Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Mindig nekem...

Mit csináljak? Mindig nekem kell takarítanom a családom után.

Figyelt kérdés

Főleg a szüleimmel van baj, nagyon rendetlenek... alapból cipőben mászkálnak a lakásban (az én szobámban meg a fürdőben is), mindent mindenhol elhagynak, de úgy hogy pl a kerti kisgereblét a nappaliban... Takarítani nem akarnak, a konyhapulton és a földön áll a kosz, amit ugye tök jól széthordanak a szobákba a cipőjükkel.

Mit csináljak velük? Rá lehetne valahogy venni őket a tisztaságra? Vagy hogy legalább az én szobám + a fürdő hadd legyen tiszta?


2018. máj. 28. 11:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
Nem takarítasz utánuk, ennyi. A szobádat zárd be, a fürdőt meg takarítsd ki, de ennél többet ne tegyél. Majd ha megeszi őket a kosz, észbe kapnak.
2018. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
52%
Ha az ő lakásuk, engedd meg nekik, hogy maguk alakíthassák ki a környezetüket úgy, ahogy nekik kényelmes. Csináld meg a tiéd, aztán ha a többit nem győzöd, engedd el.
2018. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1

A szobámon nincs zár, egyszer raktam fel egy riglit (vagy minek nevezik azt a kallantyús "zárat"), szüleim azt mondták, ez még oké, nem beszéltünk még erről, mert azt hitték nyilvánvaló, de még egyszer meg ne próbáljam őket kizárni a saját házuk egy részéből...


#2

Az én részemet se tudom tisztán tartani tőlük... felőlem a hálószobájukban ülhetnek 10 centi koszon, de nekem miért kell ezt elviselni? :(

2018. máj. 28. 11:15
 4/27 anonim ***** válasza:
51%
Ja, te a troll vagy, akinek nincs zár a szobája ajtaján, már emlékszem.
2018. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#4

Ezt hogy érted? Most írtam ki erről először kérdést, miután tegnap este is végigmászkáltak a szobámon kinti cipőben.

2018. máj. 28. 11:20
 6/27 anonim ***** válasza:
29%
Van itt egy troll, aki időnként itt nyühög, hogy nem engednek zárat szerelni a szobája ajtajára. Szerintem te vagy az.
2018. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
22%
Nem, nem muszáj elviselned. Ezeket a dolgokat nem elvárni kell, hanem megteremteni
2018. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#6

Nem én vagyok. Gondolom nem egy embert érintő probléma. :(


[link]

[link]

[link]

És ez még egész tiszta állapot... :(

2018. máj. 28. 11:29
 9/27 anonim ***** válasza:
7%

Hát...ezt lefotózni tovább tartott, mint összehúzni :)

Mindenesetre két dolgot lehet leszűrni az egészből. Az egyik, hogy nem szereted a rumlit, a másik meg hogy nem vagy még felkészülve a gyerekvállalásra :D

2018. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%

Bocs, de ami a képeken van, azt max. egy perc összesöpörni, ezt nem nevezném extra kosznak.


De ha nem tetszik, akkor elköltözöl és a saját lakásodban olyan rendet tartasz, ami neked megfelel.


A szüleidnek meg böven jogukban áll az ö lakásukat úgy tartani, ami nekik tetszik és ezek szerint inkább veled van gond, nem velük.

2018. máj. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!