Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a lányommal?

Mit csináljak a lányommal?

Figyelt kérdés
Most 16 éves, de már egészen kicsi korától kezdve mindig hangosan beszél. Mindig mundom neki, hogy hallkabban, de semmi ez már lassan 10 éve tart. Mostanság már mindig azt mondja, hogy azért beszél ilyen hangerővel mert neki így kényelmes. Van valami ötletetek? Előre is köszi.

2018. júl. 26. 17:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az iskolájával mindig mennek vizsgálatokra, súj, magasság, látás, stb és a hallásával semmi gond.
2018. júl. 26. 17:35
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Hát ez érdekes. Rám is gyakran mondják, hogy hangosan beszélek, pedig úgy érzem, nem beszélek hangosabban, mint sokszor mások. Ráadásul volt úgy, hogy bicajozás közben lemaradtam, mert a bicajom meghibásodott, de hiába kiabáltam az előttem lévő haverom után, nem hallott semmit.

Szóval igazából hallani kéne a lányod hangerejét.

2018. júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mások szerint is hangos vagy csak te észleled annak?
2018. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem csak neked túl érzékeny a füled.Nekem az anyukám meg a testvérem mondja mindig, hogy túl hangosan beszélek, de bárki mást megkérdeztem mindenki azt mondta, hogy normál hangerőn beszélek és a hallásommal sincs gond, szóval csak nekik vagyok hangos.

16/L

2018. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Ijen típus. Nem kell vele semmit csinálni.
2018. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is hangosan beszélek. Sok vizsgálaton voltam, ahol semmit nem találtak. De egyszer bedugult a fülem, és elmentem fülmosásra. Ott a doki küldött el vizsgálatra, és kiderült mégiscsak rosszul hallok. De csak a magas hangokat. Szóval jól hallok de mégsem.
2018. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Öcsém is ilyen.


Mi nem halljuk meg, ha kiabál, ennyi. 1-2 hónap alatt leszokott róla.

2018. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
halkítsd le a tévét, és akkor nem kell üvöltenie!
2018. júl. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem lehet, hogy nem hagyjátok szóhoz jutni?

Nekem az osztálytársaim, tanáraim pl. mindig azt mondták, túl halkan beszélek, itthon viszont mindig rám szóltak a családtagjaim, hogy ne ordibáljak már beszéd közben. Nekem fel se tűnt, hogy ordibálok, de rájöttem, azért szokhattam rá, hogy itthon hangosan beszélek, mert itthon az a szokás, hogy mindenki mondandójába belepofázunk, senkit se hallgatunk végig, próbáljuk túlüvölteni a másikat, stb.

2018. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem alapvetően az egyik fülem jobb mint a másik ami meg rosszabb mint az átlag. A párom nem szokott rászólni, de ő is éppen ugyan úgy kiabál ha kell hanem, valószínű, hogy tőle örökölte.
2018. júl. 26. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!