Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti támogatnátok a...

Szülők, ti támogatnátok a saját gyereketeket vagy inkább kitagadnátok ezért?

Figyelt kérdés
Szóval felvettek egyetemre 18 évesen, mérnökinformatikára. Nem dolgoztam a nyáron, mert ki akartam magam pihenni, hogy ezt a nehéz szakot újult erővel elkezdhessem. Szüleim eléggé csesztettek a munka miatt, már ki is akartak dobni itthonról, mert hogy 2 hónapig hogy merészelek pihenni felnőtt létemre. Végül megegyeztünk abban, hogy ha felvételt nyerek biztosan egyetemre, akkor nem dobnak ki, és engedig a nyári pihenést és szórakozást. Végül felvettek. Viszont nekünk nincs laptopunk és most tudtuk meg, hogy valami több 3-4száz ezres laptop kell egyetemre. Van kb 50 ezrem a bankkártyámon de szüleim ebben nem szeretnének támogatni, hiába ők erőltették hogy menjek egyetemre. Azt mondják szegények vagyunk mit a templom egere, oldjam meg magamnak, de ha emiatt nem vesznek fel, szégyenükben kitagadnak otthonról, mert teher leszek számukra. Mindjárt augusztus, a város összes nyári munkája foglalt, ami pedig nem az potom pénzekért van és nem gyüjtöm ki vele a laptopra a pénzt... Szeptembertől pedig már kell a laptop. Ja és úgy számoltak, hogy én majd szeptembertől kollégiumos leszek, szóval ha nem kapom meg a kolis státuszt sem, akkor is el kell szeptember 1-től itthonról tűnnöm, mert engem és húgom már nem tudnak egyszerre ellátni (amit nem is értek, pedig én sosem kérek tőlük semmi pénzt, keveset is eszek alapjáraton, inkább húgom nyavajog a pénzért). Ti mit tennétek a helyemben? Vagy szülők, hogy beszéljek velük erről, hogy lehet titeket meggyőzni? Vesztett ügy?

2018. júl. 29. 16:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%

Ne használtat vegyél, hanem egy olcsó újat.

[link]


(informatikus mérnök, rendszerszervező, 25 év IT tapasztalat)

2018. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%

Valóban nincs szükséged drága laptopra. A programok, amiket írnod kell, annyira egyszerűek lesznek, hogy egy régi gép is simán bírja. Az órákon az egyetemi gépeket használjátok és a legtöbb egyetemen szokott lenni 1-2 terem, ahol a hallgatók használhatják a gépeket tanórán kívül is. (pl házi írásra)


A szüleid meg no comment. Teljesen egyértelmű, hogy fogalmuk sincs az egészről. Nem vesznek fel amiatt, hogy nincs laptopod? Ez mégis hol felvételi kérdés? Sajnálom, de ne várj tőlük minimális megértést se. Még el sem kezdted az egyetemet és máris azon megy a vita, hogy kidobjanak-e. A mérnökinformatika pedig nehéz. Tudom, itt mindenki 40 óra munka mellett időre végzi az orvosit, de hagyjuk már a hülyeséget. Én is infós vagyok és látom a kollégáimat. A jó hír, hogyha egy évet viszonylag jól lehúzol, akkor már elég sok cégnél lehetsz gyakornok, ami jobb fizu mint szórólapozni. A rossz hír pedig az, hogy innentől kb borítékolom, hogy sosem fejezed be. Egy ilyen szakot jóformán képtelenség a munkával összeegyeztetni, mert iszonyat terhelés van.


Én a helyedben azt csinálnám, amit a fél iroda nálunk is:


Told meg jól az egyetem elejét, hogy felvegyenek gyakornoknak (lehetőleg egy multihoz). A következő évben lassulni fogsz az egyetemen, ahogy dolgozol, de ez jó eséllyel senkit sem fog érdekelni és le tudsz válni a szüleidről. Na most ha nagyon lelassulsz, akkor kiraknak a koliból előbb-utóbb. Itt az a trükk, hogy átmész estire/levelezőre és főállású leszel a cégednél, hogy ki tudj venni egy szobát. Az sem baj, ha egyetemet kell váltanod ezért, a tárgyak nagy részét úgyis elfogadják. Ezen a ponton anyagi gondjaid nem lesznek, csak az egyetem fog csúszni, de ha jól dolgozol, akkor senkit sem fog érdekelni, hogy hogy áll az egyetem. Jó eséllyel a támogatott féléveken belül tudsz még maradni így is, de ha nem, akkor már lesz pénzed kifizetni pár kreditet. Tudom, hogy szarul hangzik, de rengetegen csinálják ezt infósként, akiket nem támogatnak otthonról.

