Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom szerelmes lett az...

Repedtsziv kérdése:

A lányom szerelmes lett az exbarátomba. Lányos anyáktól kèrdeznèm, hogy reagálnátok vagy mit tennètek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A lányom 19 èves èn 42. Az exbarátommal baráti viszony maradt amikor szakítottunk. A lányom pótapakènt tekintett rá ès sokmindent megbeszèlt vele. A volt barrátom kihasználva ezt az alkalmat sok beszèlgetès után szerelmet vallott neki.Szerintem a lányom us szerelmes.

Rendezett èletünk van. A lányon èrettsègi előtt áll.Köztünk eddig soha nem volt konfliktus.Mivel kiderítettem mi zajlik a hátam mögött felborult a családi bèke. Fèlek,hogy tönkreteszi a lányom jövőjèt hisz mèg hátra van neki az egyetem.Ha cirkuszolok fèlek hogy elüldözöm. Ha hagyom, fèlek hogy rossz útra tèr.Ti mit tennètek?


2018. júl. 31. 11:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%
Hányadék a lányod meg az exed is. Bah. Beteg egy család.
2018. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Cirkuszolnod nem erdemes, mert attól legfeljebb elmergesedik a viszonyotok. Ettől meg elmondhatod neki a veleményed és megpróbálhatsz az ertelmére hatni, ha van neki olyan.
2018. júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves Goldmund73!

Ha "simlis","jellemtelen" vagy bármi egyèb jelet láttam volna ezen a fèrfin nyilván nem engedtem volna a közelembe. Egy halál normális ember volt. Ezek után hogy ezt meg merte lèpni nyilván nem hiszek benne ès fèltem a lányomat. Szerintem is beteg az ilyen ember. Nyilván a lányom is hibás,de nem fordíthatok hátat neki egy ...fèrfi miatt.

2018. aug. 1. 08:43
 14/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szèpen köszönöm a válaszokat.Megpróbálom a lehetetlent is hátha a lányom èszheztèr.Mindig normális kedves szófogadó lány volt eddig mèg a kis tini korszakában is. Ezèrt remènykedem,hogy talán előbb utóbb rájön hogy rossz utat tapos.
2018. aug. 1. 08:59
 15/17 anonim ***** válasza:
33%

De mitől félted a lányodat?

Felnőtt ember. Párt talált magának. Igen, kb. 25 évvel idősebbet. Azzal egyetértek, hogy én is meghökkennék ekkora korkülönbségen. De ettől még lehetnek boldogok együtt. Apakomplexusa van a lányodnak? Igen, az van. És még nagyon sok lánynak ebben az országban, amióta a házasságok fele válással végződik és egyre gyakoribb, hogy apa nélkül nőnek fel. Ha netán nem tartják a kapcsolatot az apjukkal, akkor erre még nagyobb az esély.

A férfi lelkében is biztos találna ezt-azt egy jó pszichológus, hogy ennyivel fiatalabb (éretlenebb, tapasztalatlanabb, befolyásolhatóbb) partnert választott.

De ez nagyon messze van attól, hogy betegesnek minősítsük a férfit ill. ezt a kapcsolatot.

Vicces volt olvasni ezt a sok fröcsögő választ, amikor pl. egy meleg/leszbikus kapcsolatnál mindenki az elfogadásra buzdítana itt a gyakorin. Pl. tedd föl magadnak te is a kérdést (meg minden fröcsögő válaszoló is!), hogy azt hogy fogadnád, ha lányod mondjuk azt jelentené be, hogy leszbikus és lett is ilyen párkapcsolata?


És persze lehet, hogy pár év múlva szakítanak és a lányod csalódott lesz. De ez ugyanúgy megtörténhetne akkor is, ha 20 éves lenne a férfi. De simán lehet, hogy a tapasztaltabb férfi sokkal inkább tudja, hogy a kapcsolat érték, és a konfliktusokat megoldani kell, nem hirtelen haragból szakítani. Hogy nincs tökéletes ember, hogy nem lehet a másikat átformálni, hogy egy párkapcsolatban sokszor kell megbocsátani és kompromisszumot kötni.


Szóval, noha kétségkívül megvan a pszichológiai háttere mindkettőjük részről, hogy ők egymást választották, de ebből simán lehet egy boldog párkapcsolat, márpedig egy szülőnek (különösen pályaválasztásnál és párválasztásnál) nem a saját elképzelését kell a gyerekére erőszakolnia, hanem engednie, hogy a maga választotta utat járja. Én legalábbis így gondolom.

2018. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
40%
Ülj le beszélni a lányoddal kedves kérdező,hogy erről neki mi a véleménye ő hogyan érez,és hogy mi az ami normális egy családban elfogadható.Ahogyan írtad szerintem a lányod meg fogja érteni.
2018. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
40%
Úgy értettem hogy mi a normális,hogy ez a dolog egyáltalán nem normális.
2018. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!