Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti támogatnátok a...

Szülők, ti támogatnátok a saját gyereketeket vagy inkább kitagadnátok ezért?

Figyelt kérdés
Szóval felvettek egyetemre 18 évesen, mérnökinformatikára. Nem dolgoztam a nyáron, mert ki akartam magam pihenni, hogy ezt a nehéz szakot újult erővel elkezdhessem. Szüleim eléggé csesztettek a munka miatt, már ki is akartak dobni itthonról, mert hogy 2 hónapig hogy merészelek pihenni felnőtt létemre. Végül megegyeztünk abban, hogy ha felvételt nyerek biztosan egyetemre, akkor nem dobnak ki, és engedig a nyári pihenést és szórakozást. Végül felvettek. Viszont nekünk nincs laptopunk és most tudtuk meg, hogy valami több 3-4száz ezres laptop kell egyetemre. Van kb 50 ezrem a bankkártyámon de szüleim ebben nem szeretnének támogatni, hiába ők erőltették hogy menjek egyetemre. Azt mondják szegények vagyunk mit a templom egere, oldjam meg magamnak, de ha emiatt nem vesznek fel, szégyenükben kitagadnak otthonról, mert teher leszek számukra. Mindjárt augusztus, a város összes nyári munkája foglalt, ami pedig nem az potom pénzekért van és nem gyüjtöm ki vele a laptopra a pénzt... Szeptembertől pedig már kell a laptop. Ja és úgy számoltak, hogy én majd szeptembertől kollégiumos leszek, szóval ha nem kapom meg a kolis státuszt sem, akkor is el kell szeptember 1-től itthonról tűnnöm, mert engem és húgom már nem tudnak egyszerre ellátni (amit nem is értek, pedig én sosem kérek tőlük semmi pénzt, keveset is eszek alapjáraton, inkább húgom nyavajog a pénzért). Ti mit tennétek a helyemben? Vagy szülők, hogy beszéljek velük erről, hogy lehet titeket meggyőzni? Vesztett ügy?

2018. júl. 29. 16:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
94%

Off:


11: az olcsó újak gagyi minőségűek.

Tudom, értesz hozzá, tapasztalt vagy, valószínűleg körberöhögnéd az én minimális tudásomat...


DE! Egy használt üzleti gép sokkal , megbízhatóbb.

Volt és van is pár ilyenem, az egyik 20 éves, a burkolat lefoszlott, de még mindig megy :) (IBM)


On:

Kérdező, nem hiszem, hogy ennek nincs előzménye.

Egy szülő csak nem rakná ki egyik pillanatról a másikra a gyerekét.


Az meg hogy pont szeptembertől nem lesz rád keret sem hihető...

Ez most vagy gyenge kamukérdés, vagy hátrányos helyzetű családból származol...

2018. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
21%
Ha "hátrányos helyzetből" van, akkor pofátlanság nem dolgozni. ennyi.
2018. júl. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
82%

Igen, de a szülei elvileg vállalták, biztatták arra, hogy egyetemre mennek.


Ez egy baromi nehéz szak!

Két választása van a kérdezőnek, vagy elvégzi valahogy az egyetemet, vagy beáll dolgozni, hogy teljesen eltarthassa magát, viszont amellett bazinehéz elvégezni ezt a szakot.


Nincs rutinja, új a hely, 3 hét után rögtön egy érettséginyi anyagot kérnek számon...


Nyilván itt mindenki levelezőn tanult, mellette 12 órázott és közben takarítást/főzést is mindig ő csinálta ill a gyerekre is vigyázott, de nem ez kéne hogy legyen az alap...

2018. júl. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem.akarsz egywtwmre mwnni, merthát "ök erőltették", na menk, ott az OKJ meg a melo.
2018. júl. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
"Igen, de a szülei elvileg vállalták, biztatták arra, hogy egyetemre mennek." Ami baromi jó kifogás a munka elkerülésére, meg arra hogy továbbra is eltartassa magát.
2018. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
47%
Nem is értem hogy követelhet 3-4száz ezres laptopot az egyetem.. Valószínűleg emelt programozáshoz, rengeteg model betöltéshez kell olyan erősségű gép, hogy ne fagyoskodjon le.
2018. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
76%

emberek, miért hülyítitek szegény kérdezőt?

egy komolyabb egyetemi szakot nem lehet munka mellett végezni ... ez evidencia, nem vitatéma sztem.

persze aztán vannak az ilyen-olyan gagyiképzők, ott elképzelhető, de egy komoly szak esetében nem.


az se igaz általános szabályként h 18 évesen el kéne tartania magát. vannak esetek, amikor igen, de abszolút nem, ez a jellemző ma nálunk!! szal nemtom ki hol él és kinek miért esik jól csesztetni szegényt, de ennyi zöldséget ne hordjatok már össze.


sajnos a magyarokból hiányzik az a felfogás, h az egyetem bizony egy komoly befektzetés a jövőbe, így pénzbe kerül. elmehet persze most eltartani magát 3 műszakba dolgozni, csak akkor annyi is a jövőjének. sztem nem kell részletezni h örökre szalagmunkásnak maradni vagy egy komolyabb egyetemi diplomával rendelkezni azért nem ugyan azt az életet, jövőt teszi lehetőve. BEFEKTETÉS!!!!!!

Kérdező, ne hallgass a negatív hozzászólásokra, és tuti h nem csak te leszel így, tehát csináld csak. Utólag majd ráérsz azzal foglalkozni h visszafizeted a diákhitelt és stb.

2018. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 kovpet ***** válasza:
100%

"Viszont nekünk nincs laptopunk és most tudtuk meg, hogy valami több 3-4száz ezres laptop kell egyetemre."



Ezt a "most tudtuk meg"-et részletezd már, kérlek.

Kitől hallottátok ezt?


Ez a kidobósdi is furcsa, nekem is kamuszagú az egész.


Az ilyentől pl:

"akkor is el kell szeptember 1-től itthonról tűnnöm, mert engem és húgom már nem tudnak egyszerre ellátni"


Az egyetemen nem tervezel enni amúgy? Hogy ha otthon nem tudnak ellátni, akkor koleszban hogy fog menni? Az sincs ingyen, ruha is kell, étel is, tanszerek is. Félmillás notesz nyilván nem, de sok más meg igen. Az elején meg teljesen biztosan nem fogsz mellette melózni, mert az nem megy.

2018. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
41%
27-es: egészen pontosan MELYIK szakot nem lehet elvégezni munka mellett, miközben a komoly szakokon szakirányú gyakornoki ÉVEK az elvártak a munkába állás pillanatában?
2018. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Én is akkor kezdtem az egyetemet, amikor te, csak más szakon. Én a ballagásomra kaptam egy nagyon profi (ilyen 150-180 körül lehetett) laptopot, az össze általunk használt program hiba nélkül (csak ha elirok valamit akkor nemxdd) fut.

Mi jo anyagi helyzetben vagyunk és támogatnak szerencsére a szüleim. Viszont ha nem ilyen anyagi helyzetben lennénk (vagy esetleg lenne egy /drága/ hobbim) akkor érezném (sokszor most is érzem és hétvégén simán el lehet menni ujságot osztani, az is egy kis plusz, föleg ha Pesten tanulsz.

Egy komoly egyetem mellett az elsö pár félévben nemtudom mennyire lehet dolgozni, nagyon sok mellébeszélést is hallottam már...

De nyáron simán, föleg akkor ha azon nem az mulik, hogy lesz e elég pénzed a visszavonatjegyre vagy piára, hanem a napi ellátásod.:/

2019. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!