2018. júl. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%

Látom egyesek megragadták a drága laptop részt, de hogy az anyja úgy viselkedik a Gyerekével, mint más a kutyájával sem, az nem tűnik fel.

Anyád viselkedese nonszensz. Egyetem mellett dolgozz és húzz el ebből a mérgező környezetből. Mert amúgy még a pénzed is el fogja szedni, gondolom...

2018. júl. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
27%
Magyarán: rossz az anyagi helyzetetek, de dolgozni nem mentél el, aztán meg előállsz egy olyannal hogy majd fél millás laptop kéne. Hát nem csoda hogy kiakadtak a szüleid. És ne gyere azzal hogy az egyetem márkát kötött ki a laptoppnál...
2018. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
52%

kicsit kamuszaga van, több sebből is vérzik a dolog.

érdekes, mert elég széles körben mozgok, és rengeteg embert ismerek, de kizárólag mindig itt a gyiken találkozok ilyen jellegű családdal mint a kérdezőé.

egyébként meg ott a diákhitel, szóval ja...

2018. júl. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
82%

ja és azt még hozzátenném, hogy jelenleg egy 400 ezer forintos laptop nonszensz egyetemre, aki benne van a témában az tudja miről van szó.

vagy titokban PUBG vagy R6-ra is kéne? :)

2018. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
81%

Mernok infot vegeztem es semmilyen laptomom nem volt akkor, csak egy otthoni asztali gepem.

A laptop jol jon, de egy teljesen atlagos is megfelel.

2018. júl. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
31%

"Látom egyesek megragadták a drága laptop részt, de hogy az anyja úgy viselkedik a Gyerekével, mint más a kutyájával sem, az nem tűnik fel."


Nem, mert nem így van. Bár valóban erősen kamugyanús a kérdés, de tételezzük fel, hogy igaz: egy erősen korlátozott anyagiakkal rendelkező családban a kicsihuszárnak biztosítják, hogy továbbtanulhasson, a kis 50 ezréből ugyanis vélhetően nem fogja fedezni se az egész éves kajáját, se a lakhatását, se az egyéb költségeit. Ehhez képest kicsihuszár 1. arra se képes, hogy legalább egy hónapot melózzon, hozzájárulván a költségekhez, mert majd beledöglött az érettségibe, és neki pihenni kell, 2. van pofája azzal hülyíteni a szüleit, hogy neki gamer laptopra van szüksége az egyetemhez, anélkül fel se veszik, és idejön rinyálni, hogy nem jött be a kis ötlet. Ennél kevesebbért is megérdemelné, hogy pitsán rúgják. Az ugyanis, hogy egy IT-szakra készülő 18 éves nem képes néhány kattintással utánanézni az állítólagos mendemonda valóságtartalmának (egyébként teljesen kizártnak tartom, hogy bárki ilyet mondott volna neki), teljességgel életszerűtlen. Ha viszont tényleg ekkora balf..sz, jobb, ha el se kezdi az egyetemet.

2018. júl. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Na itt vagyok, végül találtam egy jó laptopot. Nem vagyok gamer :D egyetlen játékkal játszom, az is a fortnite, ahhoz meg a mostani kis pc-m elég.
2018. júl. 29. 19:59
 20/31 anonim ***** válasza:
41%
engem és húgom már nem tudnak egyszerre ellátni ... Persze hirtelen nem jut rád semmi,átlátszó.. Lejár a csp érted,ennyi. Én már rég elköltöztem volna munkászállora ahol ennyire szeretnek.. Sajnos a szegények állnak igy a gyerekhez h amig pénz jár eltürik..
2018. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!