Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őrlödöm, a véleményetekre van...

Őrlödöm, a véleményetekre van szüksém. Mit tegyek ha a párom és a családom utálják egymást?

Figyelt kérdés

Már az elejétől fogva unszimpatikus a párom a családomnak, pedig a párom nem indított rosszul egyáltalán.


Velem nagyon rendes, lesi a kívánságaimat, motivál, megnevettet, bátorít, és amilyen stresszes típus voltam, már nagyon sokat javultam mellette, és mindent megad nekem az ágyban.


Igaz, hajlamos rá hogy kiabáljon velem, gusztustalanul beszél, hirtelen haragú és agresszív, de ez ritkán fordul elő.

Állandóan azon dolgozik, hogy nekem jobb legyen, és a szüleim által kapott sebeket ne hordozzam tovább, de sokszor nem jön össze ez a motiváció és dühös.


Keményen dolgozik két helyen,jó beosztásban. Fiatal, saját lakása van, és az apám szerint ezekre nagyképű, holott egyszer mondta nekik amikor a bemutatkozás történt meg hogy mit csinál, mikor, hogyan, hol, és a szokásos kérdések amik ilyenkor szoktak lenni, ő válaszolt.


Az anyám is állandóan támadja, folyton felteszi nekem a kérdést:

"És mi lesz ha megver?"


A párom szerint ez azért van, mert látja az anyám hogy ő nem egy papucs, kimondja a véleményét legyen az tényleg bárki, nem szépít semmit, és érzi az anyám hogy fel tudja venni vele a versenyt. Bele lát mindenbe és rá lát dolgokra, és ez is láthatóan zavarja anyut.


Engem háztartási gépnek használ anyu a párom szerint, én viszont úgy látom hogy támogatni kell a szüleimet, hiába vagyok felnőtt.

Baromi sok, CSÚNYA sérelem van amit kaptam és kapok a családomtól, ennek ellenére ugyan úgy ugrok mintha semmi sem történt volna, ez nyilván zavarja is a páromat.

Ti mit tennének?


2018. júl. 26. 03:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami jellemzést leírtál a párodról meg ahogy veled viselkedik, elég ellentmondásos.

Szerintem nem érdemes "összereszteni" őket.

Te magad rendezd velük a dolgokat, a párod meg max B tervnek jó.

2018. júl. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

"Igaz, hajlamos rá hogy kiabáljon velem, gusztustalanul beszél, hirtelen haragú és agresszív, de ez ritkán fordul elő."


Nos, a fent idézettek alapján az idő előrehaladtával sűrűsödni és durvulni fognak az ilyen alkalmak. Sajnos, tapasztalatból beszélek. Érdemes elgondolkodni anyukád kérdésén, illetve azon - bár nem írtad, mennyi ideje vagyok együtt -, hogy hosszú távon milyen kilátásaid vannak ilyen ember mellett.

2018. júl. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Ez első pofon is a te hibád lesz...
2018. júl. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Látják tiszta fejjel hogy milyen ember, néha hajlamosak vagyunk elnézni sok mindent ha szeretünk valakit.
2018. júl. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Ja és válasz a kérdésre az hogy ezt nem lehet erőltetni.
2018. júl. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

„ mi lesz ha megver?“

Akkor meg leszel verve. Felnott vagy, bele nem halsz, maximum elhagyod. Azert egyszer kapni nem olyan nagy tragedia, nem olyasmi, amin ne lehetne tultenni magad, HA utana NEM maradsz vele.

Ettol fuggetlenul ne a parod legyen a kapaszkodo, mert ha szetmentek, minden borul. Tedd ugy rendbe az eleted, hogy ha vele bukta is lenne, ne kenyszerulj a csaladodra.

2018. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Mit tegyél? Először is nőj fel.


Ha nem szeretik a párodat, akkor ne vidd őt haza, ennyi. Csodálom, hogy ez a megoldás senkinek sem jut az eszébe. Én pl. meg sem ismerkedtem a férjem szüleivel, mivel azok alapján, amiket mesélt róluk, szar embernek tartom őket és nem akarok odamenni hozzájuk jópofizni. Ennyi, nem kell túlkomplikálni a dolgokat.


Az, hogy agresszív, még nem feltétlen jelenti azt, hogy meg fog ütni. De ha megteszi, akkor azonnal hagyd ott, mert az első pofont MINDIG követni fogja a többi.

2018. júl. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

hajlamos rá hogy kiabáljon velem, gusztustalanul beszél, hirtelen haragú és agresszív, de ez ritkán fordul elő.


Ebben az esetben nekem sem lenne szimpatikus, és féltenélek tőle.

2018. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

"hajlamos rá hogy kiabáljon velem, gusztustalanul beszél, hirtelen haragú és agresszív, de ez ritkán fordul elő."



MOST, azonnal kirúgnám a pasit. Ütni is fog. A családodtól elszakítást már elkezdte, te írtad le.


MENEKÜLJ! AMÍG MÉG TUDSZ.

2018. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Tehát azért, mert megnevettet és jól meg tud kefélni, elnézed neki, hogy egy agresszív állat? Gratulálok. Remek alany vagy a manipulálásra, hiszen már elkezdett a családod ellen fordítani.
2018. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!