Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 13 éves lánynak mennyi...

Egy 13 éves lánynak mennyi házimunkát kell végeznie?

Figyelt kérdés
Az nagyon kevés ha hetente egyszer kiporszívózom a saját szobámat, így az anyukámnak azt már nem kell kitakarítania?
2018. ápr. 5. 22:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem kevés.

Te is a család aktív tagja vagy, anyukád nem egyszemélyes takarító-házvezetőnő.

13 évesen már tudsz pl. mosogatni, vagy akár az egész lakást kiporszívózni.

Az, hogy a saját szobád te tartod rendben, kamaszként szerintem alapdolog.

2018. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

picit csinálhatnál többet is :) ha pl még le is törölgetsz magadnál meg tényleg rendbe vágod a szobádat az jó kezdet :) de néha ha pl megkérdezed anyud hogy mibe segíthetsz az se árt :) de nem élünk veletek... pl anyud lehet nem is dolgozik, kicsi ház.. akkor egész nap lehet éppen ideje... te csak tanuljál...

de ha a saját szobád meg csinálod rendesen 13 évesen az már nem rossz :) ha néha besegítesz még jobb

2018. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%
Csatlakozom az előzőekhez. :)
2018. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
66%
Még a szemetet is levihetnéd, meg a mosogatás is beleférne mondjuk hetente párszor.
2018. ápr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
53%

Ennél sokkal többet.

Ha már porszívó nyugodtan az egész lakást fel lehet porszívózni, vagy néha felmosni.

Néha el lehet mosogatni evés után.

A szemetet minden nap ki lehet vinni.

A mosogépből néha ki lehet teregetni vagy a szárítóról beszedni a ruhákat.

2018. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
59%

A saját szobádat rendben tartani alap.

Ezen kívül pl elpakolhatod a tiszta edényeket mosogatás után, teregethetsz, leszedheted a tiszta ruhákat a szárítóról, porszívózhatsz a lakásban.

Nekem 13 évesen már mindent kellett csinálni, de nyilván meg is tanították, hogy hogyan. Kezdj az egyszerűbb feladatokkal.

2018. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
74%

Ezt anyukáddal beszéld meg. Van, aki 11-12 évesen már főz-mos-takarít-állatokat gondoz-stb., minden házimunkában segít otthon vagy teljesen át is veszi őket a szüleitől.

Meg van, aki 18-20 évesen is vinnyog, ha havonta egyszer el kell mosogatnia, és ahhoz van szoktatva, hogy mindent megcsinálnak helyette és neki nem kell mozdítania a kisujját sem.

2018. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%
En 13 evesen a sajat szobamban mindent en csinaltam, meg segitettem teregetni meg ruhakat osszeszedni hajtogatni elrakni. Meg neha megkertek hogy ha anyaeknak nem volt erejuk vagy idejuk hogy porszivozzam mar ki az egesz hazat, vagy mossak fel ilyesmi. Szerintem ez mindenhol mas, de ha megkerdezed anyukadat hogy mit kell segiteni akkor tudsz a legjobb helyzetbe kerulni
2018. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezd meg anyukádat, hogy szeretné-e, hogy segíts neki valamiben, ez szerintem megbeszélés kérdése.


Nekem pl. mai napig csak a saját szobámat kell takarítanom, rendben tartanom, más rendszeres feladatom nem volt és most sincsen (értelemszerűen, ha szükségem van egy ruhára, akkor kivasalom, ha kell egy pohár, akkor elmosom, meg mindenhol eltakarítok magam után, ha kell, akkor főzök is magamnak, de ez nem rendszeres és inkább csak a saját cuccaimra vonatkozik). Anyukám vásárol, főz, vasal, takarít a lakásban, míg apukám intézi a mosást, teregetés és a mosogatókép ki-, bepakolása és a kinti munkák is az ő feladata. Nálunk ez így működik, míg más családokban pedig máshogyan van felosztva.

2018. ápr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
11%

Semmit!

A gyerekkor arra van,hogy légy gyerek!

2018. ápr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!