Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Őrlödöm, a véleményetekre van...

Őrlödöm, a véleményetekre van szüksém. Mit tegyek ha a párom és a családom utálják egymást?

Figyelt kérdés

Már az elejétől fogva unszimpatikus a párom a családomnak, pedig a párom nem indított rosszul egyáltalán.


Velem nagyon rendes, lesi a kívánságaimat, motivál, megnevettet, bátorít, és amilyen stresszes típus voltam, már nagyon sokat javultam mellette, és mindent megad nekem az ágyban.


Igaz, hajlamos rá hogy kiabáljon velem, gusztustalanul beszél, hirtelen haragú és agresszív, de ez ritkán fordul elő.

Állandóan azon dolgozik, hogy nekem jobb legyen, és a szüleim által kapott sebeket ne hordozzam tovább, de sokszor nem jön össze ez a motiváció és dühös.


Keményen dolgozik két helyen,jó beosztásban. Fiatal, saját lakása van, és az apám szerint ezekre nagyképű, holott egyszer mondta nekik amikor a bemutatkozás történt meg hogy mit csinál, mikor, hogyan, hol, és a szokásos kérdések amik ilyenkor szoktak lenni, ő válaszolt.


Az anyám is állandóan támadja, folyton felteszi nekem a kérdést:

"És mi lesz ha megver?"


A párom szerint ez azért van, mert látja az anyám hogy ő nem egy papucs, kimondja a véleményét legyen az tényleg bárki, nem szépít semmit, és érzi az anyám hogy fel tudja venni vele a versenyt. Bele lát mindenbe és rá lát dolgokra, és ez is láthatóan zavarja anyut.


Engem háztartási gépnek használ anyu a párom szerint, én viszont úgy látom hogy támogatni kell a szüleimet, hiába vagyok felnőtt.

Baromi sok, CSÚNYA sérelem van amit kaptam és kapok a családomtól, ennek ellenére ugyan úgy ugrok mintha semmi sem történt volna, ez nyilván zavarja is a páromat.

Ti mit tennének?


2018. júl. 26. 03:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Te hülye vagy ezt komolyan mondom.


Menjél pszichológushoz, hogy legyen erőd kidobni ezt a fxt.

2018. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Sok kérdés fölmerült bennem.


Szüleid sokat bántottak. Ezek után csöppet sem meglepő, hogy egy ilyen férfiba szerettél bele. Jó esetben erős egyéniség, aki biztonságot ad és támogat. Rossz esetben bántalmazóvá is válhat.


Anyukád kérdése kapcsán fölmerült bennem: Anyukád mennyit tud a köztetek felmerült konfliktusokról? Hogy párod kiabál veled, agresszív stb.? Nem kéne a párkapcsolati konfliktusokat elmondani a szüleidnek, mert így nem csoda, ha utálják. Vagy őelőttük is kiabál veled? Mert az viszont legalábbis meggondolásra kéne, hogy késztessen.

Szerinted támogatni kell a szüleidet: jó lenne, ha konkrét példákat említenél. És ha hozzátennéd, hogy szüleid milyen egészségi állapotban vannak, mennyi idősek. Van egy olyan sejtésem, hogy ebben párodnak lehet igaza.

Milyen sérelmeket okoztak/okoznak a családtagjaid? itt most csak a szüleidre kell gondolnunk, vagy másokra is (testvéred, nagyszülőd, nagynénid, nagybácsid stb.)


Ha ezeket mind megírod, egy kicsit tisztábban látunk és kiegyensúlyozottabb tanácsot tudunk adni.

2018. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%
Te nem vagy normális,nem veszed észre hogy miért utálják a párodat? Egy ilyen agresszív állat,és te még mentegeted? Nem nem a szüleiddel van a baj hanem veled. Az pedig hogy kiabál veled és agresszív az egyáltalán nem normális.
2018. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ez egy friss, fél éves kapcsolat.

A szüleim jó egészségnek örvendenek szerencsére. A házasságuk már nagyon hosszú ideje nem jó, de nem váltak el.

A szüleim sokat dolgoztak mindig is, ezért a nagyszüleim neveltek fel. Keményen fogtak, állandóan ellenőrzés alatt voltam, nem engedtek meg semmit sem szó szerint. A szüleim azt a nagyon keveset amit velem töltöttek, az idő alatt is sokat szidtak, és úgy érzem, hogy jogtalanul. 12 évesen már keményen takarítottam a házat, mostam, és tanultam.

Jártam nyelviskolába, szépen tanultam, és iskola után amint haza értem ettem és álltam is neki takarítani.

Úgy érzem, hogy mindent megtettem amit annyi idősen lehetett, és amit még most is meg tehet az ember. Az utasításokat végrehajtottam, bármit kértek tőlem, megcsináltam, mégis a hibámra rá lett nagyítva állandó jelleggel.

Ha valami észrevételem volt a családi összetartást illetően, vagy éreztem hogy valami nem jól működött a családban és szóvá mertem tenni, akkor jött a szokásos jól bevált leszidás, és a:

"Ebbe te nem szólhatsz bele"

vagy a:

"Nincs jogod beleszólni"

Vagy a:

"Amíg a mi kenyerünket eszed, nem kezdesz el dolgozni, nem vagy keresőképes és nem teszel le az asztalra neked addig itt kuss van." Ezek mind-mind apró dolgok voltak, ennél százszor undorítóbb dolgokat is kaptam már.

Egyik kapcsolatom sem felelt meg nekik igazán, mindenkivel volt valami baj.

Egyet elfogadtak, de az a kapcsolatom véget ért.

2018. júl. 26. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!