le van írva, hogy mindent megcsináltak - de egyeseknek sikerült megragadni a lényeget. Aki ennyire idegbeteg, szedjen gyógyszert. Most gondolom jön az a lemez, hogy költözzön el, az senkit nem zavar, hogy a saját gyerekét csinálja ki 7 éve, azaz amik 11 volt. Ja, tudom, miért nem költözött el 11 évesen és vállalt munkát....
2018. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%

Sosem értettem,hogyan lehet egy szülő ennyire önző.

Oké,hogy nincsenek jóban apáddal,de a gyerekekre lévő tekintettel,akkor is békét kellene biztosítaniuk,ha már anyagilag nem oldható meg a különmenetel.

Kikészíti a saját gyerekeit,ettől nincs bűntudata?


Ráadásul az apátok már idős,nyugdíjas.

az idősebbek meg már nem úgy viselik a stresszt.

Bele sem gondolt,hogy mi lenne,ha kiesne a háztartásból egy biztos jövedelem?

Ha volna egy kis esze neki kellene kompromisszumkésznek lenni,mert neki inkább érdeke az együttélés,mivel neki még nincs biztos jövedelme.

2018. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

Anyádnak nagyon súlyos pszichés állapota van, réges rég orvosi-pszichológusi kezelés alá kellett volna vonni! Több éves kezelés alá, olyan súlyos. Nem értem, hogy erre hogy nem került eddig sor, legalább a háziorvos rábeszélhette és beutalhatta volna. Nem tud magától megoldódni, nagyon mélyen gyökerezik. Neked még az is jó lenne, ha te el tudnál menni egy pszichológushoz, aki téged felvértez azzal, hogy ezt hogy tudod elviselni. Próbáld meg nem magadra venni, mert ez róla szól, nem rólad. A játszmáiba nem kell belemenni.

Ha az orvosi utasítás ellenére mászkál és dolgozik, konkrétan bele fog halni! Keressél valami jó ijesztő cikket a trombózisról.

Az, hogy évekkel a válás után együtt laknak, szintén abszurd. Valamiért úgy találják, hogy ez az érdekük, különben tettek volna valamit ellene. Hacsak nem egy 30 nm-es lyukban laktok, el lehet cserélni kettőbe, egy 50 nm-eset akár két 25 négyméteresre, legfeljebb a különbözetre kölcsönt felvenni. Te pedig olyan helyre menjél továbbtanulni, hogy kollégiumba tudjál költözni.

2018. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%

A kérdések, amik felmerültek bennem:


1. Miért laknak még együtt?

2. Te miért laksz még velük? Rákban akarsz meghalni záros határidőn belül?

3. Kát férfi nem tud helyretenni egy nőt? Félreértés ne essék, elítélem a bántalmazást, de anyádat már rég agyonvertem volna.


"már volt miatta egy műtétem 3 éve (akkor nagyon intenzíven, másodperc szünet nélkül idegesített mindenkit), amikor az összes stressz a hasamra ment."


Bocs, de ez egyszerűen elképesztő.

Milyen anya, milyen ember az, aki konkrétan meggyilkolja a családtagjait?

Anyádnak börtönben volna a helye, mint gyilkos.


De titeket sem értelek. Naponta 25X veszekszik???? Mi van????

Ennyire papucsok vagytok? Mert akkor megérdemlitek...


Szerintem hagyjátok, hadd dögöljön bele a házimunkába, aztán végre nyugi lesz. Illően megkönnyezitek, visztek virágot a temetőbe, és végre boldog, nyugodt életet élhettek...

2018. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 dellfil ***** válasza:
82%

"Tudniillik, NAGYON tisztaság és rendmániás."

Ebben minden benne van. A kérdés kommented ennek a kifejtése. Talán még egy kis munkamániával van megspékelve anyukád tisztaság-rendmániája.

Sajna a válasz: Semmivel sem "nyugtatható" le. Ha azt akarjátok, hogy az agresszív kitörései minimálisak legyenek, akkor bizony hagyni kell, hadd tegye amit akar. Mosson, takarítson, mosogasson látástól vakulásig. Persze ez még nem elég, mert valószínű, hogy nektek ott kell bokázni a közelében, - lesve minden rezdülését - hogy ugorhassatok ha pattint: ez kell, az kell, segíts arrébb tenni, állj félre, ne állj már oly mamlaszul, igyekezz...

Persze, ha ezt kibírtátok hosszú távon akkor már a mártíromkodásait elviselnetek is semmiség.


Rendmánia, tisztaságmánia. Pl.:


[link]


[link]


dellfil

2018. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%

14-es,

a válaszodból arra következtetek, hogy te sem vagy sokkal különb, mint a kérdező anyja! Te is idegbeteg lehetsz...

Ha figyelmesen olvastad volna a kérdezőt és a köztes válaszait, akkor tudnád, hogy nincs pénzük külön költözni (ez a válasz az 1. kérdésedre). Kár, hogy nem tudod, de most elárulom, hogy stressztől nem lehet rákot kapni (ez válasz a 2. kérdésedre). A 3. kérdésed utolsó mondata minősít téged, ha a kérdező helyett agyonverted volna az anyját. Ezek szerint a sajátodat is. A többi válaszod többi részéről nem is nyilatkozom. Förtelmes és elítélendő.

2018. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem Te írtál ki már egy ilyen kérdést, csak akkor mentetek a Balatonra dolgozni?
2018. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó válaszoló! Nekem is pont ez tegnapi kérdés jutott eszembe. Érdekes az sebkivérzés és az ájulás tegnap is szerepelt. Szerintem simán kamu kérdés a tegnapival együtt.
2018. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%
Linkeljétek már be, melyik az.
2018. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én írtam ki azt is, igen. Ma jöttünk haza.
2018. júl. 23. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!