Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki tanácsot...

Van itt valaki, aki tanácsot tudna adni a 17 éves lányommal felmerülő szülői kérdéseimre és gondjaimra?

Figyelt kérdés
A 17 éves lányommal rengeteg problémám van,elváltam 8 éve,egyedül nevelem.A jelenlegi helyzet kialakulása ellen bár mindent megtettem mégis kialakult és rosszabbodik minden.Párjával együttvannak 3 éve és most közös babájuk született aminek nagyon örülök is,viszont a problémám évek óta velük az,hogy nem járnak és nem is jártak el dolgozni,a lányom párja hébe-hóba dolgozik de 1-2 hónap múlva felmond.Évek óta nálunk lakik a lányommal és mindig csak ígérgetnek hogy majd beleszállnak a rezsibe de nem ez történik.Mai napig egyedül tartom a lakást,ami egyébként önkormányzati bérlakás,és őket illetve már a kisbabát is.Egy keresetem van,segítségem nincsen anyagilag.Gyámként szerepelek a kora miatt mivel szeptemberben tölti be a 18.évét.Most ismét felmondott a lányom barátja,eddig összesen az évek során 1x fizettek bele a rezsibe.A kaját rezsit gyógyszereket,stb nekem kell vennem.Ha rákérdezek miért nem akar dolgozni a fiú,akkor óriási cirkuszt csinál a lányom,elmond minden pénzéhes k..nak,hatalmas háborút csinál és veszekedés van belőle..nem érti meg az álláspontomat,hogy muszáj lenne dolgoznia a párjának legalább,minimum.Kérdésem:hová forduljak ezzel a gondommal,milyen szakember tudna segíteni?Bármilyen tanácsot szívesen veszek.A volt férjem semmiben nem segít,neki új családja van.Mivel lányom a terhesség miatt az iskolát is otthagyta ezért nem jár már családi pótlék sem gyerektartás.Segítsen kérem,aki tud,minden tanácsot szívesen veszek!Már teljesen az idegösszeomlás szélén állok mert nem elég az egyetlen keresetem,adósságaim keletkeztek,volt hogy 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre és az lett a vége hogy a munkahelyről vitt el a mentő.Azóta küzdök 5éve.!egy súlyos betegséggel és akkoriban autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam,hetekig kórházban feküdtem.Közben senki nem fizette a számlákat,már akkor elkezdődött az eladósodásom..Ez a betegség gyengít,kínoz ezért örülök ha már csak 1 helyre is eltudok járni dolgozni.Mit tegyek?Kihez forduljak?Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. ápr. 8. 11:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
97%
A lányod szeptemberben betölti a 18-at és kiteszed őket szépen. Ha gyereket tudtak csinálni, akkor egyedül élni is tudnak. Sajnállak, hogy ilyen hulladék gyereked van, és még nagyobb hulladék párja.
2017. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést!Azelőtt jogilag nem tehetek ezellen semmit sem?Igaz már csak 148 nap és 18 éves lesz.Folyton a megoldásokon töröm az agyam kétségbeesésemben
2017. ápr. 8. 11:21
 3/108 anonim ***** válasza:
93%
Na most nagyon nyersen fogok fogalmazni, de a lányodékat már rég elküldtem volna otthonról. 17 éves és már gyereke van? Abba nem gondolt bele, hogy mégis miből neveli fel? Vagy mit hitt, hogy elfogod tartani az egész családot? Ha meg ennyi esze volt, akkor menjen el a párjával vagy akárkivel, dolgozzanak és éljenek hogy akarnak. Nem vagy rabszolga!!! Nem fogod ezt bírni! Vagy ebbe bele akarsz halni? Mert ahogy elmondtad milyen beteg vagy jó úton haladsz! A lányod élje az életét! Na meg az, hogy elhord minden penzehes k-nak??? Ott kellett volna kirakni, drasztikus megoldás nélkül nem fog történni semmi. Ha a sültgalambot várod akkor ez lesz a végzeted.
2017. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 anonim ***** válasza:
100%

A lányod párjának már most sincs ott semmi keresnivalója. Be van jelentve hozzád?

Ha nincs, akkor illegális lakásfoglalóként rakasd ki. Nyilván a lányodnak fog tetszeni ez a lépés, és a viszonyotok végleg tönkremegy, de őszintén: szerintem erre már most is ihatod a hideg vizet.

Ha a lányod akar, menjen vele gyerekestül.

2017. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan azt akartam írni, amit az első. Amint betölti a 18-t, ki kell pakolni a bagázst.


Addig sem kell venni nekik semmit, se kaját, se gyógyszert, se semmit.


Nagyon nehéz lesz és még inkább megterhelő :(.

2017. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire is nehéz, az ilyen lánnyal megkell szakitani a kapcsolatot...

De én ebben a szent pillanatban mondanám, hogy elég volt költözzenek. Akkor az apuka is biztos észhez tér, es normalisan fog dolgozni.... nehéz lesz, de nem annyira mint a jelenlegi állapit.

2017. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 A kérdező kommentje:
Igen,teljesen igazad van csak akkor valószínű hogy intézetbe került volna és a kisbaba is vagy nem tudom hová mentek volna.De teljes mértékben igazad van csak nem könnyű mégsem az ilyen döntéshozatal.De szeptemberben rá fogom szánni magamat és akkor már talán nem ütöm meg a bokámat érte,ha kiteszem őket.Sajnos ezt kell tennem nagyon úgy látszik
2017. ápr. 8. 11:27
 8/108 anonim ***** válasza:
98%

Vágd el a pénzcsapot. Ne vegyél nekik semmit. A pénz dugd el, vagy ne tarts otthon, mert még meglopnak. Ékszert, értékeket vidd el egy megbízható ismerőshöz, nehogy eszükbe jusson eladni valamit. Amint 18 éves a lányod, azonnal vágd ki a rezes bandát otthonról.

A lányod barátját paterold ki most. Ha a lányod menni akar vele, menjen. Zárcsere.

2017. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 anonim ***** válasza:
100%
Azert erdekes, hogy annak orulsz, hogy 17 evesen a lanyod mar anya es egyutt van a "parjaval" 14 eves ota. Erdekes, hogy csakis az zavar, hogy nem adnak bele a szamlaba.
2017. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 A kérdező kommentje:
Nem jelentettem be a párját,mert nem bízom benne...és nem is fogom bejelenteni.Emiatt is haragszanak rám.Viszont ha most kiteszem őket,akkor a gyámhatóság rámszáll?
2017. ápr. 8. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!